otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Mała Pętelka 2006

Ogromnym sukcesem dla reprezentantów powiatu jarocińskiego zakończył się udział w XII konkursie "Mała Pętelka" dla młodych projektantów. Zakwalifikowana do finału kolekcja "Czarny diament", której autorką jest uczennica Technikum Odzieżowego w ZSP nr 2 w Jarocinie Anita Wojtczak, składała się z siedmiu sukienek. Na wybiegu swoją kolekcję prezentowała sama autorka oraz szkolne koleżanki.

petelka2.jpg
Anita Wojtczak w otoczeniu koleżanek - modelek

17 lutego 2006
Informacje ogólne

Proinwestycyjny budżet powiatu jarocińskiego na rok 2006


budzet2006.jpg

Dochody: 36.945.208 zł
Wydatki: 48.556.493 zł
w tym wydatki majątkowe
14.452.606 zł – 30% wydatków ogółem

W budżecie powiatu jarocińskiego na 2006 rok znaczącą pozycję, bo aż 30%, po stronie wydatków zajmują wydatki majątkowe. Mówiąc inaczej: spośród wszystkich wydanych przez powiat jarociński pieniędzy, co trzecia złotówka pomnoży majątek powiatu. Najważniejsze zadania realizowane przez powiat w tym roku obejmują kolejny etap modernizacji i rozbudowy jarocińskiego szpitala, inwestycje w placówkach oświatowych i remonty drogowe.

17 lutego 2006
Informacje ogólne

Posiedzenie RKS-u

W piątek starosta jarociński Sławomir Wąsiewski uczestniczył w posiedzeniu Regionalnego Komitetu Sterującego w Poznaniu. Najważniejszym punktem obrad było omówienie i zarekomendowanie Zarządowi Województwa listy projektów dla Działania 1.4 "Rozwój turystyki i kultury w ramach priorytetu I ZPORR". W roku 2005 Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego przeprowadził drugi nabór wniosków do Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego (ZPORR) w działaniu 1.4 „Rozwój turystyki i kultury”. Nabór ten obejmował zarówno projekty z zakresu kultury, jak i turystyki.

13 lutego 2006
Informacje ogólne

Program Wyrównywania Różnic Między Regionami

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  Oddział Wielkopolski w Poznaniu informuje, ze w 2006 roku można uczestniczyc w programie "Wyrównywanie Różnic Między Regionami".

13 lutego 2006
Informacje ogólne

Aerobik w "jedynce"

W piątek 10 lutego br. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie rozegrany został półfinał wojewódzki w aerobiku grupowym. Zawody były bardzo licznie obsadzone i wzięło w nich udział 38 drużyn z Południowej Wielkopolski (szkoły podstawowe 11 drużyn, gimnazja 15 drużyn, szkoły ponadgimanzjalne 12 drużyn). Stojące na wysokim poziomie prezentacje oceniała komisja sędziowska.

Aerobik_4.jpg

13 lutego 2006
Informacje ogólne

Miłość niejedno ma imię

10 lutego br. po raz trzeci w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie odbył się konkurs recytatorski „Miłość niejedno ma imię…”. W tym roku uczestnicy mogli recytować utwór Anny Kamieńskiej, Agnieszki Osieckiej lub Wiliama Szekspira.

milosc.jpg

13 lutego 2006
Informacje ogólne

Konkurs wiedzy o Wielkopolsce

konkurs_5_1.jpg

9 lutego br. w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie odbył się powiatowy etap X Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, którego współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Wzięło w nim udział 85 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu jarocińskiego.

10 lutego 2006
Informacje ogólne

Unijne wsparcie dla innowacyjnych projektów współpracy, szkoleniowych i informacyjnych

Komisja Europejska opublikowała zaproszenie do składania wniosków o dofinansowanie innowacyjnych projektów współpracy, szkoleniowych i informacyjnych w zakresie edukacji nieformalnej. Wnioski muszą zostać przesłane do 1 lipca 2006.

07 lutego 2006
Informacje ogólne

Szkolenie dla organizacji pozarządowych

W dniach 1 i 2 lutego br. w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się bezpłatne szkolenie pn. "Jak aplikować do Europejskiego Funduszu Społecznego". Organizatorem szkolenia było Centrum Rozwoju Lokalnego Regionalnego Ośrodka Szkoleniowego Europejskiego Funduszu Społecznego w Lesznie oraz Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

szkolenie2.jpg

06 lutego 2006
Informacje ogólne

Magiczny dyplom dla starostwa

OK_H_Potter1.jpg

Z okazji ukazania się szóstego tomu przygód Harrego Pottera biblioteka "Pod Ratuszem" w Jarocinie późnym wieczorem 27 stycznia br. zorganizowała "Turniej Czteromagiczny". Z tej okazji dla uczestników turnieju Starostwo Powiatowe w Jarocinie ufundowało 10 książek "Harry Potter i książę półkrwi".

06 lutego 2006
Informacje ogólne

Budżet uchwalony

Podczas poniedziałkowej (30 stycznia br.) sesji powiatowej radni jednogłośnie uchwalili budżet powiatu jarocińskiego na 2006 rok. Najważniejsze zadania realizowane przez powiat w tym roku obejmują kolejny etap modernizacji i rozbudowy jarocińskiego szpitala, inwestycje w placówkach oświatowych i remonty drogowe. Zadowolona jest zarówno koalicja rządząca, jak i opozycja, której członkowie podkreślają, że tworzeniu tego budżetu towarzyszyły bardzo konstruktywne dyskusje. Starosta Jarociński uważa, że jest to najlepszy budżet, jaki powiat uchwalił od początku istnienia samorządu powiatowego.

06 lutego 2006
Informacje ogólne

Tłumy młodzieży na targach edukacyjnych

targi_edukacyjne3.jpg

Profesjonalne stoiska promocyjne, prezentacje artystyczne, uśmiechnięte dziewczyny rozdające ulotki, agitatorzy w staropolskich strojach, a nawet… greckie boginie i wiele innych atrakcji miało zachęcić gimnazjalistów do wyboru przyszłej szkoły.

03 lutego 2006
×