Seminarium Opłaty za korzystanie ze środowiska w zakresie poboru wód i wprowadzania ścieków

Celem seminarium jest dostarczenie wiedzy o nowych przepisach prawnych, które obowiązują w 2006 roku i wprowadzają zmiany już w rozliczeniach w styczniu!

Seminarium skierowane jest do specjalistów ochrony środowiska i osób, które zajmują się wyliczeniem opłat za korzystanie ze środowiska w zakresie poboru wód i wprowadzenia ścieków.

03 stycznia 2006

Zbiórka darów zakończona

PCK Zarząd Rejonowy w Jarocinie zakończył realizację, trwającej od 12 do 22 grudnia br., akcji charytatywnej "CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA". W czasie jej trwania zebrano dary o łącznej wartości 6.939,20 zł, na które składają się przede wszystkim artykuły spożywcze, owoce i słodycze. Akcja obejmowała zbiórkę żywności w jarocińskich sklepach oraz kwestę uliczną. Do inicjatywy włączyły się również szkoły podstawowe, które przekazały na ten cel zabawki. Zebrane dary zostały przekazane 223 rodzinom z terenu powiatu jarocińskiego.

(Źródło informacji: PCK Zarząd Rejonowy w Jarocinie)

30 grudnia 2005

Nowy Zarząd PCK

17 i 18 grudnia 2005r. w Ośrodku Szkoleniowym Ministerstwa Sprawiedliwości w Popowie koło Warszawy obradował Krajowy Zjazd Polskiego Czerwonego Krzyża. Krajowy Zjazd zgodnie ze statutem PCK rozpatrzył i przyjął sprawozdanie programowo-organizacyjne i finansowe, udzielił absolutorium ustępującemu Zarządowi Głównemu PCK za okres mijającej kadencji 2001-2005. Dokonano wyboru nowych władz: Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża i Prezesa ZG PCK.

Społecznym Prezesem Zarządu Głównego Polskiego Czerwonego Krzyża wybrano Jarosława Pinkasa - doktora nauk medycznych, wiceministra zdrowia.

Wybrano Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża, w skład którego weszli: Łucja Andrzejczyk, Jerzy Bisek, Maciej Budka, Jarosław Cieszkiewicz, Jerzy Foltyniak, Elżbieta Mikos-Skuza, Jerzy Kornaus, Waldemar Kowalczyk, Krzysztof Olbromski       ( Prezes Wielkopolskiego Zarządu Okręgowego w Poznaniu), Andrzej Trybusz (dotychczasowy prezes).

(Źródło informacji: PCK Zarząd Rejonowy w Jarocinie)