otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Europejski Program Stypendialny danceWEB

Europejski Program Stypendialny danceWEB odbywa się każdego roku na przełomie lipca i sierpnia w Wiedniu w ramach międzynarodowego festiwalu ImPulsTanz. Założenia programu to swobodna wymiana myśli i wiedzy, intensywne szkolenie, spotkania ze światowej sławy artystami. Celem programu jest ukierunkowanie dalszej kariery jego uczestników.

06 grudnia 2005
Informacje ogólne

Konkurs "Spotkania świąteczne"

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. spotkania świąteczne.

06 grudnia 2005
Informacje ogólne

Szkolimy rodziny

W dniu 30 listopada br. w Domu Dziecka w Górze zakończył się trwający blisko dwa miesiące, projekt pod nazwą "Uaktywnienie rodziców w odnawianiu i umacnianiu prawidłowych relacji rodzinnych w celu powrotu dziecka do rodziny".

06 grudnia 2005
Informacje ogólne

Dofinansowywanie zadań z zakresu rozwoju turystyki

31 grudnia br. upływa termin składania do Departamentu Turystyki Ministerstwa Gospodarki i Pracy ofert dotyczących realizacji zadań z zakresu rozwoju turystyki.

05 grudnia 2005
Informacje ogólne

Zareklamuj swój produkt

Firma PHU PC-ET uruchomiła nowe przedsięwzięcie internetowe mające na celu promowanie produktów i ofert polskich producentów i sprzedawców, zarówno hurtowych jak i detalicznych.

Oferta polega na umieszczeniu i aktualizacji oferty przedsiębiorstwa na stronach portalu www.opentrade.pl.

W okresie promocyjnym (do 30 kwietnia 2006r.) korzystanie z serwisu jest bezpłatne.

05 grudnia 2005
Informacje ogólne

Konkurs wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim rozstrzygnięty

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim został rozstrzygnięty. W sobotę wręczono nagrody i wyróżnienia.

05 grudnia 2005
Informacje ogólne

Ogólnopolski Narciarski Rajd Chłopski

W imieniu Starostwa Powiatowego w Żywcu, Urzędu Gminy Rajczy oraz słowackich gmin Skalite i Oščadnica zapraszamy Państwa do udziału w XIV Międzynarodowym i XXXVIII Ogólnopolskim Narciarskim Rajdzie Chłopskim Rajcza–Zwardoń–Skaliste–Oščadnica 2006.

05 grudnia 2005
Informacje ogólne

Szkoła z tradycją

Fundacja Szansa zaprasza do wzięcia udziału w pierwszej edycji konkursu "Szkoła z tradycją". Konkurs ma na celu pokazanie żywotności tradycji, jej znaczenia dla życia społeczności szkolnej i lokalnej.

02 grudnia 2005
Informacje ogólne

Stypendia wypłacone

Powiat jarociński otrzymał w dniu dzisiejszym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu ostatnią ratę środków pieniężnych na wypłaty stypendiów dla studentów w ramach programu "Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne".

Kwota w wysokości 7.695,00 zł stanowi ostatnie 10% całego stypendium, została niezwłocznie przelana przez starostwo na konta oczekujących. Wypłaty dotyczą roku akademickiego 2004/2005.

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu jarocińskiego zakończyły już wypłacanie stypendiów dla uczniów. Rozliczenie i sprawozdanie zostało przekazane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

02 grudnia 2005
Informacje ogólne

IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim

kwiatkowski2005_4.jpgZespół Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie już po raz czwarty zorganizował Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Eugeniuszu Kwiatkowskim.

Patronat honorowy nad konkursem objęło Stowarzyszenie im. E. Kwiatkowskiego z Poznania.

Ceremonii otwarcia dokonali Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski, prof. Marian Marek Drozdowski, prof. Bernard Rzeczyński oraz dyrektor ZSP Nr 2 Wojciech Florczyk. Celem organizatorów jest upowszechnienie wiedzy o działalności wybitnego Polaka oraz jego myśli ekonomicznej w dobie współczesnego rozwoju gospodarczego.

02 grudnia 2005
Informacje ogólne

Moda na niepalenie papierosów

pck.gifW dniu 30 listopada br. odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród książkowych w konkursie pod hasłem „Moda na niepalenie papierosów”. Konkurs, zorganizowany przez Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Jarocinie, miał na celu promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Realizacja celu została osiągnięta poprzez pogłębianie wiedzy uczniów na temat szkodliwości palenia, kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych oraz inicjowanie i realizowanie przez młodzież działań promujących niepalenie.

01 grudnia 2005
Informacje ogólne

Nowelizacja ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Ministerstwo Gospodarki - Ministerstwo Rozwoju Regionalnego przypomina, że od 1 listopada 2005 r. obowiązują przepisy znowelizowanej ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy, która stanowi podstawę prawną Programu "Pierwsza Praca".

30 listopada 2005
×