otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Będzie lepiej na rynku pracy?

Od maja bieżącego roku na terenie czterech powiatów byłego województwa kaliskiego realizowany jest projekt badawczy: "Dostosowanie potrzeb szkoleniowych i kwalifikacji mieszkańców powiatów ostrowskiego, krotoszyńskiego, pleszewskiego i jarocińskiego do wymogów regionalnego rynku pracy". Za stronę merytoryczną i organizacyjną odpowiadają Wielkopolska Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna z Jarocina, Instytut Projektów Personalnych z Poznania i dr Krzysztof Bondyra.

17 listopada 2005
Informacje ogólne

I Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego

Do zorganizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, zgłosiło się 17 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego. Pierwszy (pisemny) etap odbył się 10 października 2005.

17 listopada 2005
Informacje ogólne

Trwa przebudowa Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie

Istniejący od 1948 roku, położony w zabytkowym kompleksie parkowo-pałacowym DPS w Zakrzewie niesie pomoc osobom dorosłym niepełnosprawnym intelektualnie (obecnie przebywa w nim 115 kobiet). Aktualnie trwają tam prace związane z rozbudową i przebudową, której celem jest dostosowanie obiektów do prowadzenia zajęć rehabilitacyjnych.

16 listopada 2005
Informacje ogólne

Europejska debata publiczna w Jarocinie

debata_euro.jpgStarostwo Powiatowe w Jarocinie pozyskało środki finansowe z rezerwy celowej budżetu państwa w kwocie 8.600 zł na realizację projektu, który poświęcony jest przyszłości Wielkopolski w Unii Europejskiej. W ramach tego przedsięwzięcia we wtorek, 29 listopada odbędzie się w Jarocinie konferencja  pod hasłem "Europejska debata publiczna w Wielkopolsce" (początek o godz. 10.00 - restauracja "Kasyno").

16 listopada 2005
Informacje ogólne

Sprawdź, czy Twoja firma i jej projekt mogą ubiegać się o dotacje

parp.gifSprawdź też, czy projekt został dobrze przygotowany.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości udostępniła przedsiębiorcom zainteresowanym ubieganiem się o dotacje - Kwalifikator Wniosków.

10 listopada 2005
Informacje ogólne

Ochrona środowiska

Ogłoszono III rundę naboru wniosków o wsparcie przedsięwzięć w zakresie dostosowywania przedsiębiorstw do wymogów ochrony środowiska.

10 listopada 2005
Informacje ogólne

Poszerzona lista wydatków w SPO WKP

Rozszerzyła się lista wydatków kwalifikowanych w ramach działania 2.2.2 SPO WKP - dotacje na targi i misje.

10 listopada 2005
Informacje ogólne

Ogólnopolskie Forum Gospodarcze

Zapraszamy Państwa do udziału w tegorocznym najważniejszym wydarzeniu gospodarczym dla sektora MSP oraz jego otoczenia biznesowego, jakim będzie organizowane przez Fundację Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości XI Ogólnopolskie Forum Gospodarcze Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

10 listopada 2005
Informacje ogólne

Święto Niepodległości

swieto_niepodleglosci2005_1.jpg

W dniu 9 listopada br. z okazji Święta Niepodległości władze samorządowe powiatu jarocińskiego oraz przedstawiciele związków kombatanckich złożyli kwiaty pod "Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich 1918/19" w koszarach 16. Batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych w Jarocinie.

10 listopada 2005
Informacje ogólne

Święto Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz organizacje kombatanckie z terenu powiatu jarocińskiego zapraszają w dniu 9 listopada na godzinę 12:00 na uroczyste złożenie kwiatów pod "Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich 1918/19" w koszarach 16. Batalionu Usuwania Zniszczeń Lotniskowych w Jarocinie.

08 listopada 2005
Informacje ogólne

Jesteś innowacyjny? Mamy dla Ciebie portal...

Urząd Miasta Poznania w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego przygotowuje nowe narzędzie przeznaczone do ułatwiania nawiązywania kontaktów biznesowych pomiędzy środowiskiem naukowym a przedsiębiorstwami.

04 listopada 2005
×