otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Powiat przekazuje drogi gminie

W dniu 29 września br. odbyła się XXXI Sesja Rady Powiatu w Jarocinie. W trakcie obrad Rada Powiatu podjęła uchwałę w sprawie pozbawienia niektórych dróg na terenie powiatu jarocińskiego kategorii dróg powiatowych.

03 października 2005
Informacje ogólne

Załóż spółkę z o.o. w Berlinie

Od strony formalno-prawnej zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością u naszych zachodnich sąsiadów wygląda podobnie jak w Polsce.

27 lipca 2005
Informacje ogólne

Znajdź partnera handlowego na rynku niemieckim

Starostwo Powiatowe w Jarocinie informuje, iż Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Federalnej Niemiec posiada elektroniczną bazę dla prezentacji polskich ofert eksportowych.

26 lipca 2005
Informacje ogólne

Oddając krew - darujesz życie

pck.gifOkres wakacyjny to okres kiedy mniej krwiodawców oddaje krew. W chwili obecnej są jeszcze zapasy krwi, może się jednak zdarzyć że będzie brakować tego cennego leku. W związku z tym Polski Czerwony Krzyż Zarząd Rejonowy w Jarocinie zwraca się z prośbą do wszystkich pełnoletnich mieszkańców Ziemi Jarocińskiej o honorowe oddawanie krwi.

Może krew oddana przez Ciebie uratuje komuś życie.

Krew można oddawać w Jarocinie w każdy wtorek w Klasztorze O.O. Franciszkanów ul. Wojska Polskiego (za dzwonnicą) w godzinach od 8.20 do 11.00.

26 lipca 2005
Informacje ogólne

Spotkanie z europejskim konsumentem - Zaproszenie do udziału w międzynarodowych targach GRÜNE WOCHE

Polska Izba Gospodarcza Eksporterów Importerów i Kooperacji, Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Ogólnokrajowa Spółdzielnia Turystyczna "GROMADA" Region Zachodni w Poznaniu zapraszają przedsiębiorców do wzięcia udziału w 71 edycji tych największych i najważniejszych w Europie targów, zarówno dla producentów żywności jak i pojedynczych odbiorców, podczas których prezentowana jest oferta firm z branży rolno-spożywczej z całego świata.

21 lipca 2005
Informacje ogólne

Znajdź kontrahenta z Europy - Zaproszenie do udziału w międzynarodowym projekcie ARCA NOVA

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji zaprasza do udziału w międzynarodowym projekcie ARCA NOVA, który służy kojarzeniu partnerów gospodarczych na organizowanych giełdach kooperacyjnych.

21 lipca 2005
Informacje ogólne

Zaproszenie do udziału w misji gospodarczej do Egiptu oraz w 39. Międzynarodowych Targach Kairskich

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji w Poznaniu zaprasza przedsiębiorców do wzięcia udziału w misji gospodarczej do Egiptu, połączonej z uczestnictwem w 39. Międzynarodowych Targach Kairskich w terminie 14.03.- 20.03.2006 r.

21 lipca 2005
Informacje ogólne

Sezon na remonty

remonty_zsp2_plac.jpg
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie trwają prace związane
z wykonaniem terenu rekreacyjnego wraz z parkingiem dla uczniów i pracowników szkoły.


Wakacje to wbrew pozorom pracowity okres w szkołach. Prace modernizacyjne i naprawcze trwają we wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych na terenie naszego powiatu.

21 lipca 2005
Informacje ogólne

Szkoły jak nowe

remonty_zsp2_budynek.jpg

Największą inwestycją prowadzoną obecnie w placówkach oświatowych na terenie naszego powiatu jest przebudowa systemu ogrzewania i dostawy ciepłej wody w obiektach Zespołów Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 i Nr 2 w Jarocinie wraz z wykonaniem robót termomodernizacyjnych budynków. Z uwagi na wielkość tego przedsięwzięcia inwestycja została podzielona na trzy etapy.

20 lipca 2005
Informacje ogólne

Unijne pieniądze na inwestycje ponownie do wzięcia!

W piątek 15 lipca uruchomiono kolejne programy PHARE 2003, w ramach których małe i średnie firmy mogą ubiegać się o dotacje na inwestycje.

19 lipca 2005
Informacje ogólne

Zielone światło dla Cerekwicy

mow_cerekwica.jpg

Wreszcie dobiegł końca proces przekazywania Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy samorządowi województwa wielkopolskiego. Procedura ta rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku. Już wiadomo, że od dnia 1 sierpnia br. MOW będzie oficjalnie zarządzany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

19 lipca 2005
Informacje ogólne

Niższe składki ZUS dla rozpoczynających własny biznes

Zgodnie z uchwaloną przez Sejm ustawą o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, osoby rozpoczynające prowadzenie działalności gospodarczej będą opłacały składki na ubezpieczenia społeczne na preferencyjnych warunkach.

18 lipca 2005
×