otwórz widżet facebooka

Aktualności

Informacje ogólne

Innowacyjność polskich małych i średnich przedsiębiorstw

parp.gifJaki jest stan innowacyjności polskich przedsiębiorstw sektora MSP?

W dniu 1 lipca br. w siedzibie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w Warszawie odbyła się konferencja prasowa zorganizowana w celu zaprezentowania i omówienia wyników badań oraz raportu dotyczącego innowacyjności polskich małych i średnich przedsiębiorstw.

Pełna wersja raportów dostępna jest na stronie internetowej PARP - do pobrania w formie elektronicznej.

12 lipca 2005
Informacje ogólne

Fundusze Strukturalne - modelowe projekty

Projekty modelowe mają na celu ułatwienie potencjalnym beneficjentom wnioskowanie o dofinansowanie z Unii Europejskiej. Wspierają wiele podobnych do siebie przedsięwzięć i są zrozumiałe dla przeciętnych projektodawców. Ich podstawową zaletą jest to, że zawierają ściśle ustaloną, zamkniętą listę kosztów kwalifikowanych.

12 lipca 2005
Informacje ogólne

Sprawozdawczość z otrzymanej pomocy publicznej

Jakich mikroprzedsiębiorców obowiązują sprawozdania z otrzymanej pomocy publicznej...

12 lipca 2005
Informacje ogólne

Fiskus wspiera innowacje

gazeta_prawna.gifW piątek Sejm przyjął ustawę o wspieraniu działalności innowacyjnej. Ma ona na celu m.in. promowanie powstawania prywatnych ośrodków badawczo-rozwojowych oraz zwiększenie popytu na produkty takich jednostek. Jednym z instrumentów, które mają temu służyć, są zaproponowane w ustawie ulgi podatkowe.

12 lipca 2005
Informacje ogólne

Program Pierwszy Biznes

Ministerstwo Gospodarki i Pracy uruchamia w lipcu Program "Pierwszy Biznes", skierowany do bezrobotnej młodzieży, którego głównym celem jest udzielenie pomocy w podejmowaniu działalności gospodarczej i promocja postaw przedsiębiorczych wśród młodych ludzi.

12 lipca 2005
Informacje ogólne

Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego

wystawa_sztuki2005_1.jpg

Już po raz czwarty, w niedzielę 3 lipca br. odbyła się Wystawa Sztuki Ludowej Powiatu Jarocińskiego. Jej celem było propagowanie sztuki ludowej wykonywanej przez twórców ludowych oraz przybliżenie społeczeństwu powiatu wyrobów i technik ich wykonywania. Swoje prace prezentowali twórcy z powiatu jarocińskiego, a także zaproszeni goście z całej Polski. Imprezie towarzyszyły występy kapel i zespołów biorących udział w Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych.

04 lipca 2005
Informacje ogólne

"Cała Polska Czyta Dzieciom"

cala_polska_czyta2005.jpg

W dniu 23 czerwca br. (Dzień Ojca) w Bibliotece i Czytelni "Pod Ratuszem" w Jarocinie Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski czytał dzieciom bajki.

Akcja została zorganizowana przez bibliotekę "Pod Ratuszem" w ramach programu "Cała Polska Czyta Dzieciom".

27 czerwca 2005
Informacje ogólne

"Święto młodości i sportu"

swieto_mlodosci.jpgSzkolny Związek Sportowy Powiatu Jarocińskiego i Starostwo Powiatowe w Jarocinie byli organizatorami pierwszego w historii powiatowego "Święta Młodości i Sportu" szkół ponadgimnazjalnych, które odbyło się 20 czerwca 2005 roku. W zorganizowanej, na stadionie i bocznym boisku spółki "Jarocin-Sport", imprezie wzięło udział blisko 2.500 uczniów szkół średnich i zawodowych.

20 czerwca 2005
Informacje ogólne

Podpisano umowę o współpracy pomiędzy Obwodem Stołbce a Powiatem Jarocińskim

umowa_bialorus1.jpg

W dniu 18 czerwca 2005 r. w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie została podpisana umowa o współpracy pomiędzy okręgiem Stołbce (Republika Białorusi) a Powiatem Jarocińskim.

20 czerwca 2005
Informacje ogólne

EULEX - Baza aktów prawnych UE dla MSP

Ministerstwo Gospodarki i Pracy udostępnia polskim przedsiębiorcom bazę aktów prawnych obowiązujących w Unii Europejskiej dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej.

Serwis umożliwia wyszukiwanie informacji wg nastepujących kryteriów:

  • klasyfikacji UE,
  • słów kluczowych,
  • fragmentu tekstu,
  • numeru Celex.

16 czerwca 2005
Informacje ogólne

"Medale Zwycięstwa Nike"

W dniu 8 czerwca br. na zebraniu sprawozdawczym Związku Inwalidów Wojennych RP, które odbyło się w sali jarocińskiego ratusza, zostały wręczone "Medale Zwycięstwa Nike", złote i srebrne Odznaki Za Zasługi Dla Związku Inwalidów Wojennych.

15 czerwca 2005
Informacje ogólne

V Ogólnopolski Wyścig Kolarski im. Stanisława Mikołajczyka

bieg_mikolajczykowski2005.jpgPod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Stefana Mikołajczaka w dniu 4 czerwca br. w Dobrzycy odbył się "V Bieg Mikołajczykowski". Starostwo Powiatowe w Jarocinie było współorganizatorem tej cyklicznej imprezy. Bardzo dobrze w kolarskim kryterium ulicznym spisała się reprezentantka Uczniowskiego Klubu Sportowego "Trójka" z Jarocina - Karolina Giezek, która w kategorii open kobiet, zdeklasowała swoje rywalki zdobywając pierwsze miejsce. Zwyciężczyni odebrała nagrodę z rąk Starosty Jarocińskiego Sławomira Wąsiewskiego.

13 czerwca 2005
×