Będzie lepiej na rynku pracy?

Dodano 17 listopada 2005, wpis archiwalny Działania, które zostały podjęte mają doprowadzić do powstania trwałego systemu wymiany informacji pomiędzy instytucjami zaangażowanymi w rozwój lokalnego rynku pracy. Obecnie - na podstawie danych zbieranych poprzez ankiety, wywiady i analizy - trwają badania prognostyczne w zakresie przewidywanej w okresie 5 lat sytuacji na rynku pracy.

25 listopada w Jarocinie odbędą się pierwsze z czterech warsztatów, które rozpoczną kolejny etap badań w ramach powiatów. Zapowiadane warsztaty będą poświęcone dyskusji nt. dylematów rynku pracy w powiecie jarocińskim. Poprowadzą je osoby odpowiedzialne za ich przeprowadzanie, m. in. dr Krzysztof Bondyra z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i dr Agnieszka Ziomek z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. W warsztatach wezmą udział przedstawiciele starostwa, Powiatowego Urzędu Pracy, szkół ponadgimnazjalnych i instytucji szkoleniowych, a także pracodawców.

Wyniki badań będą upowszechnione dzięki stworzeniu interaktywnej bazy oraz opublikowaniu raportu końcowego, który trafi do instytucji najbardziej zainteresowanych rozwojem rynku pracy we wszystkich czterech powiatach.

75% środków na przeprowadzenie prac pochodzi z Europejskiego Funduszu Społecznego, pozostałe 25% z budżetu państwa. Realizacja projektu zakończy się w kwietniu przyszłego roku.