Bezpieczne przejścia dla pieszych w powiecie jarocińskim

Dodano 16 marca 2020, wpis archiwalny Bezpieczne przejścia dla pieszych w powiecie jarocińskim

Projekt Powiatu Jarocińskiego pt.: „Bezpieczne przejścia dla pieszych w powiecie jarocińskim” wśród 20 najwyżej ocenionych projektów spośród 66 złożonych przez podmioty, ubiegające się o udzielenie dotacji w 2020r w ramach Programu ograniczania przestępczości i przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020” w województwie wielkopolskim.

Projekt obejmuje wykonanie 4 bezpiecznych przejść dla pieszych w Mieszkowie, Wilkowyi i Żerkowie  poprzez m.in. ich wyniesienie wpływające na spowolnienia pojazdów w ruchu samochodowym, wykonanie punktowego oświetlenia odblaskowego tzw. „kocich oczek”, obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych, wykonanie nowego oznakowania poziomego w obrębie przejść dla pieszych oraz montaż nowego i wymianę istniejącego oznakowania pionowego na odblaskowe, o łącznej wartości 86.724 zł.

Zadanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym niechronionych uczestników ruchu (pieszych i rowerzystów) oraz ułatwienie kierowcom zachowania ostrożności. Za realizacją projektu przemawia fakt poprawy bezpieczeństwa w okolicy przejść dla pieszych, które stanowią przede wszystkim dojście do szkół i przedszkoli.

Obecnie projekt został przesłany do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, celem weryfikacji w kolejnym etapie procedury naboru.