Chcą wspólnie ubiegać się o środki z UE

Dodano 02 lutego 2015, wpis archiwalny Chcą wspólnie ubiegać się o środki z UE

Spotkaliśmy się przede wszystkim po to, by rozwinąć współpracę naszych jednostek poprzez koordynację działań poszczególnych samorządów, jak i wytyczenie kierunków do podejmowania strategicznych inwestycji służących mieszkańcom naszego powiatu – podkreśla starosta Bartosz Walczak. Pierwsze, „robocze” spotkanie, nie było z pewnością ostatnim – dodaje włodarz powiatu. Ustalono, że aby utrzymać ciągłość współpracy szefowie gmin i starosta spotykać się będą cyklicznie. W trakcie dyskusji wyznaczyliśmy sobie szereg tematów, które sukcesywnie będziemy poddawać dyskusji – informuje starosta. Omówiliśmy dziedziny na kanwie, których współpraca mogłaby nieść za sobą jak najbardziej efektywne rezultaty. Przede wszystkim chcemy przygotować się do nowej perspektywy finansowej niosącej pieniądze z Unii Europejskiej, o które wspólnie będziemy chcieli się ubiegać - dodaje.