Coraz lepsze chodniki przy drogach powiatowych

Dodano 24 września 2004, wpis archiwalny Dzięki temu w gminie Jaraczewo powstaje chodnik wzdłuż drogi powiatowej w Łowęcicach oraz remontowany będzie chodnik wzdłuż drogi powiatowej w Jaraczewie przy ulicy Golskiej. Kostka wykorzystana będzie także przy utwardzaniu placu przy drodze powiatowej na ulicy Koźmińskiej w Noskowie.

W gminie Jarocin z "powiatowej" kostki wybudowano chodnik wzdłuż drogi przy ulicy Żerkowskiej w Jarocinie. Lada moment rozpoczną się prace przy budowie chodnika wzdłuż drogi przy ulicy Glinki w Jarocinie.

W gminie Kotlin natomiast wybudowano chodnik wzdłuż powiatowej drogi przy ulicy Kosińskiego w Kotlinie oraz wyremontowany zostanie chodnik wzdłuż drogi w Magnuszewicach.

W gminie Żerków budżet powiatu zainwestuje w budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Stęgoszy, budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej w Chrzanie. Na ukończeniu są prace związane z utwardzeniem chodnika i jezdni na powiatowej ulicy Targowisko w Żerkowie.

W 2004 roku kontynuowano także rozpoczęty w roku poprzednim remont chodnika w Sławoszewie. Powiat jarociński dołożył w 2004 roku na ten cel 100 tys. zł. Jeszcze w tym roku powiat przekaże także dodatkowe 50 tys. zł gminie Jaraczewo na budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej Jaraczewo-Niedźwiady w miejscowości Gola.