Czy wrócą kursy pociągów do Gniezna?

Dodano 05 sierpnia 2013, wpis archiwalny

W 2008 r. zlikwidowany został jedyny pociąg pospieszny na tej linii, w 2011 r. oferta połączeń lokalnych została ograniczona z czterech par kursów do jednej, a w grudniu zeszłego roku przestał kursować ostatni skład pasażerski. W maju tego roku, w związku z awaryjnym zamknięciem mostu na Warcie w Nowym Mieście (w ciągu drogi krajowej nr 11 na trasie Poznań – Jarocin) Przewozy Regionalne w porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego i PKP Polskimi Liniami Kolejowymi uruchomiły dwie pary pociągów na trasie Jarocin – Września – Gniezno. Pociągi te kursowały do 28 czerwca tego roku. Ponownym uruchomieniem linii zainteresowani są mieszkańcy powiatu jarocińskiego, a także uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dojeżdżający do Jarocina od strony Gniezna – potencjalni pasażerowie trasy Jarocin – Gniezno – Jarocin.