DZIEŃ MŁODEGO ROLNIKA w TARCACH

Dodano 10 września 2019, wpis archiwalny DZIEŃ MŁODEGO ROLNIKA w TARCACH

POWIAT JAROCIŃSKI
DZIEŃ MŁODEGO ROLNIKA
W ZSP-B w Tarcach w dn. 10 września odbyło się spotkanie p.n. Dzień Młodego Rolnika. Jest to impreza, podczas której przedstawiciele firm z branży rolniczej mogą przedstawić przyszłym rolnikom i hodowcom uczącym się w szkole w Tarcach nowe trendy i nowości, jakie pojawiają się w tych dziedzinach. Na zaproszenie Sławomira Wilaka (dyr. ZSP-B) imprezę otworzyła starosta Lidia Czechak.

Ponad 150 osób uczestniczyło w konferencji w ramach II „Dnia Młodego Rolnika”, która odbyła się w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach.

Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie z sektora rolniczego kształcący się na kierunkach technik agrobiznesu, technik weterynarii i technik architektury krajobrazu.

Pomysłodawcami imprezy byli p. Joanna Grygiel, nauczycielka przedmiotów zawodowych oraz p. Adam Wachowski, przedstawiciel czasopisma Agro Profil, którzy podkreślili, że zależało im na innowacyjnym przekazaniu i poszerzeniu wiedzy uczniów z zakresu mechanizacji rolnictwa.

W czasie konferencji wystąpili przedstawiciele następujących firm: Saaten Unio Polska
Sp. z o.o., Agromix, Yara Polska Sp. z o.o., Toral Gostyń, Claas Polska, Osadkowski SA, Agromix Rojeczyn Sp. z o.o., Agro Profil.

W części wykładowej prelegenci przedstawili ciekawostki z branży rolniczej i najnowsze rozwiązania w niej stosowane. Później odbył się pokaz sprzętu rolniczego wymienionych firm. Duże zainteresowanie uczestników wydarzenia wzbudziło badanie na zawartości chlorofilu w roślinach zasianych na wcześniej przygotowanym poletku doświadczalnym.