otwórz widżet facebooka

DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dodano 01 marca 2019, wpis archiwalny DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

POWIAT JAROCIŃSKI - DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

"... Proszę Was - uczcijmy pamięć tych Bohaterów - Żołnierzy Wyklętych bojowników o wolną, suwerenną Polskę. Oddajmy Im należny hołd, jako Patriotom, którzy stawiali czynny opór ówczesnym komunistycznym władzom, którzy, jak przystało na żołnierzy - nigdy nie pogodzili się z utratą przez Polskę suwerenności po zakończeniu II Wojny Światowej. To także i dzięki im Żołnierzom Wyklętym, dzięki ich bohaterstwu, patriotyzmowi i miłości do wolności – My dzisiaj możemy żyć w wolnej i suwerennej Polsce. Cześć Ich pamięci !" - mówiła m.in. Starosta Lidia Czechak zwracając się do zebranych  pod pomnikiem przy Al. Niepodległości w Jarocinie.


1 marca br. pod pomnikiem przy Al. Niepodległości w Jarocinie odbyły się powiatowe uroczystości uczczenia Dnia Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odbyła się przy udziale asysty wojskowej jarocińskiego 16 Batalionu Remontu Lotnisk, a wśród gości obecni byli m.in. posłowie na Sejm RP Jan Dziedziczak i Piotr Kaleta. List od Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hofmanna skierowany na ręce Starosty Lidii Czechak odczytała druhna Kinga Pelec. Oprócz parlamentarzystów bardzo licznie na powiatowe uroczystości przybyli samorządowcy z terenu całego powiatu jarocińskiego, młodzież, mieszkańcy, a także harcerze i członkowie organizacji kombatanckich i służb mundurowych. 

Całość poprzedziła msza św. w kościele p.w. Chrystusa Króla, a po zakończeniu - przedstawiciele Wojska i Powiatu złożyli także wiązankę kwiatów i zapalili znicze na grobie Żołnierzy Wyklętych Józefa Rosady i Stanisława Pawlaka na jarocińskim cmentarzu..

Pliki do pobrania

×