Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Dobieszczyźnie.

Na terenie Powiatu Jarocińskiego powstał Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, który prowadzony jest przez Kaliski Dom Opieki Caritas Diecezji Kaliskiej i mieści się w Dobieszczyźnie.

Dom docelowo przeznaczony jest dla 18 osób i zapewnia całodobową opiekę dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży. Mieści się na parterze i pierwszym piętrze budynku. Składa się z 9 pokoi mieszkalnych, w tym 4 pokoje z łazienką i 6 pokoi z łazienkami ogólnodostępnymi, w tym 2 łazienki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na parterze dostępne jest ogólnodostępne pomieszczenie do pobytu dziennego – świetlica. Łazienki wyposażone są w sposób umożliwiający sprawne korzystanie zarówno przez mieszkańców, jak i dzieci. Na parterze znajduje się w pełni wyposażona ogólnodostępna kuchnia do samodzielnego sporządzania posiłków. Na piętrze znajduje się aneks kuchenny oraz dodatkowe pomieszczenie do przyrządzania i spożywania drobnych posiłków. Na parterze oraz na piętrze znajdują się pomieszczenie do prania i suszenia.

Dom w Dobieszczyźnie spełnia standardy wynikające z rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 8 marca 2005 r. w sprawie domów dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.

24 maja 2021 roku w obecności Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz Posła Tomasza Ławniczaka i Zarządu Powiatu Jarocińskiego podpisano umowę

na przekazanie niemal 1 000 000 złotych dotacji na utworzenie Domu Samotnej Matki, który znajdował się będzie w Dobieszczyźnie.