Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Dobieszczyźnie

Oferta Domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.  (kliknij)

________________________________________________________________________________________________________

Za Życiem

Powiat Jarociński pozyskał dofinansowanie z budżetu państwa w ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” dla Domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Dobieszczyźnie.  Dzięki dotacji powiat stworzy miejsce do wspólnych spotkań, przeprowadzania terapii grupowych oraz miejsca gdzie dzieci mogą się pobawić. Prace remontowe polegać będą  m.in. na wykonaniu nowych posadzek, ścianek działowych, izolacji, niezbędnych instalacji (elektrycznej, wod-kan, sanitarnej i c.o.), stolarki drzwiowej i okiennej, okładzin ścian, podłóg i sufitów.  Wykonana zostanie także łazienka aby matkom przybywające w sali wraz z dziećmi miały ułatwiony dostęp do pomieszczenia sanitarnego. Planowany jest również zakup niezbędnego wyposażenia.

Zakończyły się prace remontowe w Domu dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Dobieszczyźnie.
Dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z budżetu państwa w ramach Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, powiat stworzył miejsce do wspólnych spotkań, przeprowadzania terapii grupowych oraz miejsca, gdzie dzieci będą mogły się pobawić. Zakupiono także niezbędne wyposażenie.
Całkowita wartość inwestycji wynosiła 461.833,30 zł, z czego dofinansowanie to 367.117,00 zł.

Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Dobieszczyźnie

Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży w Dobieszczyźnie.

Na terenie Powiatu Jarocińskiego powstał Dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, który prowadzony jest przez Kaliski Dom Opieki Caritas Diecezji Kaliskiej i mieści się w Dobieszczyźnie.

Dom docelowo przeznaczony jest dla 18 osób i zapewnia całodobową opiekę dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży. Mieści się na parterze i pierwszym piętrze budynku. Składa się z 9 pokoi mieszkalnych, w tym 4 pokoje z łazienką i 6 pokoi z łazienkami ogólnodostępnymi, w tym 2 łazienki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na parterze dostępne jest ogólnodostępne pomieszczenie do pobytu dziennego – świetlica. Łazienki wyposażone są w sposób umożliwiający sprawne korzystanie zarówno przez mieszkańców, jak i dzieci. Na parterze znajduje się w pełni wyposażona ogólnodostępna kuchnia do samodzielnego sporządzania posiłków. Na piętrze znajduje się aneks kuchenny oraz dodatkowe pomieszczenie do przyrządzania i spożywania drobnych posiłków. Na parterze oraz na piętrze znajdują się pomieszczenie do prania i suszenia.

Dom w Dobieszczyźnie spełnia standardy wynikające z rozporządzenia Ministra Polityki Społecznej z dnia 8 marca 2005 r. w sprawie domów dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży.

24 maja 2021 roku w obecności Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg, Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego oraz Posła Tomasza Ławniczaka i Zarządu Powiatu Jarocińskiego podpisano umowę

na przekazanie niemal 1 000 000 złotych dotacji na utworzenie Domu Samotnej Matki, który znajdował się będzie w Dobieszczyźnie.