otwórz widżet facebooka

Drzwi otwarte w "Dwójce"

Dodano 20 lutego 2009, wpis archiwalny

Każdy zainteresowany gimnazjalista otrzymał płytę CD zawierającą film o szkole, informacje o kierunkach kształcenia, dokumenty przydatne podczas rekrutacji. Młodzież mogła poznać przyszłych wychowawców i porozmawiać z nauczycielami przedmiotów zawodowych. Najwięcej pytań kierowano do specjalistów z zakresu przysposobienia wojskowego oraz hotelarstwa, elektroniki i mechaniki pojazdów samochodowych. 

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawicielami Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie oraz JAFO. Starali się oni zainteresować uczniów kształceniem w Zasadniczej Szkole Zawodowej.

Gimnazjalistom zaproponowano nietypowe zwiedzanie szkoły. Nie tylko zobaczyli Warsztaty Szkolne, bibliotekę i Radio „Dwójkę”, ale również  obserwowali lekcje. Z dużym zainteresowaniem spotkały się zajęcia z przysposobienia obronnego, języków obcych, informatyki oraz  przedmiotów zawodowych: elektrycznych, elektronicznych i mechanicznych. Ponadto uczniowie w specjalnie przygotowanym kąciku fotograficznym mogli wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia z uczniami z liceum wojskowego i technikum hotelarskiego. Gimnazjaliści mogli też porozmawiać z uczniami „Dwójki”.

×