Eko Stacja w parku Szubianki w Jarocinie

Dodano 31 grudnia 2022, wpis archiwalny Eko Stacja w parku Szubianki w Jarocinie

Ciekawa inicjatywa Kochamy Jarocin!
Na terenie leżącym wzdłuż pasa drogowego zarządzanego przez Powiat Jarociński powstała Eko Stacja, na którą zgodę wyraził Zarząd Powiatu Jarocińskiego.
Przekonajcie się jak wygląda, wybierając się na wizytę do parku.

Poniżej więcej szczegółów od inicjatorów:

,,Dzięki grantowi pozyskanemu przez stowarzyszenie Kochamy Jarocin od Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” na terenie parku Szubianki w Jarocinie powstała przyrodnicza ścieżka edukacyjna.
Od wczoraj dużym zainteresowaniem cieszy się kaczkomat - urządzenie, które po wrzuceniu monety jednozłotowej wydaje porcje karmy dla kaczek. Jest to odpowiednio dobrana mieszanka zbóż, które stanowią wartościowe pożywienie dla ptaków i - w odróżnieniu od chleba i bułek - nie szkodzi im.
Wrzucone złotówki będą wydawane na zakup kolejnych worków karmy dla kaczek. W opiece nad kaczkomatem stowarzyszeniu będą pomagać pracownicy i uczniowie Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie.
Nad stawem pojawił się także tabliczka informująca o tym, czym i jak należy karmić ptaki, czyli na przykład informacja o tym, że karmy nie należy wrzucać do wody, ale pozostawiać na brzegu.
W parku zainstalowano także nowe budki lęgowe dla ptaków, domki dla nietoperzy i owadów z tabliczki z opisami.
Przy ławce zamontowanej w ramach projektu przy placu zabaw z półki bookcrossingowej będzie można pobrać informatory na temat ptaków żyjących w parku, rosnących tam drzew i założonej obok łąki kwietnej.
Stowarzyszenie Kochamy Jarocin planuje od wiosny prowadzić cyklicznie edukacyjne spacery przyrodnicze dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Jednak już dziś, dzięki ścieżce edukacyjnej, można sporo dowiedzieć się na temat drzew, ptaków, nietoperzy i owadów.
Zapraszamy na spacery. W kalendarzu zima, a w parku wiosna!
Dziękujemy za przychylność dla realizacji projektu Gmina Jarocin i Powiat Jarociński."

PSE #WzMOCnijSwojeOtoczenie #KochamyJarocin

PSEWZMOCNIJ SWOJE OTOCZENIEKOCHAMY JAROCINPOWIAT JAROCIŃSKI