Eliminacje rejonowe konkursu z zakresu Obrony Cywilnej

Dodano 28 marca 2011, wpis archiwalny

W eliminacjach rejonowych konkursu, które odbyły się w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego w Zdunach, udział wzięło 10 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego, pleszewskiego i krotoszyńskiego. Uczestnicy odpowiadali na pytania obejmujące treści z zakresu ochrony ludności, pierwszej pomocy przedlekarskiej, organizacji i funkcjonowania Obrony Cywilnej i prawa humanitarnego.

W klasyfikacji indywidualnej konkursu pierwsze trzy miejsca zajęli uczniowie z jarocińskich szkół: I miejsce – Marta Antoniewicz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie, II miejsce – Roma Kamrowska z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Jarocinie, III miejsce – Marlena Adamczak, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie.

Zdobywcy czołowych miejsc zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi i dyplomami, zakupionymi ze środków Starostwa Powiatowego w Krotoszynie.

Również w klasyfikacji drużynowej jarocińskie zespoły okazały się najlepsze: I miejsce i puchar Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Krotoszyńskiego, zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. T. Kościuszki w Jarocinie, II miejsce i puchar Szefa Obrony Cywilnej Gminy Zduny, zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Opiekunowie, którzy przygotowali drużyny do konkursu, otrzymali od Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Krotoszyńskiego podziękowania za przygotowanie młodzieży.

W trakcie konkursu młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kilińskiego w Zdunach zaprezentowała pokaz fryzur, mody i tańca.

(b.a.)

{jgxgal folder:=[images/stories/aktualnosci_2011/galeria/zduny] title:=[Zduny 2011] cols:=[3]}