Europejska debata publiczna w Jarocinie

Dodano 30 listopada 2005, wpis archiwalny debata_euro1.jpg

Na wstępie gospodarz spotkania Starosta Jarociński Sławomir Wąsiewski zachęcając zebranych do aktywnego udziału w debacie powiedział: "Od przeszło roku Polska jest członkiem Unii Europejskiej. My, mieszkańcy powiatu jarocińskiego, jesteśmy członkami wielkiej europejskiej rodziny. Ważne są wszystkie uwagi, jakie wnosimy do funkcjonowania struktur unijnych. Musimy być świadomi, że nasz głos ma znaczenie. Dlatego tak ważne jest abyśmy wyrażali swoją opinię i aby nasz głos docierał do osób, którzy decydują również w naszych sprawach. Zapraszam więc Państwa do wyrażania swoich poglądów na wszystkie omawiane dziś tematy".

Podczas konferencji omówione zostały następujące zagadnienia:
  • Konkurencyjność i innowacyjność gospodarki na arenie międzynarodowej
  • Dobre praktyki z zakresu wdrażania projektów współfinansowanych z funduszy strukturalnych w Wielkopolsce
  • Fundusze europejskie - nowe rozdania na lata 2007-2013
  • Program "Moja szkoła w Unii Europejskiej"

Moderatorami w debacie byli: Małgorzata Graczyk z Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej oraz Piotr Ratajczyk i Marcin Długoborski z Instytutu Rozwoju Inicjatyw Europejskich.

debata_euro2.jpg

W konferencji wzięli udział mieszkańcy powiatu jarocińskiego, przedstawiciele banków, jednostek budżetowych, przedsiębiorcy, samorządowcy i urzędnicy.

Na konferencji obecni także byli Bernard Popp z Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, Mieczysław Borówka - Wicedyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, Krzysztof Leń - Wiceprezes Funduszu Promocji Województwa Wielkopolskiego oraz Ida Musiałowska z Katedry Europeistyki Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Prezentacje:

Fundusze UE - przykłady projektów Fundusze UE - przykłady projektów (860.46 KB)
Fundusze UE dla sektora edukacji Fundusze UE dla sektora edukacji (283.37 KB)
Młodzież w Unii Europejskiej Młodzież w Unii Europejskiej (196.32 KB)
Narodowy Planu Rozwoju na lata 2007-2013 (projekt) Narodowy Planu Rozwoju na lata 2007-2013 (projekt) (377.03 KB)
Debata publiczna Debata publiczna (290.52 KB)

Zobacz galerię zdjęć!