Festiwal akordeonowy po raz 16.

Dodano 05 października 2011, wpis archiwalny

Festiwal rozpoczął się w niedzielę 2 października koncertem inauguracyjnym formacji Folk Time Duo w kościele parafialnym p.w. Św. Kazimierza w Kotlinie. Kolejny weekend festiwalowy zapowiada się niezwykle interesująco. W piątek 7 października za sprawą koncertu, pochodzącego z Argentyny, Ariela Ramireza, przeniesiemy się w gorące klimaty Ameryki Południowej. Sobota będzie gratką dla miłośników piosenki francuskiej, którzy będą mogli wysłuchać recitalu w wykonaniu Julii Mikołajczak. Na Dzień Polsko - Argentyński zapraszamy w niedzielne popołudnie do Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Tutaj ponownie usłyszymy muzykę w wykonaniu Ariela Ramireza. Gościnnie wystąpi także Wiesław Prządka.

Z kolei w piątek 14 października odbędą się projekcje filmowe w kinie "Echo". Wyświetlone zostaną Musical Tramp w reżyserii Charliego Chaplina oraz Chico Rita, film muzyczny o miłości wokalistki i klawiszowca. Finał festiwalu odbędzie się w sobotę 15 października. Przewidywana na tę okoliczność Polsko-Słowacka Biesiada Akordeonowa odbędzie się w restauracji "Górski" w Kotlinie. Doskonałą zabawę dla publiczności zapewni Zespół Akordeonowy "KOTLIN", duo akordeonowe Bayan Brothers oraz Słowak Romek Capek z zespołem. Wstęp na wszystkie imprezy przewidziane w ramach festiwalu jest bezpłatny. Tylko na piątkowe seanse filmowe obowiązują wejściówki, które bezpłatnie można odbierać w kasie kina Echo, w czytelni pod Ratuszem oraz w bibliotece w Kotlinie. Organizację festiwalu dofinansowały m.in. samorządy gminy Jarocin oraz powiatu jarocińskiego. Szczegółowy program festiwalu na plakacie poniżej.