GOSPODYNIE Z POWIATU JAROCIŃSKIEGO NA KONGRESIE

Dodano 23 maja 2019, wpis archiwalny GOSPODYNIE Z POWIATU JAROCIŃSKIEGO NA KONGRESIE

POWIAT JAROCIŃSKI

CZŁONKINIE KGW Z POWIATU JAROCIŃSKIEGO NA KONGRESIE

Wielkopolski Kongres Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych zorganizowany w Łaszkowie k. Kalisza pokazał, jaka siła jest w kobietach. W kongresie wzięły udział również przedstawicielki KGW z powiatu jarocińskiego.

"Zostałam zaproszona na ten I Kobiet Gospodarnych i Wyjątkowych i bardzo chętnie jarocińskiego wzięłam w nim udział.Wraz z członkiniami KGW z terenu powiatu jarocińskiego byłyśmy świadkami bardzo udanego przedsięwzięcia. Świetna organizacja spotkania oraz merytoryczność i witalność pani minister Andżeliki Możdżanowskiej stworzyły niesamowita atmosferę. Pani minister wielokrotnie podkreślała, jak ważny jest dialog. Sama wiem z doświadczenia, kiedy byłam sołtysem – jak ważny jest przepływ informacji, dotarcie do ludzi i rozmowa z nimi, bo to tworzy dopiero właściwy klimat do dialogu i szukania rozwiązań”. – mówiła Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, bezpośrednio po spotkaniu w Bliznaowie.

Część Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu jarocińskiego odebrała z rąk minister Andżeliki Możdżanowskiej statuetki za dotychczasową pracę i zaangażowanie. W Wielkopolsce zostały złożone już wnioski przez Koła Gospodyń Wiejskich na prawie 3 mln. zł, a wypłata tych środków rozpocznie się niebawem.