otwórz widżet facebooka

HITY DLA JAROCIŃSKICH FIRM

Dodano 13 marca 2007, wpis archiwalny

    Konkurs „Gospodarczo-Samorządowy HIT Wielkopolski jest przedsięwzięciem promocyjnym organizowanym od 1994 roku. Jego pomysłodawcą i głównym organizatorem jest Agencja Promocyjna „Punkt S” współdziałająca z samorządami lokalnymi i gospodarczymi, które rekomendują firmy starające się o nadanie tytułu. Celem konkursu jest wyłonienie, uhonorowanie i promocja wartościowych dokonań rynkowych, ekologicznych, samorządowych i organizacyjnych urzeczywistnionych w regionie. Jak informuje Ireneusz Lamprecht Gminną Spółdzielnię „Samopomoc Chłopska” doceniono za efektywny model działania spółdzielczego przedsiębiorstwa, Zakład Dziewiarski „Marika” - za rozwój przedsiębiorstwa i wysoki standard, natomiast Wytwórnię Mozaiki „Osiewicz” z Goli za produkcję wysokiej jakości mozaiki parkietowej. Laureaci konkursu otrzymali certyfikaty i  statuetki podczas Gali konkursowej, która odbyła się 20 lutego w auli UAM w Poznaniu. Dwa dni później odebrali gratulacje z rąk starosty Martuzalskiego oraz przewodniczącego Meisnerowskiego w czasie Sesji Rady Powiatu Jarocińskiego. 

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Jarocinie została powołana z inicjatywy grupy założycielskiej 28 maja 1945 roku. W trakcie swojej wieloletniej działalności Spółdzielnia z roku na rok rozwijała się i oddawała do użytku wiele obiektów produkcyjnych oraz placówek handlowych. Była organizatorem zaopatrzenia ludności we wszystkie potrzebne artykuły konsumpcyjne oraz środki do produkcji rolnej.
    Początek lat 90 - tych, to okres zachodzących zmian w życiu społeczno - politycznym i gospodarczym kraju, które gwałtownie zmieniły warunki funkcjonowania Spółdzielni z roli monopolisty do jednego z wielu podmiotów gospodarczych prowadzących działalność na rynku lokalnym. Mimo tego Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Jarocinie, jako Spółdzielnia z wieloletnimi tradycjami, z powodzeniem konkuruje z innymi podmiotami, prowadząc aktualnie działalność w zakresie produkcji pieczywa oraz handlu spożywczego i zaopatrzenia w artykuły do produkcji rolnej, budowlanej wraz ze sprzedażą opału.
(oprac. A.K. na podstawie folderu wydanego z okazji 60-lecia istnienia GS „Sch”)

 Firma "MARIKA" z siedzibą w Jarocinie rozpoczęła działalność w roku 1989. Zajmuje się głównie projektowaniem i produkcją czapek niemowlęcych i dziecięcych, szalików oraz rękawiczek. Dzięki dostosowaniu oferty do zróżnicowanych potrzeb klienta produkty "MARIKI" cieszą się dużym uznaniem na terenie całego kraju. Firma wychodzi ze swą ofertą również poza granice , m.in. do Europy Zachodniej, a także na Wschód.
    Wybierając drogę rozwoju firma postawiła przede wszystkim na jakość i nowatorstwo. W 2004r. otrzymała Certyfikat Kultury Jakości za atrakcyjne wzornictwo, trwałość i walory użytkowe produkowanych czapek dziecięcych. Dzięki ciągłemu rozwojowi i sukcesom w prowadzonej działalności gospodarczej została nagrodzona Znakiem WIELKOPOLSKA JAKOŚĆ.
(oprac. A.K. na podst. strony www.marika.pl)

Wytwórnia Mozaiki „Osiewicz” jest spółką założoną w 1986 roku przez braci Stanisława i Jerzego Osiewiczów w Borku Wlkp. Siedziba jej mieści się w Goli k/Jaraczewa w woj. Wielkopolskim. Zajmuje się produkcją mozaiki parkietowej. Zatrudnia ponad 120 pracowników. Produkcja miesięczna to 21000 m2 mozaiki, która w 80% trafia na eksport.
    Głównymi odbiorcami produktów są: Niemcy, Belgia, Szwecja, Szwajcaria oraz Stany Zjednoczone. Firma prowadzi sprzedaż hurtową i detaliczną poprzez sieć sklepów hurtowni w całym kraju.
    Dzięki ciągłemu rozwojowi i sukcesom w prowadzonej działalności firma w dniu 17 czerwca 2005 r. została nagrodzona Wielkopolskim Filarem Biznesu 2004 przez kapitułę Wielkopolskiego Klubu Kapitału oraz wyróżniona przez Kapitułę Pulsu Biznesu statuetką Gazele Biznesu.

×