III Sesja Rady Powiatu Jarocińskiego

Dodano 13 grudnia 2018, wpis archiwalny

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym
Dz. U. z 2018 roku, poz. 995 z późn. zm.) zwołuję III SESJĘ RADY POWIATU JAROCIŃSKIEGO, na dzień 20 grudnia 2018 r. (czwartek) o godz. 15:00 w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Jarocinie z następującym porządkiem obrad:

Otwarcie obrad sesji.
Przyjęcie protokołu z obrad II sesji Rady Powiatu.
Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu po II sesji Rady Powiatu.
Sprawozdanie z działalności Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Radnych po II sesji Rady Powiatu.
Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2019 - 2030.
Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej o projekcie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego.
Przedstawienie opinii Komisji Budżetu i Rozwoju.
Dyskusja nad wniesionymi autopoprawkami i ich przegłosowanie.
Głosowanie nad projektem uchwały wraz z autopoprawkami.
Uchwalenie Budżetu Powiatu na 2019 rok.
Przedstawienie projektu uchwały budżetowej wraz z uzasadnieniem.
Przedstawienie opinii komisji stałych.
Przedstawienie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej: o projekcie budżetu Powiatu Jarocińskiego na 2019 rok, o możliwości sfinansowania deficytu przez Powiat Jarociński.
Przedstawienie wraz z uzasadnieniem stanowiska Zarządu Powiatu w sprawie opinii Komisji, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej i wniosków budżetowych radnych.
Dyskusja nad wniesionymi autopoprawkami i ich przegłosowanie.
Głosowanie nad projektem uchwały budżetowej.
Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki pod firmą: „Szpital Powiatowy w Jarocinie” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jarocinie, pokrycia powyższego kapitału zakładowego wkładem pieniężnym oraz objęcia przez Powiat Jarociński wszystkich nowoutworzonych udziałów w Spółce.
Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie planu pracy Rady Powiatu Jarocińskiego na 2019 rok.
Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2018 - 2030.
Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Jarocińskiego na 2018 r.
Wnioski i oświadczenia radnych.
Wolne głosy i wnioski.
Interpelacje i zapytania radnych.
Komunikaty.
Zakończenie obrad.

Materiały dotyczące posiedzenia są dostępne pod następującym adresem:

Rady Powiatu