IX Sesja Rady Powiatu Jarocińskiego

w sali posiedzeń w Ratuszu w Jarocinie

CZĘŚĆ I

1. Otwarcie obrad sesji.
2. Przyjęcie protokołu z obrad VIII sesji Rady Powiatu.
3. Sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu po VIII sesji Rady Powiatu.
4. Zapoznanie się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Jarocińskiego za 2014 rok.
5. Zapoznanie się ze sprawozdaniem finansowym Powiatu Jarocińskiego za 2014 rok.
6. Zapoznanie się z informacją o stanie mienia.
7. Zapoznanie się z uchwałą Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie wyrażenia opinii o przedłożonym przez Zarząd Powiatu Jarocińskiego sprawozdaniu z wykonania budżetu powiatu za 2014 rok wraz z informacją o stanie mienia komunalnego Powiatu Jarocińskiego.
8. Zapoznanie się z wnioskiem Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Jarocińskiego o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu w Jarocinie za 2014 rok.
9. Zapoznanie się z uchwałą Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Jarocińskiego o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu za 2014 r.
10. Dyskusja.
11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego oraz sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Jarocińskiego za 2014 rok.
12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu absolutorium.

CZĘŚĆ II

13. Złożenie ślubowania.
14. Informacja o realizacji zadań przez Powiatowy Urząd Pracy oraz aktualna sytuacja na rynku pracy.
15. Sprawozdanie z realizacji Powiatowego Programu Przeciwdziałaniu Bezrobociu za 2014 rok i początek 2015 roku.
16. Informacja o działalności ZSP-B w Tarcach.
17. Rola przeprowadzania ocen oddziaływania na środowisko przyrodnicze dla planowanych inwestycji.
18. Ocena zasobów pomocy społecznej dla Powiatu Jarocińskiego.
19. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zmiany w składzie osobowym stałych komisji Rady Powiatu Jarocińskiego.
20. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Spółki pod firmą „Szpital Powiatowy w Jarocinie” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Jarocinie, pokrycia podwyższonego kapitału zakładowego wkładem pieniężnym oraz objęcia przez Powiat Jarociński wszystkich nowoutworzonych udziałów w Spółce.
21. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego zmieniającego uchwałę
w sprawie ustalenia Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Jarocińskiego na lata 2015-2024.
22. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego w sprawie zmian budżetu powiatu na 2015 r.
23. Interpelacje i zapytania radnych.
24. Wnioski i oświadczenia radnych.
25. Wolne głosy i wnioski.
26. Komunikaty.
27. Zakończenie obrad.