STRAŻACKIE PODSUMOWANIE ROKU

W dniu 15 lutego br. w jarocińskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej odbyło się podsumowanie roku 2018, które zbiegło się z przekazaniem i poświęceniem nowego sprzętu dla jarocińskiej jednostki strażackiej.

18 lutego 2019

INFORMACJA ZAKŁADU UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH

WYNIKI KONTROLI ZWOLNIEŃ LEKARSKICH Blisko pół miliona kontroli i ponad 31 mln zł. wstrzymanych świadczeń chorobowych, to bilans kontroli zwolnień lekarskich, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził w 2018 roku. Łącznie kwota obniżonych i cofniętych świadczeń przekroczyła 195 mln zł.

18 lutego 2019

PLANOWANY ODBIÓR

Jeszcze w lutym planowany jest odbiór nowo-wybudowanego obiektu jarocińskiego szpitala przez inspektora nadzoru budowlanego; oprócz tego konieczna będzie także wizyta Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej.

15 lutego 2019

CHEMICY Z CAŁEGO POWIATU

13 lutego br. w jarocińskim LO odbyły się XVI Powiatowe Zawody Chemiczne. Konkurs od lat finansowo wspiera Starostwo Powiatowe - w tym roku konkurs oficjalnie otworzyła i powitała wszystkich uczestników chemicznych zmagań - Starosta Lidia Czechak

14 lutego 2019

KONFERENCJA W URZĘDZIE MARSZAŁKOWSKIM

13 lutego br. w Sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyła się konferencja promującą działania zmierzające do ograniczenia marnotrawienia żywności. W konferencji reprezentując Powiat Jarociński wzięła udział – Wicestarosta Katarzyna Szymkowiak.

14 lutego 2019