otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

SPOTKANIE MINISTER ANDŻELIKI MOŻDŻANOWSKIEJ

Z PRZEDSTAWICIELKAMI KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH Z TERENU POWIATU JAROCIŃSKIEGO

14 grudnia 2018
Informacje ogólne

ZMIANY W PRAWIE WŁASNOŚCI GRUNTÓW - koniec użytkowania wieczystego

Starosta Jarociński informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów, z dniem 1 stycznia 2019r. prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształca się w prawo własności tych gruntów.

08 grudnia 2018
Informacje ogólne

NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA

W związku z ze zmianą ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej przewiduje się szereg ułatwień w dostępnie do pomocy prawnej. Nowelizacja ustawy przewiduje, że od 1 stycznia 2019 roku będą dostępne poszerzone usługi nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nowe m.in. nieodpłatna mediacja oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie.

08 grudnia 2018
Informacje ogólne

KOMUNIKAT NACZELNIKA URZĘDU SKARBOWEGO W JAROCINIE

Kierownik Urzędu Skarbowego w Jarocinie informuje, że Ministerstwo Finansów od dnia 15.02.2018 r. uruchomi na Portalu Podatkowym usługę Twój e-PIT, za pomocą której rozliczy za podatników zeznania PIT-37, PIT-38.

07 grudnia 2018
Informacje ogólne

NOWA KARETKA PRZEKAZANA DO SZPITALA

Dzisiaj Starosta Lidia Czechak przekazała na ręce Leszka Mazurka, prezesa jarocińskiej lecznicy kluczyki do nowej karetki zakupionej dla jarocińskiego szpitala. Z tej okazji do Starosty Jarocińskiego wpłynął także list gratulacyjny od Wicewojewody Wielkopolskiego Marleny Maląg.

07 grudnia 2018
Informacje ogólne

WSPÓLNA AKCJA POWIATU i CZERWONEGO KRZYŻA

POWIAT DLA NIEPODLEGŁEJ - 4 grudnia br. na jarocińskim rynku odbyła się akcja poboru krwi pn.: "Zbieramy krew dla Polski". Krew można było oddawać w specjalnie przystosowanym do tego krwiobusie, który w tym celu został podstawiony na jarociński rynek.

05 grudnia 2018
Informacje ogólne

SPEKTAKL I SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE

5 grudnia br odbyło się spotkanie Bożonarodzeniowe zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie. Na spotkaniu, które odbyło się w jarocińskim ośrodku kultury koło teatralne TACY SAMI zaprezentowało etiudę"...JAK KAMYK DO MORZA".

05 grudnia 2018
Informacje ogólne

24 grudnia dniem wolnym od pracy w Starostwie

Zarządzenie nr 66/2018 Starosty Jarocińskiego z dnia 03 grudnia 2018r.

04 grudnia 2018
Informacje ogólne

NOWY PORTAL INFORMACYJNY

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępniła nowy Portal IRZplus. Portal przeznaczony jest dla posiadaczy zwierząt gospodarskich w celu nowoczesnego, szybkiego i wygodnego dokonywania zgłoszeń przez Internet dotyczących zdarzeń zwierzęcych.

04 grudnia 2018
Informacje ogólne

ZGŁASZANIE JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA

STAROSTA JAROCIŃSKI OPRACOWUJE LISTĘ JEDNOSTEK NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA DOSTĘPNYCH DLA MIESZKAŃCÓW POWIATU JAROCIŃSKIEGO. Nowelizacja ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej nakłada na Starostę Jarocińskiego od dnia 1 stycznia 2019r. obowiązek prowadzenia, aktualizacji i publikowania listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa dla mieszkańców powiatu jarocińskiego.

03 grudnia 2018
Informacje ogólne

BIAŁA SOBOTA w ZUS

W odpowiedzi na apel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przekazujemy mieszkańcom Powiatu Jarocińskiego informacje dotyczące nowych uregulowań związanych tzw "e-ZLA", czyli zwolnieniami lekarskimi w formie elektronicznej...

29 listopada 2018
Informacje ogólne

ODWIEDZINY w DPS

Lidia Czechak i Katarzyna Szymkowiak w ramach zapoznania się z jednostkami podległymi powiatowi wizytowały kotliński DPS. Spotkały się tam także z Romanem Pacholczykiem, Wicestarostą Powiatu Ostrowskiego, który wraz ze współpracownikami odwiedził DPS im. Marii Kaczyńskiej w Kotlinie.

28 listopada 2018
×