otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

LGÓW - 10 CZERWCA 2018

W niedzielę 10 czerwca br. o godz. 10.00 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lgowie, odprawiona zostanie msza rocznicowa z ceremoniałem wojskowym za duszę majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego, z okazji przypadającej w tym dniu 92. rocznicy jego śmierci.

05 czerwca 2018
Informacje ogólne

10 CZERWCA RUSZA PKM

10 czerwca ruszy Poznańska Kolej Metropolitalna. Pociągi, w godzinach szczytu, kursować będą co 30 minut, zapewniający pasażerom odpowiedni komfort podróżowania. Podpisano umowy o dofinansowanie pierwszych czterech linii PKM. https://www.youtube.com/watch?v=4rdj_7HdiT0

29 maja 2018
Informacje ogólne

DROGA W MAGNUSZEWICACH

"Witam Państwa w imieniu swoim i Zarządu Powiatu na dzisiejszej uroczystości otwarcia wyremontowanej drogi powiatowej w Magnuszewicach" - mówił m.in. Starosta Teodor Grobelny, zwracając się do zebranych gości podczas oddawania do użytku wyremontowanej drogi.

29 maja 2018
Informacje ogólne

ZA KILKANAŚCIE DNI RUSZA PKM

10 czerwca ruszy Poznańska Kolej Metropolitalna. Pociągi, w godzinach szczytu, kursować będą co 30 minut, zapewniający pasażerom odpowiedni komfort podróżowania. Podpisano umowy o dofinansowanie pierwszych czterech linii PKM. W tej sprawie odbyła się 25 maja na Dworcu letnim w Poznaniu oficjalna konferencja prasowa, na która został zaproszony m.in. Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

28 maja 2018
Informacje ogólne

POMNIK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH ODSŁONIĘTY

W miejscu, gdzie 24 maja 1946 roku funkcjonariusze komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa dokonali mordu na ppor. Józefie Rosadzie i kpr. Stanisławie Pawlaku został odsłonięty pomnik upamiętniający tych zamordowanych kilkadziesiąt lat temu Żołnierzy Wyklętych.Inicjatorami budowy monumentu są: Stowarzyszenie „Pamięć”, a projekt wsparło Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Rada Powiatu Jarocińskiego. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli: Wicestarosta Mirosław Drzazga i Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Jan Szczerbań.

25 maja 2018
Informacje ogólne

ODSŁONIĘCIE POMNIKA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dzisiaj 24 maja o godz. 12.15 w Jarocinie przy Alei Niepodległości nastąpi odsłonięcie pomnika poświęconego Żołnierzom Wyklętym.

24 maja 2018
Informacje ogólne

XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa u osoby porażonej prądem i tonącego dziecka, udzielanie pierwszej pomocy przy amputacji ręki, poparzeniu grillem, w wypadku - to tylko niektóre zadania, z jakimi musieli się zmierzyć uczniowie LO w Jarocinie w czasie eliminacji okręgowych XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

17 maja 2018
Informacje ogólne

PEŁNA KOMENDA

"Służba w Straży Pożarnej wymaga odpowiedzialności, ciągłej gotowości do poświęceń oraz chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Przyjmując na siebie te obowiązki wykazujecie się Druhowie Strażacy odwagą, opartą o najwyższy profesjonalizm zaangażowanie - za co należą się Wam szczególne podziękowania i szacunek". - składał gratulacje strażakom Starosta TEODOR GROBELNY, który był jednym z gości dzisiaj (17 maja br.) w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

17 maja 2018
Informacje ogólne

DROGA W PRZEBUDOWIE

Kolejną realizowaną inwestycją przez Powiat Jarociński jest przebudowa drogi o długości prawie 4 km z Goliny do Zakrzewa

16 maja 2018
Informacje ogólne

SPOTKANIE w PCPR

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie odbyło się spotkanie z inicjatywy Wielkopolskiego oddziału PFRON z przedstawicielami instytucji publicznych i samorządowych. Głównym tematem spotkania był program „Stabilne zatrudnienie - osoby niepełnosprawne w administracji i służbie publicznej”.

15 maja 2018
Informacje ogólne

SPOTKANIE W STAROSTWIE ws DROGI S-11

Dzisiaj 15 maja o godz. 9:00 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie zorganizowane wspólnie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Tematem spotkania była koncepcja dalszej budowy drogi S-11.

15 maja 2018
Informacje ogólne

100 na 100

We wtorek 15 maja o godz. 10.50 rozpocznie się w auli spotkanie z absolwentką z roku 1997 Iwona Kasprzak – Ciesielską,

14 maja 2018
×