JAROCIN - GNIEZNO, TERAZ POCIĄGIEM

Od 10 czerwca znów można dojechać pociągiem z Jarocina do Gniezna. Przewozy osobowe na tej linii zostały zawieszone w 2012 z powodu bardzo złego stanu technicznego torów na tym odcinku.

11 czerwca 2018

DYŻURY APTEK

Informujemy o zmianie dyżurów aptek w niedziele: 17 czerwca - dyżur pełnić będzie apteka Stylowa 2 przy ul. Wrocławskiej 51, a 24 czerwca - dyżur będzie pełnić apteka w DOZ Kauflandzie ul. Kościuszki 16a.

07 czerwca 2018

CBA i PROKURATURA OKRĘGOWA

6 czerwca br. funkcjonariusze CENTRALNEGO BIURA ANTYKORUPCYJNEGO zwrócili się osobiście do Starosty Teodora Grobelnego o udostępnienie pełnej dokumentacji dotyczącej wydzierżawienia spółce ZGO Nova pralni przy jarocińskim szpitalu. Wydzierżawienie pralni nastąpiło za poprzedniego prezesa szpitala Marcina Jantasa, a Starostą był wówczas Bartosz Walczak...

07 czerwca 2018

BIAŁA NIEDZIELA W JAROCIŃSKIM SZPITALU

Do kolejnej BIAŁEJ NIEDZIELI przygotowuje się jarociński szpital. 10 czerwca br. wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie skorzystać z porad specjalistów w zakresie chorób onkologicznych oraz wykonać badania laboratoryjne.

05 czerwca 2018

LGÓW - 10 CZERWCA 2018

W niedzielę 10 czerwca br. o godz. 10.00 w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lgowie, odprawiona zostanie msza rocznicowa z ceremoniałem wojskowym za duszę majora Zbigniewa Gorzeńskiego-Ostroroga dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego, z okazji przypadającej w tym dniu 92. rocznicy jego śmierci.

05 czerwca 2018

10 CZERWCA RUSZA PKM

10 czerwca ruszy Poznańska Kolej Metropolitalna. Pociągi, w godzinach szczytu, kursować będą co 30 minut, zapewniający pasażerom odpowiedni komfort podróżowania. Podpisano umowy o dofinansowanie pierwszych czterech linii PKM. https://www.youtube.com/watch?v=4rdj_7HdiT0

29 maja 2018

DROGA W MAGNUSZEWICACH

"Witam Państwa w imieniu swoim i Zarządu Powiatu na dzisiejszej uroczystości otwarcia wyremontowanej drogi powiatowej w Magnuszewicach" - mówił m.in. Starosta Teodor Grobelny, zwracając się do zebranych gości podczas oddawania do użytku wyremontowanej drogi.

29 maja 2018

ZA KILKANAŚCIE DNI RUSZA PKM

10 czerwca ruszy Poznańska Kolej Metropolitalna. Pociągi, w godzinach szczytu, kursować będą co 30 minut, zapewniający pasażerom odpowiedni komfort podróżowania. Podpisano umowy o dofinansowanie pierwszych czterech linii PKM. W tej sprawie odbyła się 25 maja na Dworcu letnim w Poznaniu oficjalna konferencja prasowa, na która został zaproszony m.in. Starosta Jarociński Teodor Grobelny.

28 maja 2018

POMNIK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH ODSŁONIĘTY

W miejscu, gdzie 24 maja 1946 roku funkcjonariusze komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa dokonali mordu na ppor. Józefie Rosadzie i kpr. Stanisławie Pawlaku został odsłonięty pomnik upamiętniający tych zamordowanych kilkadziesiąt lat temu Żołnierzy Wyklętych.Inicjatorami budowy monumentu są: Stowarzyszenie „Pamięć”, a projekt wsparło Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Rada Powiatu Jarocińskiego. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objęli: Wicestarosta Mirosław Drzazga i Przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Jan Szczerbań.

25 maja 2018

ODSŁONIĘCIE POMNIKA ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Dzisiaj 24 maja o godz. 12.15 w Jarocinie przy Alei Niepodległości nastąpi odsłonięcie pomnika poświęconego Żołnierzom Wyklętym.

24 maja 2018

XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa u osoby porażonej prądem i tonącego dziecka, udzielanie pierwszej pomocy przy amputacji ręki, poparzeniu grillem, w wypadku - to tylko niektóre zadania, z jakimi musieli się zmierzyć uczniowie LO w Jarocinie w czasie eliminacji okręgowych XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

17 maja 2018

PEŁNA KOMENDA

"Służba w Straży Pożarnej wymaga odpowiedzialności, ciągłej gotowości do poświęceń oraz chęci niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Przyjmując na siebie te obowiązki wykazujecie się Druhowie Strażacy odwagą, opartą o najwyższy profesjonalizm zaangażowanie - za co należą się Wam szczególne podziękowania i szacunek". - składał gratulacje strażakom Starosta TEODOR GROBELNY, który był jednym z gości dzisiaj (17 maja br.) w Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie z okazji Powiatowego Dnia Strażaka.

17 maja 2018