otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

W ROCZNICĘ ZAKOŃCZENIA

W 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trevirze, który de facto zakończył Powstanie Wielkopolskie w 1919 roku - władze Powiatu Jarocińskiego oraz przedstawiciele lokalnych władz złożyli symboliczne wiązanki kwiatów i zapalili znicze w miejscach upamiętniających Bohaterów Powstania Wielkopolskiego w Żerkowie, Jarocinie, Jaraczewie, a także w Witaszycach.

16 lutego 2018
Informacje ogólne

AKTYWNY SAMORZĄD 2018 – program pomocowy

W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie będzie można składać wnioski dotyczące m.in.: likwidacji barier transportowych, czy pomocy przy zakupie protez kończyn. Program AKTYWNY SAMORZĄD 2018, w oparciu o który pomoc będzie przyznawana podzielony został na dwa moduły. Termin składania wniosków w ramach modułu I obowiązuje od 3 kwietnia do 30 sierpnia br. a w ramach modułu II od dnia 12 marca do 30 marca br.

15 lutego 2018
Informacje ogólne

W HOŁDZIE BOHATEROM

Z inicjatywy żerkowskiego Koła Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 11 lutego br. w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Lgowie, odprawiona została msza z ceremoniałem wojskowym w 149. rocznicę urodzin majora Zbigniewa Ostroroga-Gorzeńskiego, dowódcy Frontu Południowego Powstania Wielkopolskiego oraz w 99. rocznicę podpisania rozejmu w Trewirze kończącego Powstanie Wielkopolskie.

13 lutego 2018
Informacje ogólne

ROZMAWIALI O PIENIĄDZACH DLA SZPITALI

Dzisiaj 7 lutego br. w pałacu w Witaszycach zakończyło się posiedzenie Konwentu Starostów Województwa Wielkopolskiego ( na zdjęciu od prawej: Agnieszka Pachciarz, Lech Janicki i Teodor Grobelny).

07 lutego 2018
Informacje ogólne

Spotkanie z Biskupem

Dzisiaj (6 lutego br.) w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki odbyło się spotkanie z biskupem Archidiecezji Poznańskiej Damianem Brylem, który jest absolwentem jarocińskiego ogólniaka z 1988 roku. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu "100 spotkań na stulecie szkoły".

06 lutego 2018
Informacje ogólne

NA STRYCHU – reportaż w WYDARZENIACH telewizji Pro art

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oddano do użytkowania uczniom pięć nowych sal lekcyjnych. Nowe sale - jak już informowaliśmy wcześniej - znajdują się na poddaszu budynku ZSP nr 2. Po remoncie zostały w pełni wyposażone w sprzęt dydaktyczny ( rzutniki, komputery, klimatyzację). Sale powstały po zaadoptowaniu ogromnego poddasza budynku szkoły, które do tej pory było niewykorzystane.

06 lutego 2018
Informacje ogólne

KONKURS DLA SZKÓŁ

Instytut Nowych Technologii w Łodzi oraz Społeczna Akademia Nauk mają zaszczyt zaprosić uczniów do udziału w II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Biznesie i Innowacjach, której głównym celem jest upowszechnianie wiedzy z zakresu szeroko rozumianej gospodarki i biznesu wśród młodych ludzi. Olimpiada zorganizowana pod Patronatem Ministra Edukacji Narodowej jest przeznaczona dla młodzieży szkół średnich z całej Polski.

02 lutego 2018
Informacje ogólne

ŻYCIE OD KUCHNI…

Wiele razy licealiści wybuchali śmiechem w trakcie spotkania z kucharzem Jakubem Kasprzakiem, które odbyło się we wtorek 23 stycznia. Bardzo żywiołowo i ciekawie absolwent z 2005 roku opowiadał o swoim życiu.

01 lutego 2018
Informacje ogólne

ROK OD ZMIANY W POWIECIE

Równo rok temu zmienił się Zarząd Powiatu – od czasu tego w powiecie jarocińskim zmieniło się wiele. Ruszyła od lat wyczekiwana rozbudowa szpitala, inwestycje oświatowe i drogowe nabrały rozmachu… Jak miniony rok oceniają sami członkowie Zarządu Powiatu?

01 lutego 2018
Informacje ogólne

ZAJĘLI 3 MIEJSCE

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie zajęli trzecie miejsce na rozegranym 31 stycznia br. II Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej.

01 lutego 2018
Informacje ogólne

NASZ MIESZKÓW - spotkanie

W poniedziałek 29 stycznia br. w Sali Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Mieszkowie odbyło się wspólne spotkanie Koła Przyjaciół Pamięci Powstania Wielkopolskiego, Sołectwa i Stowarzyszenia "Nasz Mieszków".

31 stycznia 2018
Informacje ogólne

Konsultacje społeczne

Starosta Jarociński ogłasza konsultacje projektu uchwały w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania oraz trybu przeprowadzania kontroli prawidłowości pobrania i wykorzystania dotacji udzielonych z budżetu powiatu jarocińskiego dla szkół i placówek niepublicznych

31 stycznia 2018
×