SPOTKANIE AUTORSKIE Z "ZAKAZANYM" PISARZEM

Dzisiaj odbyło się w ZSP nr 1 spotkanie autorskie z "zakazanym" jarocińskim pisarzem - Dawidem Waszakiem, który spotkał się z uczniami jarocińskiej "Jedynki", której był uczniem.

09 marca 2018

SERDECZNE ŻYCZENIA DLA PAŃ

Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom w imieniu Zarządu Powiatu - szczęścia, pomyślności, a także uśmiechu na co dzień - Starosta Teodor Grobelny.

REMONT BIBLIOTEKI ZAKOŃCZONY

Zakończył się remont biblioteki przy ZSP nr 2 w Jarocinie.

SZLIFOWALI TECHNIKĘ

Dla uczniów klas technikum żywienia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie ostatnie tygodnie były bardzo pracowite.

WIZYTA KARDIOCHIRURGA

W ramach 100 spotkań na 100-lecie szkoły – 1 marca gościł w LO w Jarocinie kardiochirurg Tomasz Urbanowicz, absolwent z 1996 roku, który kieruje Blokiem Operacyjnym Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

LEKARZ W LICEUM

W piątek 2 marca kolejnym gościem „100 spotkań na 100-lecie szkoły” był absolwent z 1998 roku dr hab. nauk medycznych Marcin Tyrakowski. Dr Tyrakowski przyjechał na spotkanie wraz z żoną Karoliną, z którą chodził do jednej klasy w liceum.

PO DNIACH OTWARTYCH w ZSP nr 2

"Cieszę się, że przybyliście tak licznie na Drzwi Otwarte w ZSP nr 2, bo to świadczy o dobrej renomie, jaką cieszy się ta szkoła." - mówił m.in. Wicestarosta Mirosław Drzazga podczas otwarcia imprezy zwracając się do zebranych uczniów. W piątek odbyły się "Drzwi Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

FORUM ROLNICZE POWIATU JAROCIŃSKIEGO

W Bachorzewie odbyło się XI Forum Rolnicze Powiatu Jarocińskiego pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztofa Jurgiela.

BIEG TROPEM WILCZYM

4 marca odbył się w Jarocinie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego celem było oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznegoo podziemia, działającego w latach 1944-1963. Bieg w Jarocinie był elementem przedsięwzięcia ogólnopolskiego pn. „Bieg Tropem Wilczym”.

SESJA RADY POWIATU

W ostatni piątek 2 marca br. odbyła się kolejna LVI Sesja Rady Powiatu Jarocińskiego.

POMAGAŁY W WYPEŁNIENIU PIT-u

2 marca pracownice Krajowej Administracji Podatkowej Urzędu Skarbowego w Jarocinie pomagały wysłać PIT w formie elektronicznej.

PRO PUBLICO BONO

Ponad 171 tys. zł z budżetu Powiatu Jarocińskiego wesprze w tym roku działalność organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu.