otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

ROLNICY !

Biuro Powiatowe ARiMR w Jarocinie organizuje szkolenia dla rolników związane ze zmianami przyznawania dopłat bezpośrednich na rok 2018 oraz wypełniania wniosku o płatności w roku 2018 w aplikacji eWniosekPlus.

12 marca 2018
Informacje ogólne

FINAŁ KONKURSU ASTRONOMICZNEGO

9 marca br. w Planetarium w Potarzycy odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu na referat z zakresu astronomii i astronautyki.

12 marca 2018
Informacje ogólne

WSPARCIE MŁODZIEŻY

9 marca br. w kaliskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli odbyła się konferencja poświęcona zagadnieniom praktycznego wsparcia młodzieży niedostosowanej społecznie.

12 marca 2018
Informacje ogólne

O SZPITALU, O ROZBUDOWIE, O LUDZIACH I NOWEJ KARETCE

"Dzięki działaniom i pomocy posłów oraz wsparciu Zarządu Powiatu mogę oficjalnie zakomunikować, że zakup nowej karetki dla naszego szpitala, to już tylko kwestia niedługiego czasu. Pieniądze już na ten cel są zabezpieczone. Czekam teraz na realizację „zapewnień”. Burmistrza Jarocina, który swego czasu obiecał pomoc i zakup nowej drugiej karetki dla jarocińskiego szpitala, czy nowego tomografu. Na pewno będę składał wniosek, aby Burmistrz ujął ten wydatek w przyszłorocznym budżecie."- mówi Leszek Mazurek, prezes szpitala w Jarocinie.

09 marca 2018
Informacje ogólne

SPOTKANIE AUTORSKIE Z "ZAKAZANYM" PISARZEM

Dzisiaj odbyło się w ZSP nr 1 spotkanie autorskie z "zakazanym" jarocińskim pisarzem - Dawidem Waszakiem, który spotkał się z uczniami jarocińskiej "Jedynki", której był uczniem.

09 marca 2018
Informacje ogólne

SERDECZNE ŻYCZENIA DLA PAŃ

Z okazji Dnia Kobiet życzę wszystkim Paniom w imieniu Zarządu Powiatu - szczęścia, pomyślności, a także uśmiechu na co dzień - Starosta Teodor Grobelny.

08 marca 2018
Informacje ogólne

REMONT BIBLIOTEKI ZAKOŃCZONY

Zakończył się remont biblioteki przy ZSP nr 2 w Jarocinie.

08 marca 2018
Informacje ogólne

SZLIFOWALI TECHNIKĘ

Dla uczniów klas technikum żywienia z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie ostatnie tygodnie były bardzo pracowite.

08 marca 2018
Informacje ogólne

WIZYTA KARDIOCHIRURGA

W ramach 100 spotkań na 100-lecie szkoły – 1 marca gościł w LO w Jarocinie kardiochirurg Tomasz Urbanowicz, absolwent z 1996 roku, który kieruje Blokiem Operacyjnym Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii Szpitala Klinicznego Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

06 marca 2018
Informacje ogólne

LEKARZ W LICEUM

W piątek 2 marca kolejnym gościem „100 spotkań na 100-lecie szkoły” był absolwent z 1998 roku dr hab. nauk medycznych Marcin Tyrakowski. Dr Tyrakowski przyjechał na spotkanie wraz z żoną Karoliną, z którą chodził do jednej klasy w liceum.

06 marca 2018
Informacje ogólne

PO DNIACH OTWARTYCH w ZSP nr 2

"Cieszę się, że przybyliście tak licznie na Drzwi Otwarte w ZSP nr 2, bo to świadczy o dobrej renomie, jaką cieszy się ta szkoła." - mówił m.in. Wicestarosta Mirosław Drzazga podczas otwarcia imprezy zwracając się do zebranych uczniów. W piątek odbyły się "Drzwi Otwarte" w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

06 marca 2018
Informacje ogólne

FORUM ROLNICZE POWIATU JAROCIŃSKIEGO

W Bachorzewie odbyło się XI Forum Rolnicze Powiatu Jarocińskiego pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Krzysztofa Jurgiela.

05 marca 2018
×