Powiatowy Dzień Edukacji w "Ogólniaku"

Co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Jarociński przyznaje nagrody dla nauczycieli za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz za aktywną działalność na rzecz społeczności nauczycielskiej. Nagrody zostały przyznane również w tym roku. O tym, kto je otrzyma dowiemy się podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, który odbędzie się w najbliższy piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

12 października 2016

Z wizytą w IPN-ie

Niecodzienną lekcję historii zafundowano uczniom Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, którzy mieli okazję zwiedzić archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu.

07 października 2016

Kultywują pamięć o bohaterach

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii, jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

05 października 2016

Jak akordeony, to tylko w Kotlinie!

Już po raz XXI w Kotlinie odbywa się Festiwal solistów i zespołów akordeonowych.

05 października 2016

Uczniowie na targach Agroshow

Jak co roku uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu uczestniczyli w XVIII Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW 2016 w Bednarach k. Pobiedzisk.

04 października 2016

Kapela znad Baryczy w Jarocinie

Wczorajszy koncert "Kapeli znad Baryczy" zgromadził w jarocińskim kościele o. Franciszkanów wielu miłośników kapeli z Odolanowa.

03 października 2016

Obchody Dnia Muzyki w Tarcach

W auli Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach świętowano Międzynarodowy Dzień Muzyki.

02 października 2016

Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie na meczu Lecha Poznań!

25 września 2016 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego udała się do Poznania na mecz piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy drużynami Lecha Poznań i Arki Gdynia.

30 września 2016

Z pielgrzymką do Lutogniewa

38 uczniów i 11 rodziców Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie wybrało się na pielgrzymkę do sanktuarium Maryjnego w Lutogniewie .

30 września 2016

Męskie granie na śniadanie czyli Dzień Chłopaka w Jedynce

W eleganckiej koszuli i krawacie to hasło, które towarzyszyło tegorocznym obchodom Dnia Chłopaka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie.

30 wrzesnia 2016

O cukrzycy w "Jedynce"

Elżbieta Dębska lekarz medycyny, autorka wydawnictw i broszur edukacyjnych dla dzieci, rodziców i nauczycieli, która w roku 2013 za swoją działalność została odznaczona przez dzieci Orderem Uśmiechu była gościem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

29 września 2016

10 listopada VI Bieg Niepodległości

10 listopada VI Bieg Niepodległości.

29 września 2016