otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

BIEG TROPEM WILCZYM

4 marca odbył się w Jarocinie Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, którego celem było oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznegoo podziemia, działającego w latach 1944-1963. Bieg w Jarocinie był elementem przedsięwzięcia ogólnopolskiego pn. „Bieg Tropem Wilczym”.

05 marca 2018
Informacje ogólne

SESJA RADY POWIATU

W ostatni piątek 2 marca br. odbyła się kolejna LVI Sesja Rady Powiatu Jarocińskiego.

05 marca 2018
Informacje ogólne

POMAGAŁY W WYPEŁNIENIU PIT-u

2 marca pracownice Krajowej Administracji Podatkowej Urzędu Skarbowego w Jarocinie pomagały wysłać PIT w formie elektronicznej.

05 marca 2018
Informacje ogólne

PRO PUBLICO BONO

Ponad 171 tys. zł z budżetu Powiatu Jarocińskiego wesprze w tym roku działalność organizacji pożytku publicznego z terenu powiatu.

05 marca 2018
Informacje ogólne

1 MARCA - DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca br. delegacja władz Powiatu Jarocińskiego - Starosta Teodor Grobelny, Wicestarosta Mirosław Drzazga i Sekretarz Powiatu Jan Bartczak oddając hołd Żołnierzom Wyklętym złożyli wiązankę kwiatów przy tablicy upamiętniającej uczestników walk z komunizmem i faszyzmem o wolną Polskę.

02 marca 2018
Informacje ogólne

ROCZNICA ŚMIERCI PIERWSZEGO DOWÓDCY

Dzisiaj ( 2 marca br,) w rocznicę śmierci generała Stanisława Taczaka, pierwszego dowódcy Powstania Wielkopolskiego - władze Powiatu oraz przedstawiciele młodzieży, wojska i lokalnych organizacji złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem gen. S. Taczaka w Mieszkowie, rodzinnej wsi generała.

02 marca 2018
Informacje ogólne

DYŻURY MEDIATORA W POWIECIE JAROCIŃSKIM

Starostwo Powiatowe w Jarocinie oraz Fundacja Auditorium serdecznie zapraszają na cykl spotkań z mediatorem, wpisanym na listy stałych mediatorów przy Sądach Okręgowych w województwie wielkopolskim, lubuskim oraz zachodniopomorskim. Pierwszy dyżur mediatora odbędzie się 13 marca br.(wtorek) w godzinach 9:00 – 12:30 w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, Al. Niepodległości 10 - 12, parter - pok. nr 17.

28 lutego 2018
Informacje ogólne

BĘDZIE POMNIK - POWIAT JAROCIŃSKI ODDAJE HOŁD ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

„Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest świętem państwowym i obchodzonym co rok - 1 marca. Święto poświęcone jest upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia – ustanowione w 2011 roku. Działalność i życie Żołnierzy Wyklętych wpisało się także w historię Jarocina i powiatu jarocińskiego. Władze Powiatu pamiętając o tragicznych wydarzeniach, jakie rozegrały się w Jarocinie w roku 1946 i oddadzą cześć Tym, którzy podjęli walkę z systemem komunistycznym.

28 lutego 2018
Informacje ogólne

ALERT METEO - SILNY MRÓZ

W najbliższych dniach prognozuje się temperaturęw nocy od -15°C do -13°C, lokalnie do -18°C. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -5°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 20 km/h.

27 lutego 2018
Informacje ogólne

PROWADZONE PRACE TERENOWE

Informujemy, że na terenie Gminy Jarocin, miasta Jarocin, miasta Żerków oraz Gminy Kotlin prowadzone są prace związane z pomiarem budynków na poszczególnych posesjach w celu uzupełnienia map ewidencyjnych prowadzonych przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

27 lutego 2018
Informacje ogólne

ŚCIEŻKA ROWEROWA SKOŃCZY SIĘ… W POLU?!

Najpierw Powiat Jarociński oraz Gmina Żerków i Gmina Jarocin prowadziły rozmowy którędy ma przebiegać planowana ścieżka rowerowa. Ostatecznie porozumienie w tej sprawie zostało zawarte na żerkowskim rynku w czerwcu 2016 roku. Podpisany został w tej sprawie list intencyjny pomiędzy Powiatem oraz dwoma zainteresowanymi gminami żerkowską i jarocińską. Jednak pół roku po zawarciu porozumienia – nastąpiła zmiana władzy w Powiecie. Zmiana ta prawdopodobnie wpłynęła na zmianę stanowiska przez Burmistrza Jarocina - i ten wycofał się z poprzednio zawartych ustaleń , co do budowy ścieżki.

27 lutego 2018
Informacje ogólne

Dwóch lekarzy - dwa spotkania

W czwartek 1 marca o godz. 10. 50 w auli liceum rozpocznie się spotkanie z absolwentem z 1996 roku kardiochirurgiem Tomaszem Urbanowiczem. Następnego dnia, 2 marca o godz. 10.50 gościem licealistów będzie absolwent z 1998 roku ortopeda dziecięcy dr hab. nauk medycznych Marcin Tyrakowski.Spotkania mają charakter otwarty.

26 lutego 2018
×