otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Zatrzymali lato w słoiku

Druga edycja konkursu gastronomicznego „Lato zamknięte w słoiku” odbyła się w ZSP nr 1 w Jarocinie. Uczniowie klas gastronomicznych zaprezentowali 27 różnych przetworów oraz sposoby ich zastosowania do sporządzania potraw. Można było spróbować m.in. kiszonego kalafiora, konserwową dynię oraz kruche babeczki z konfiturą gruszkową.

05 grudnia 2016
Informacje ogólne

"Jagódki" na Harcfestiwalu

Reprezentanci 56. Drużyny Harcerskiej Wielopoziomowej NS „Jagódki” działającej przy Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie uczestniczyli w Festiwalu Piosenki Harcerskiej HARCFESTIWAL 2016.

05 grudnia 2016
Informacje ogólne

Piłkarski turniej mikołajkowy po raz drugi

W najbliższą niedzielę w hali widowiskowo-sportowej Jarocin Sport odbędzie się II edycja Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Jarocina.

02 grudnia 2016
Informacje ogólne

Zagłosuj na położną z jarocińskiego szpitala

Dorota Kubiak – położna z jarocińskiego szpitala bierze udział w plebiscycie Wielkopolski Hipokrates 2016. Możesz głosować na naszą kandydatkę do 14 grudnia.

02 grudnia 2016
Informacje ogólne

Krótki film o HIV

Troje uczniów Gimnazjum im. Niepodległości Polski w Woli Książęcej zwyciężyło w powiatowej edycji konkursu na film pod tytułem „Krótki film o HIV”. Pracę gimnazjalistów doceniła również kapituła konkursu na szczeblu wojewódzkim przyznając im wyróżnienie.

30 listopada 2016
Informacje ogólne

Finał plebiscytu "Sołtys 2016 Roku"

Do finału plebiscytu na "Sołtysa Roku 2016" przeszło 10 sołtysów. Po zaciętej walce wyłoniono finalistów - 5 z największą ilością punktów oraz po jednym sołtysie z każdej gminy, który otrzymał najwięcej punktów spośród innych z tego terenu. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem starosty powiatu jarocińskiego - Bartosza Walczaka. Sołtys, który zwycięży otrzyma statuetkę, a sołectwo, którym zarządza aż 4000 zł.

29 listopada 2016
Informacje ogólne

"Koci bunt" - wyjątkowa wystawa uczniów ZSP nr 1 w Jarocinie

Od środy 30 listopada w holu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zostanie zaprezentowana wystawa pt. „Koci bunt”. Twórcami kompozycji są uczniowie z klasy 4 c: Rafał Szik, Adrianna Duda, Jagoda Miczke. Latem ekspozycja była prezentowana w jarocińskim „Skarbczyku”.

28 listopada 2016
Informacje ogólne

Nowy chodnik w Chrzanie dla poprawy bezpieczeństwa

Dzisiaj oficjalnie oddano do użytku nowy chodnik w Chrzanie. - Dzięki zaangażowaniu władz powiatu i radnych gminy Żerków, mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie - powiedział Wojciech Raś, radny Rady Miejskiej Żerkowa. Ta inwestycja finansowana z budżetu Powiatu Jarocińskiego i Gminy Żerków była oczekiwana od lat.

25 listopada 2016
Informacje ogólne

Wirtualny spacer po DPS w Kotlinie

Zachęcamy do wirtualnego zwiedzenia Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie.

24 listopada 2016
Informacje ogólne

Uwaga! W czwartek w południe zawyją syreny

W czwartek (24 listopada) o godz. 12.00 na terenie miasta Jarocin zostaną testowo uruchomione na jedną minutę syreny alarmowe.

23 listopada 2016
Informacje ogólne

Sołtys Roku 2016. II etap

Rozpoczął się II etap plebiscytu na "Sołtysa Roku 2016". W grze pozostało 47 sołtysów- po 10 z gmin Jarocin, Jaraczewo i Żerków, 8 z gminy Kotlin i 9 z gminy Nowe Miasto nad Wartą. Plebiscyt odbywa się pod honorowym patronatem starosty powiatu jarocińskiego- Bartosza Walczaka. Sołtys, który zwycięży otrzyma statuetkę, a sołectwo, którym zarządza aż 4000 zł.

22 listopada 2016
Informacje ogólne

Program budowy 400 mieszkań w Jarocinie coraz bliżej

W Jarocinie startuje pierwszy etap programu budowy mieszkań czynszowych, w ramach którego docelowo powstanie 400 lokali. Projektowi w całości poświęcona była poniedziałkowa konferencja prasowa w Centrum Prasowym Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, w której uczestniczył także Bartosz Walczak, starosta jarociński.

22 listopada 2016
×