Kwiaty pod pomnikiem Solidarności w Jarocinie

Dzisiaj mija 36 rocznica podpisania w Szczecinie porozumienia kończącego falę strajków na Pomorzu Zachodnim. Dzień później porozumienie ze strajkującymi zostało podpisane w Gdańsku.

30 sierpnia 2016

Plus Liga wraca do Jarocina!

Wielki powrót Plus Ligi do Jarocina! Powiat Jarociński współorganizatorem wydarzenia.

30 sierpnia 2016

Powiatowy wieniec na Dożynkach w Liskowie

Przedstawiciele Zespołu Śpiewaczego "Ciświczanie" reprezentowali Powiat Jarociński na Dożynkach Wojewódzko - Archidiecezjalnych w Liskowie.

29 sierpnia 2016

Rewaloryzacja parku zabytkowego w Kotlinie

Rozpoczęto rewaloryzację parku zabytkowego przy DPS w Kotlinie! Już niedługo mieszkańcy będą mogli cieszyć się uporządkowanym i zadbanym parkiem w Kotlinie.

26 sierpnia 2016

Przebudowa boiska wielofunkcyjnego w Tarcach

Umowa na budowę nowego kompleksu sportowego w Tarcach podpisana! Inwestycja będzie gotowa w I kwartale 2017 roku :)

26 sierpnia 2016

Nowoczesna siłownia z salką fitness

W jarocińskim ogólniaku powstała nowoczesna, dobrze wyposażona siłownia z salką fitness. Lokal wygospodarowano likwidując część trybun licealnej sali gimnastycznej.

24 sierpnia 2016

Konsultacje w sprawie programu współpracy z organizacjami pożytku publicznego

Powiat Jarociński ogłosił konsultacje w sprawie rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.

24 sierpnia 2016

Rolnicy powiatu świętowali w Jaraczewie

Tłumy mieszkańców powiatu przybyły wczoraj do Jaraczewa na Dożynki Gminno - Powiatowe. W zabawie nie przeszkodził nawet deszcz, który tego dnia padał od samego rana.

22 sierpnia 2016

Dożynkowy starosta z czworaczkami

Starostami tegorocznych Dożynek Gminno - Powiatowych w Jaraczewie byli Maria Maciejewska z Jaraczewa i Kacper Łączniak z Goli. Jego gospodarstwo słynne jest nie tylko z urodzonych tam krowich czworaczków, które do dziś biorą udział w wielu ogólnopolskich wystawach.

22 sierpnia 2016

KOMUNIKAT

Decyzją Marszałka Województwa Wielkopolskiego z dniem 20 sierpnia 2016 roku Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie kończy swoją działalność. Po tym terminie osoby zainteresowane pozyskaniem środków unijnych będą mogły skorzystać z usług następujących Punktów działających w Wielkopolsce:

18 sierpnia 2016

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego w Jarocinie

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie będzie gospodarzem niecodziennego wydarzenia. 1 września odbędzie się tu Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2016/2017. Uroczystość tej rangi wraca do powiatu jarocińskiego po 15 latach.

16 sierpnia 2016

21 sierpnia dożynki powiatowe w Jaraczewie!

Już w tą niedzielę 21 sierpnia wielkie święto plonów! Dożynki gminno-powiatowe w Jaraczewie. Zapraszamy.

16 sierpnia 2016