otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Alarm w urzędzie

W ramach ćwiczeń na wypadek sytuacji kryzysowych - dzisiaj w samo południe zawyły syreny alarmowe w jarocińskim Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miejskim. Nadjechała straż pożarna i nastąpiła ewakuacja personelu w budynku pojawił się gęsty dym...

07 lipca 2017
Informacje ogólne

Nagrodą dla uczennic - indeksy

W trzeciej edycji Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystycznych wzięły udział: Roksana Adamczyk, Agata Koster i Patrycja Golińska - uczennice drugiej klasy technikum ekonomicznego w Jarocinie oraz ich opiekunka p. Małgorzata Ginter. Uczennice ZSP nr 1 w zajęły w swojej kategorii II miejsce. Nagrodą dla nich są indeksy na dwie uczelnie: Politechnikę Białostocką (na wszystkie kierunki studiów) oraz na Uniwersytet Białostocki (Wydział Ekonomii, Wydział Informatyki i Ekonometrii, a także na Wydział Matematyki).

05 lipca 2017
Informacje ogólne

Ryszard Jacek - nowy radny

Nowy radny - Ryszard Jacek, to emerytowany nauczyciel i wieloletni dyrektor szkoły podstawowej w Witaszycach, który po zaprzysiężeniu złożonym podczas ostatniej sesji Rady Powiatu wyraził chęć pracy w dwóch komisjach: zdrowia i spraw społecznych oraz komisji edukacji i kultury.

05 lipca 2017
Informacje ogólne

Za zasługi...

Podczas ostatniej XLIV Sesji Rady Powiatu Starosta Teodor Grobelny i Wicestarosta Mirosław Drzazga wręczyli nagrody „Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. W tym roku laureatów wyróżniono w pięciu kategoriach: oświata, kultura i sport; działalność społeczna; młody talent; gospodarka; rolnictwo.

04 lipca 2017
Informacje ogólne

Szpital w sieci...

W szpitalu, 3 lipca odbyła się konferencja prasowa dotycząca tematów związanych przede wszystkim z ujęciem jarocińskiej lecznicy w ogólnokrajową sieć szpitali, także podsumowaniem Białej Niedzieli oraz otwarciem w jarocińskim szpitalu punktu konsultacyjnego dla diabetyków.

04 lipca 2017
Informacje ogólne

Spotkanie w ratuszu

Przed koncertem finałowym w niedzielę w Ratuszu o godzinie 12.00 odbyło się spotkanie Starosty Teodora Grobelnego oraz Wicestarosty Mirosława Drzazgi z organizatorami festiwalu Państwem Aleksandrą i Jarosławem Mendelskimi oraz przedstawicielami wszystkich zespołów biorących udział w XX Międzynarodowych Spotkaniach Folklorystycznych

03 lipca 2017
Informacje ogólne

20 lat minęło

Już pod raz dwudziesty odbyły się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W tej jubileuszowej edycji wzięły udział grupy folklorystyczno-taneczne m.in. z: Turcji, Macedonii, Bośni i Hercegowiny, czy Bułgarii.

30 czerwca 2017
Informacje ogólne

W powiecie trwają prace geodezyjne i kartograficzne

Starosta Jarociński informuje, że na terenie powiatu jarocińskiego rozpoczęto prace geodezyjne i kartograficzne, które są wykonywane we współpracy z Głównym Geodetą Kraju. Mają one na celu zbudowanie bazy danych Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu oraz budowy Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach.

30 czerwca 2017
Informacje ogólne

Udogodnienia w geodezji

Od dnia dzisiejszego istnieje możliwość płatności kartą płatniczą za zamówione dokumenty w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

30 czerwca 2017
Informacje ogólne

Jubileusz parafii w Rusku

„400 letnia historia naszej parafii jest bardzo bogata i każdy może zapoznać się z nią sam na specjalnej wystawie przygotowanej przed głównymi drzwiami kościoła” - informuje ks. proboszcz parafii w Rusku Mikołaj Graja.

30 czerwca 2017
Informacje ogólne

Uczniowie "Jedynki" bezkonkurencyjni

„Jedynka” najbardziej usportowioną szkołą w Wielkopolsce. W roku szkolnym 2016/17 reprezentacja ZSP nr 1 w Jarocinie uzyskała tytuł NAJBARDZIEJ USPORTOWIONEJ SZKOŁY W WIELKOPOLSCE.

27 czerwca 2017
Informacje ogólne

Jarociński dzień w Poznaniu

„24 czerwca br. z dumą, honorem i wielką przyjemnością dzieci i młodzież z terenu Powiatu Jarocińskiego zaprezentowała dorobek i historię naszej Małej Ojczyzny, Jarocińskiej Ziemi” – mówi Waldemar Kwieciński, współorganizator i pomysłodawca tego przedsięwzięcia.

27 czerwca 2017
×