Skutki nawałnic

W związku z nawałnicą, jaka przetoczyła się przez powiat jarociński i szkodami jakie wyrządziła – Starosta Teodor Grobelny wraz z Wicestarostą Mirosławem Drzazgą – wzięli udział w obradach sztabu kryzysowego zwołanego przez Dariusza Strugałę, Burmistrza Miasta i Gminy Jaraczewo, gdyż ta gmina została najbardziej poszkodowana na terenie Powiatu jarocińskiego. Na uwagę zasługuje także fakt, że pan Burmistrz Jaraczewa brał przez całą noc czynny udział w akcji ratowniczej koordynując działania wszystkich służb.

12 sierpnia 2017

List otwarty Starosty do Mieszkańców Powiatu Jarocińskiego

„Przypadkowo wysłuchałem wywiadu udzielonego przez Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego w radiu oraz zapoznałem się z treścią listu do mieszkańców Goliny, którego autorem jest również pan Pawlicki, co potwierdził podpisując się jako „Wasz Burmistrz”. Treści i poglądy zawarte w wywiadzie i w liście są tendencyjne, jednostronne i mijają się z prawdą. Nie byłyby godne odniesienia się do nich, gdyby nie napastliwy ton, jakim posługuje się Burmistrz Pawlicki w stosunku do Zarządu Powiatu i członków Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego jestem członkiem od wielu lat.

Starosta Jarociński zawiadamia

Starosta Jarociński działając na podstawie kodeksu postępowania administracyjnego (Dz. oraz w oparciu o artykuły z prawa geodezyjnego i kartograficznego zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie modernizacji ewidencji gruntów i budynków.

Pikietujący u Starosty

Dzisiaj kilkunastu pikietujących mieszkańców powiatu jarocińskiego wspierających protest ratowników medycznych przeszło ulicami miasta pod starostwo powiatowe.

11 sierpnia 2017

Czy Burmistrz Adam Pawlicki dotrzyma słowa ?

„W związku z deklaracjami pana Burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego, które wygłosił podczas wywiadu radiowego w dniu 3-go sierpnia, a dotyczącymi jego chęci pomocy dla szpitala jarocińskiego zwracam się do pana Burmistrza, by dotrzymał słowa i przekazał z budżetu gminnego kilka milionów na zakup rezonansu magnetycznego dla naszego szpitala…” – mówi Starosta Teodor Grobelny.

Dożynki Powiatowo-Gminne 2017

Starosta jarociński Teodor Grobelny w imieniu swoim i wójta Kotlina zaprasza wszystkich na Dożynki Powiatowo - Gminne, które odbędą się 3 września br. w Magnuszewicach w gminie Kotlin.

Rondo w Zakrzewie już otwarte

„ Zakończyliśmy już remont na rondzie w Zakrzewie i dzisiaj rondo już jest ponownie oddane do ruchu” – informuje Zbigniew Kuzdżał, Członek Zarządu Powiatu odpowiedzialny za sprawy drogowe.

Drezyną zamiast Pendolino

Stowarzyszenie Szerokim Torem zaprasza miłośników rowerów i aktywnego spędzania czasu na "Niedzielę na torach" z Jarocińską Koleją Drezynową. Impreza odbędzie się 13-go sierpnia 2017r. w godzinach od 11.00 do 16.00.

10 sierpnia 2017

Ćwiczyli na... obwodnicy

W nawiązaniu do wcześniejszych ustaleń z wykonawcą oraz zarządcą nowej obwodnicy Jarocina, w dniu 10-go sierpnia br. przeprowadzono tam ćwiczenia służb ratowniczych.

10 sierpnia 2017

Kredyt dla szpitala

W dniu 4 sierpnia br. odbyła się Sesja Nadzwyczajna Rady Powiatu Jarocińskiego, na której podjęto po głosowaniu decyzję o udzieleniu przez Powiat poręczenia kredytu inwestycyjnego spółce „Szpital Powiatowy w Jarocinie”.

07 sierpnia 2017

Zakończą lato z orkiestrami dętymi

Halina Kunicka śpiewała „Jest w orkiestrach dętych jakaś siła…”, tę siłę zobaczymy i usłyszymy podczas Festiwalu Orkiestr Dętych w Żerkowie 26 sierpnia. Oprócz dużej dawki muzyki na uczestników imprezy czekać będzie moc atrakcji.

04 sierpnia 2017

Starosta Jarociński ogłasza konsultacje społeczne - dodatkowe informacje dalej.

04 sierpnia 2017