V FESTYN KOLEJOWY

W najbliższą niedzielę, 11 czerwca, Towarzystwo Kolei Wielkopolskiej zaprasza na piątą edycję Festynu Kolejowego w Muzeum Parowozowym w Jarocinie.

09 czerwca 2017

NAJLEPSZE ZDJĘCIE

Sandra Mikołajewska, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie, zajęła II miejsce w Wojewódzkim konkursie Fotograficznym „Architektura w moim otoczeniu”, organizowanym przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu.

KLASA POLICYJNA ROKU 2017

Uczniowie liceum ogólnokształcącego o przysposobieniu policyjno-prawnym przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie stanęli na podium IX Ogólnopolskiego Turnieju Klas Policyjnych „Klasa Policyjna Roku 2017”.

SUKCESY UCZENNIC „JEDYNKI”

25 maja 2017 roku w Zespole Szkół Budowlano Geodezyjnych w Białymstoku odbyła się Gala Finałowa, podsumowującą Ogólnopolski Konkurs Historyczny "Polska... Nasza Niepodległa. Wielcy Polacy na trudne czasy. Bohaterowie XIX i XX wieku”

JÓZEF WYBICKI WIELKIM... PATRIOTĄ BYŁ

Dziś w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym nr 1 odbył się wernisaż planszowej wystawy objazdowej „Józef Wybicki patriota czasów oświecenia”. Wystawa została przygotowana przez Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy Zespół Pałacowo-Parkowy oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Wystawę otworzył Jan Bartczak, sekretarz powiatu.

Spotkanie w Jaraczewie

W ostatnią środę 31 maja br. odbyło się w Jaraczewie spotkanie Zarządu Powiatu z radnymi i przedstawicielami władz gminy Jaraczewo.

Pojadą do Brukseli

Uczniowie technikum agrobiznesu przy Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odnieśli sukces w II Regionalnym Turnieju Młodego Mechanizatora dla uczniów kierunków rolniczych szkół ponadgimnazjalnych z terenu południowej Wielkopolski. Trzech uczniów w nagrodę pojedzie do Brukseli.

BYŁO GŁOŚNO, TŁUMNIE I KOLOROWO - Dzień Dziecka w Szkole Specjalnej

Jak co roku z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie przygotowano dla uczniów wiele atrakcji. Było tłumnie, głośno i kolorowo.

DOPISALI STROFY DO MAZURKA DĄBROWSKIEGO

2 czerwca w siedzibie Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy w Zespole Pałacowo-Parkowym odbyła się konferencja podsumowująca konkurs skierowany do dzieci i młodzieży z terenu Wielkopolski - „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my piszemy”.

List otwarty prezesa szpitala Leszka Mazurka

„Z dużym zdziwieniem i wręcz niedowierzaniem przeczytałem komentarz pana Piotra Piotrowicza w Gazecie Jarocińskiej dotyczący sytuacji w szpitalu, a konkretnie kwestii związanej z ratownikami medycznymi. Ten „lekko” moralizatorski ton, w jakim jest utrzymana wypowiedź pana Redaktora dziwi mnie o tyle, że Pan Piotrowicz jest powiązany biznesowo ze szpitalem. Nie jest przecież tajemnicą, że pan Piotr Piotrowicz zasiada w Radzie Nadzorczej spółki ZGO Nowa, która to spółka podpisała z jarocińskim szpitalem umowę na prowadzenie pralni. Dodajmy, że umowę bardzo niekorzystną dla szpitala.

01 czerwca 2017

W szpitalu powstał pokoik socjalny dla rodziców

Rodzice najmłodszych pacjentów jarocińskiego szpitala, którzy wraz ze swoimi pociechami przebywają na Oddziale Dziecięcym - mają od niedawna do dyspozycji pokój, w którym mogą nie tylko odpocząć, ale i przygotować sobie posiłki.

31 maja 2017

Kursy kwalifikacyjne w zawodzie rolnik

W Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach 31 słuchaczy kursu zawodowego „Prowadzenie produkcji rolniczej” przystąpiło do pisemnych i praktycznych egzaminów.

30 maja 2017