otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Finałowa siatkówka w "Jedynce"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie był gospodarzem Finału Rejonu Poznań Teren Wschód w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Organizatorem turnieju rozegranego w ramach XVII Licealiady był Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska” w Poznaniu we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie oraz SZS Powiatu Jarocińskiego.

16 marca 2016
Informacje ogólne

Śpiewaj i walcz! po raz ósmy

W najbliższy piątek (18 marca) w Spichlerzu odbędzie się koncert galowy VIII Festiwalu Piosenki Młodzieżowej „Śpiewaj i walcz!” Golina 2016. Gościem imprezy jest grupa Pablopavo i Ludziki.

15 marca 2016
Informacje ogólne

Kwalifikacja wojskowa 2016

Za tydzień w naszym powiecie rusza kolejna kwalifikacja wojskowa. Przed komisją lekarską przede wszystkim stawią się mężczyźni urodzeni w 1997 roku. Kwalifikacja obejmie również mężczyzn urodzonych w latach 1992-1996, którzy nie mają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej, a także mężczyzn urodzonych w latach 1995-1996, którym podczas kwalifikacji wojskowej przeprowadzonej w latach 2014-2015 orzeczona została czasowa niezdolność do czynnej służby wojskowej. Ocenie mogą się poddać także kobiety, które spełniają ustawowe wymogi.

15 marca 2016
Informacje ogólne

Złoto dla "Białej Tygrysicy"

Reprezentantka MUKS Białe Tygrysy, juniorka Anna Zbawiona, została złotą medalistką jednej z edycji Pucharu Świata, Dutch Open 2016. W holenderskim Eindhoven, oprócz Ani, dobre wyniki osiągnęły również juniorka Zuzanna Kaczmarek i kadetka Martyna Stasik, zajmując 5. lokaty.

15 marca 2016
Informacje ogólne

Konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną

Konkurs na najładniejszą Palmę Wielkanocną będzie jedna z atrakcji niedzielnego Jarmarku Wielkanocnego, który odbędzie się w Żerkowie.

14 marca 2016
Informacje ogólne

Kolejne środki na rewaloryzację

Kolejne środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu zasilą budżet Powiatu Jarocińskiego. Tym razem samorząd pozyskał 96 tys. zł na rewaloryzację zabytkowego parku w Kotlinie.

14 marca 2016
Informacje ogólne

Bank inicjatyw kulturowych w Kotlinie

„Bank inicjatyw kulturowych mieszkańców Gminy Kotlin” to jedna z wielu propozycji Domu Kultury w Kotlinie.

11 marca 2016
Informacje ogólne

Zespół Szkół Specjalnych na Przeglądzie Artystycznym

Uczniowie należący do grupy teatralnej TACY SAMI wzięli udział w Przeglądzie Dorobku Artystycznego Placówek Kształcenia Specjalnego Leszno 2016. Zaprezentowali tam przedstawienie „IDŹ POD PRĄD … DOPÓKI MIŁOŚĆ JEST W NAS”

11 marca 2016
Informacje ogólne

Oblężenie "Dwójki" podczas Drzwi otwartych

4 – 5 marca 2016 r. odbyły się Drzwi Otwarte w ZSP nr 2 w Jarocinie. Oprócz gimnazjalistów z powiatu jarocińskiego, do „dwójki” przyjechali również uczniowie z ościennych powiatów. W sumie przez dwa dni szkołę odwiedziło 726 gimnazjalistów.

11 marca 2016
Informacje ogólne

Jarmark Wielkanocny w Żerkowie

Kolejny Jarmark Wielkanocny, tym razem odbędzie się w Żerkowie. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Fundację Wsparcia i Rozwoju "Antrejka" przy współpracy samorządu Powiatu Jarocińskiego.

10 marca 2016
Informacje ogólne

Jarocin Festiwal 2016: znamy daty występów tegorocznych artystów!

To będzie bez wątpienia jeden z najciekawszych i najmocniej obsadzonych festiwali w Jarocinie w historii. Choć line-up imprezy nie jest jeszcze do końca skompletowany już teraz wygląda niezwykle ciekawie. Dzisiaj organizatorzy ujawnili dokładne daty występów dotychczas ogłoszonych artystów. Jednodniowe bilety festiwalowe trafią do sprzedaży w poniedziałek, 14 marca.

10 marca 2016
Informacje ogólne

Dzień Bezpłatnych Porad w ZSS

12 marca 2016 roku w godzinach 9.00 – 12.00 w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie po raz kolejny zostanie zorganizowany Dzień Bezpłatnych Porad dla dzieci w wieku 0 – 6 lat z zaburzeniami rozwoju.

10 marca 2016
×