Konkurs: Młodzi wiedzą o funduszach – VI edycja

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego ogłosił VI edycję konkursu "Młodzi wiedzą o funduszach". Konkurs polega na przeprowadzeniu lekcji europejskich przez nauczycieli oraz przygotowaniu prac przez uczniów.

18 sierpnia 2015

Wojskowe święto

14 sierpnia na terenie jarocińskiej Jednostki Wojskowej odbyły się uroczystości związane z obchodzonym dzień później świętem Wojska Polskiego. Tego samego dnia delegacje organizacji kombatanckich, jarocińskiego batalionu oraz samorządowców powiatu i gminy Jarocin złożyły kwiaty na grobach żołnierzy – uczestników Bitwy Warszawskiej.

14 sierpnia 2015

Kolejne środki dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie otrzymał dodatkowe środki, którymi wesprze bezrobotnych poszukujących zatrudnienia bądź chcących inwestować we własny biznes.

12 sierpnia 2015

Znajdź urząd przez aplikację

Masz problem ze znalezieniem urzędu w obcym mieście? Jest rozwiązanie! Powstała darmowa aplikacja na platformę Android, którą możesz zawsze mieć przy sobie.

Unowocześnią ePUAP

W dniach od 12 do 17 sierpnia br. nastąpi przerwa do dostępności do usługi ePUAP.

iPolak za granicą

Wybierasz się za granicę...? Będziesz czuć się bezpieczniej z aplikacją iPolak. Bezpłatna aplikacja iPolak to niezbędnik w podróży.

11 sierpnia 2015

Nadal walczymy o pracownię multimedialną

Oddajcie dziś i przez kolejne 4 dni po 5 głosów na pracownię Orange dla jarocińskiej biblioteki. Obecnie przegrywamy o ok. 1 tys. głosów z Krajenką. Jeśli połączymy siły i oddamy po 5 głosów przy jednym logowaniu się, nadrobimy straty. Został jeszcze piątek, sobota, niedziela i poniedziałkowy poranek, bo 10 sierpnia to ostatni dzień, kiedy możemy głosować.

06 sierpnia 2015

Jak bezpiecznie spędzić wakacje w okresie upałów

Radzimy jak przygotować się na czas wysokich temperatur...

Środa dla przedsiębiorców

W ramach kolejnej "Środy z funduszami" dziś w starostwie spotkali się przedsiębiorcy, aby dowiedzieć się, jak pozyskać dofinansowanie ze środków unijnych na przeszkolenie swoich pracowników.

05 sierpnia 2015

I Bieg Uliczny "Żerkowska Górka"

23 sierpnia odbędzie się I Bieg Uliczny "Górka Żerkowska" połączony z Marszem Nordic Walking.

Dożynkowe After Party Disco

Podczas tegorocznych Dożynek Powiatowo-Gminnych w Łuszczanowie szykuje się kilkugodzinne After Party Disco.

04 sierpnia 2015

Złom w prokuraturze

Dziś starosta Bartosz Walczak skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Powiatu Jarocińskiego. Sprawa dotyczy złomu z rozbiórki przebudowywanych w 2012 roku wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp.w Jarocinie. Wraz z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, w tym w szczególności kradzieży i przywłaszczenia mienia, starosta złożył wniosek o ściganie.

03 sierpnia 2015