otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Licealiści z Jarocina na Uniwersytecie Medycznym

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie nawiązał współpracę z kolejną uczelnią. Tym razem jest to Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

04 września 2015
Informacje ogólne

Będzie próg zwalniający

Próg zwalniający zamontowany zostanie na przejściu dla pieszych przy Zespole Szkół Specjalnych na ul. Szubianki w Jarocinie. Taką decyzję, w trosce o bezpieczeństwo dzieci podjął starosta Bartosz Walczak, tuż po tym, jak temat niebezpiecznego przejścia poruszony został na powiatowej komisji oświatowej.

04 września 2015
Informacje ogólne

Szkoły gotowe na nowy rok

Blisko 320 tys. zł kosztowały inwestycje i remonty przeprowadzone w szkołach ponadgimnazjalnych. Doskonalenie warunków nauczania jest jednym z priorytetów powiatowych władz samorządowych.

03 września 2015
Informacje ogólne

Najwyższe wyniki z egzaminu zawodowego

Wyniki tegorocznego egzaminu zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach są najwyższe w historii szkoły.

03 września 2015
Informacje ogólne

W kierunku europejskich standardów

Kolejne inwestycje czekają jarociński szpital. Planowana modernizacja ma na celu dostosowanie oddziałów: chorób wewnętrznych z łóżkami kardiologicznymi, dziecięcego, ginekologiczno – położniczego i noworodkowego do wymogów rozporządzenia Ministra Zdrowia. Przedsięwzięcie obejmować będzie także utworzenie oddziału opieki paliatywnej i pracownię endoskopii.

02 września 2015
Informacje ogólne

Medal Patrona dla najlepszych

8 najlepszych uczniów - tegorocznych absolwentów ZSO w Jarocinie otrzymało medal Patrona Szkoły. Gratulacje podczas dzisiejszej Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego złożyli uczniom starosta Bartosz Walczak i dyrektor ZSO - Tomasz Kosiński.

01 września 2015
Informacje ogólne

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty. Podczas Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego, która odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie życzenia do wszystkich uczniów i ich nauczycieli skierował starosta Bartosz Walczak.

01 września 2015
Informacje ogólne

Obchody 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej

76 lat temu Niemcy napadły na Polskę rozpoczynając w ten sposób najbardziej krwawy w dziejach ludzkości konflikt zbrojny - II wojnę światową. W walce o niepodległą Polskę zginęło wielu naszych rodaków, także mieszkańców Ziemi Jarocińskiej. Dziś władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin oddały im hołd pod pomnikiem poświęconym "Bohaterskim Synom Ziemi Jarocińskiej" w Parku Zwycięstwa.

01 września 2015
Informacje ogólne

W 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych

W 35. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin złożyły kwiaty pod pomnikiem Solidarności przy ul. Kardynała Wyszyńskiego w Jarocinie. Następnie samorządowcy uczestniczyli we mszy św. odprawionej w kościele p.w. św. Marcina z okazji jubileuszu powstania NSZZ "Solidarność".

30 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Powiatowy wieniec jedzie na dożynki do Buku

Tegoroczne Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki odbędą się w Buku - jednej z najbardziej rolniczych gmin powiatu poznańskiego. Na dożynkach nie zabraknie delegacji Powiatu Jarocińskiego z oryginalnym wieńcem wykonanym przez naszą mieszkankę - panią Barbarę Pieluchę.

25 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Światłowód do domu

Sześć miejscowości z terenu Powiatu Jarocińskiego zostało objętych projektem „Światłowód do domu”. Przedsięwzięcie jest kolejnym etapem informatyzacji naszego regionu i realizowane jest w ramach działania 2.8 „Zapewnienie dostępu do Internetu szerokopasmowego” Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. "Dzięki tej inwestycji nasi mieszkańcy będą mogli cieszyć się supernowoczesną i niezawodną siecią telekomunikacyjną" - podkreśla starosta Bartosz Walczak.

25 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Co eksporter wiedzieć powinien

Wielkopolskie Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów serdecznie zaprasza na cykl bezpłatnych spotkań informacyjnych dla przedstawicieli przedsiębiorstw pn. „Co eksporter wiedzieć powinien?”.

25 sierpnia 2015
×