otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Święty Marcin z rogalami i Wodeckim

Co roku w Jarocinie obchody Święta Niepodległości zbiegają się z uroczystościami z okazji imienin opiekuna miasta – św. Marcina. Pojawiają się rogale i patron wjeżdżający na koniu. Tegoroczne świętowanie potrwa 7 dni. Wśród zaplanowanych imprez będą uroczystości i inicjatywy patriotyczne, koncerty, wydarzenia sportowe oraz zabawy dla dzieci.

02 listopada 2016
Informacje ogólne

Kwesta na cmentarzach na groby powstańców

Jarocińscy kibice Lecha Poznań, harcerze i członkowie grupy rekonstrukcyjnej "Jedność" będą kwestować w poniedziałek i we wtorek na cmentarzach w Jarocinie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowację grobów powstańców wielkopolskich, m. in. nowy nagrobek ks. kanonika Ignacego Niedźwiedzińskiego, kapelana powstańców jarocińskich.

31 października 2016
Informacje ogólne

Ze szkoły na stadion

Dzięki realizacji projektu „Zdrowie – trzy razy na TAK” grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie zwiedziła Stadion Miejski w Poznaniu.

30 października 2016
Informacje ogólne

Poznawali świat z Neli

W jakiej pozycji najchętniej odpoczywa flaming?, ile waży słoń?, jak długą szyję ma żyrafa? – na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, którzy uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

30 października 2016
Informacje ogólne

Powiat na ludowo

Występy zespołów folklorystycznych, wystawa sztuki ludowej oraz prezentacja i degustacja regionalnych potraw to główne atrakcje Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej, który już po raz ósmy zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Jarociński.

28 października 2016
Informacje ogólne

Amazon rekrutuje w Jarocinie

Od 28 do 30 października w godzinach 10:00-18:00 zostanie przeprowadzona akcja rekrutacyjna firmy Amazon.

28 października 2016
Informacje ogólne

Nowa karetka dla mieszkańców powiatu

Dzięki współpracy Powiatu Jarocińskiego z gminami Jaraczewo, Jarocin, Kotlin i Żerków już niebawem do szpitala powiatowego w Jarocinie trafi nowa karetka. Samorządy złożyły się na zakup nowego ambulansu typu C z wyposażeniem.

28 października 2016
Informacje ogólne

Rehabilitacja ma różowe okulary

Jarociński Klub „Amazonka” w partnerstwie z Pleszewskim Klubem „Amazonki” w okresie od 1 września do 30 listopada 2016r realizuje zadanie pt. „Rehabilitacja ma różowe okulary” Projekt jest realizowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

24 października 2016
Informacje ogólne

Kto otrzyma nagrodę dla najlepszego sportowca?

15 stycznia 2017 r. upływa termin składania wniosków do powiatu na najlepszych sportowców i ich trenerów. Do nagrody mogą pretendować sportowcy, którzy uzyskali wysokie wyniki sportowe w roku 2016.

21 października 2016
Informacje ogólne

Zgłoś kandydata do Nagrody "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego"!!!

Do końca grudnia można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w pięciu kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna, rolnictwo oraz młody talent.

20 października 2016
Informacje ogólne

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo! Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty!

14 października 2016
Informacje ogólne

Starosta nagrodził nauczycieli

Nauczyciele placówek oświatowych zarządzanych przez powiat zostali dziś nagrodzeni przez Starostę Jarocińskiego. Wyróżnienia wręczono podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

14 października 2016
×