Kto otrzyma nagrodę dla najlepszego sportowca?

15 stycznia 2017 r. upływa termin składania wniosków do powiatu na najlepszych sportowców i ich trenerów. Do nagrody mogą pretendować sportowcy, którzy uzyskali wysokie wyniki sportowe w roku 2016.

21 października 2016

Zgłoś kandydata do Nagrody "Za Zasługi dla Powiatu Jarocińskiego"!!!

Do końca grudnia można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane zostanie w pięciu kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna, rolnictwo oraz młody talent.

20 października 2016

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo! Dyrektorzy, Nauczyciele, Pedagodzy, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty!

14 października 2016

Starosta nagrodził nauczycieli

Nauczyciele placówek oświatowych zarządzanych przez powiat zostali dziś nagrodzeni przez Starostę Jarocińskiego. Wyróżnienia wręczono podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

14 października 2016

Powiatowy Dzień Edukacji w "Ogólniaku"

Co roku z okazji Dnia Edukacji Narodowej Starosta Jarociński przyznaje nagrody dla nauczycieli za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej oraz za aktywną działalność na rzecz społeczności nauczycielskiej. Nagrody zostały przyznane również w tym roku. O tym, kto je otrzyma dowiemy się podczas Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej, który odbędzie się w najbliższy piątek w Zespole Szkół Ogólnokształcących.

12 października 2016

Z wizytą w IPN-ie

Niecodzienną lekcję historii zafundowano uczniom Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie, którzy mieli okazję zwiedzić archiwum Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu.

07 października 2016

Kultywują pamięć o bohaterach

Powstanie Warszawskie zapisało się na kartach historii, jako jedno z najważniejszych wydarzeń kształtujących polską tożsamość. Było uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność czy determinacja w przeciwstawianiu się wrogom.

05 października 2016

Jak akordeony, to tylko w Kotlinie!

Już po raz XXI w Kotlinie odbywa się Festiwal solistów i zespołów akordeonowych.

05 października 2016

Uczniowie na targach Agroshow

Jak co roku uczniowie z Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach kształcący się w zawodzie technik agrobiznesu uczestniczyli w XVIII Międzynarodowej Wystawie Rolniczej AGRO SHOW 2016 w Bednarach k. Pobiedzisk.

04 października 2016

Kapela znad Baryczy w Jarocinie

Wczorajszy koncert "Kapeli znad Baryczy" zgromadził w jarocińskim kościele o. Franciszkanów wielu miłośników kapeli z Odolanowa.

03 października 2016

Obchody Dnia Muzyki w Tarcach

W auli Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach świętowano Międzynarodowy Dzień Muzyki.

02 października 2016

Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie na meczu Lecha Poznań!

25 września 2016 r. grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego udała się do Poznania na mecz piłkarskiej ekstraklasy pomiędzy drużynami Lecha Poznań i Arki Gdynia.

30 września 2016