otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Zdrowe i smaczne śniadanie

Uczniowie klasy II Technikum żywienia i usług gastronomicznych przy Zespole Szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie uczestniczyli w Gminnych Warsztatach Samorządów Uczniowskich zorganizowanych w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie.

08 listopada 2016
Informacje ogólne

Czasowe zmiany w Jedynce

W związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie zorganizowali konkurs pt. "Strefy Czasowe".

07 listopada 2016
Informacje ogólne

Chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie i Muzeum Regionalne w Jarocinie zapraszają na: projekcję filmu zrealizowanego przez klasy Technikum Ekonomicznego z innowacją finanse i logistyka wojskowa pt. „Opowieści powstańcze”.

07 listopada 2016
Informacje ogólne

Środa z funduszami na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich przy Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości w Kaliszu zaprasza do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu z cyklu „Środa z Funduszami", wprowadzającym do tematyki Funduszy Europejskich na lata 2014–2020. Spotkanie odbędzie się 9 listopada w Ostrowie Wielkopolskim.

07 listopada 2016
Informacje ogólne

Szpital się rozbudowuje

Jarociński szpital przygotowuje się do kolejnej inwestycji – rozbudowy o nowe skrzydło. Podjęte przez jarocińska lecznicę działania mają na celu zwiększenie dostępności do usług medycznych oraz podniesienie ich jakości poprzez dostosowanie szpitala do obowiązujących wymogów.

05 listopada 2016
Informacje ogólne

Nowa siedziba PCPR-u

Już od dwóch tygodni Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jarocinie działa w nowej siedzibie na dworcu kolejowym. Większa powierzchnia i nowoczesne wnętrza zapewne poprawią komfort pracy pracowników PCPR-u ale przede wszystkim zapewnią lepszą obsługę osób korzystających ze świadczeń tej instytucji

03 listopada 2016
Informacje ogólne

Święty Marcin z rogalami i Wodeckim

Co roku w Jarocinie obchody Święta Niepodległości zbiegają się z uroczystościami z okazji imienin opiekuna miasta – św. Marcina. Pojawiają się rogale i patron wjeżdżający na koniu. Tegoroczne świętowanie potrwa 7 dni. Wśród zaplanowanych imprez będą uroczystości i inicjatywy patriotyczne, koncerty, wydarzenia sportowe oraz zabawy dla dzieci.

02 listopada 2016
Informacje ogólne

Kwesta na cmentarzach na groby powstańców

Jarocińscy kibice Lecha Poznań, harcerze i członkowie grupy rekonstrukcyjnej "Jedność" będą kwestować w poniedziałek i we wtorek na cmentarzach w Jarocinie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na renowację grobów powstańców wielkopolskich, m. in. nowy nagrobek ks. kanonika Ignacego Niedźwiedzińskiego, kapelana powstańców jarocińskich.

31 października 2016
Informacje ogólne

Ze szkoły na stadion

Dzięki realizacji projektu „Zdrowie – trzy razy na TAK” grupa uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie zwiedziła Stadion Miejski w Poznaniu.

30 października 2016
Informacje ogólne

Poznawali świat z Neli

W jakiej pozycji najchętniej odpoczywa flaming?, ile waży słoń?, jak długą szyję ma żyrafa? – na te i wiele innych pytań odpowiedzi poznali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych, którzy uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

30 października 2016
Informacje ogólne

Powiat na ludowo

Występy zespołów folklorystycznych, wystawa sztuki ludowej oraz prezentacja i degustacja regionalnych potraw to główne atrakcje Powiatowego Przeglądu Kultury Ludowej, który już po raz ósmy zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Kultury Ludowej w Potarzycy. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Jarociński.

28 października 2016
Informacje ogólne

Amazon rekrutuje w Jarocinie

Od 28 do 30 października w godzinach 10:00-18:00 zostanie przeprowadzona akcja rekrutacyjna firmy Amazon.

28 października 2016
×