otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Apteczki WOŚP dla ZSS w Jarocinie

Dzieci z Zespołu Szkól Specjalnych w Jarocinie znalazły się w gronie najaktywniejszych uczestników Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” Fundacji WOŚP.

30 czerwca 2015
Informacje ogólne

Dodatkowe środki na zwalczanie bezrobocia

Kolejne działanie Powiatowego Urzędu Pracy w Jarocinie przynosi efekty. Placówka otrzyma dodatkowe 226,8 tys. zł. na rzecz aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w wieku 30-50 lat.

29 czerwca 2015
Informacje ogólne

Wakacje rozpoczęte

2700 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego rozpoczęło dziś wakacje.

26 czerwca 2015
Informacje ogólne

Jarociniacy na PaT-cie

11 tys. osób wzięło udział w Gali Finałowej z okazji X-lecia Przystanku PaT. Wśród nich byli także uczniowie z klas o przysposobieniu policyjno – prawnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Muzyka, śpiew, taniec, spektakle jednym słowem pasja opanowała Stadion Narodowy w Warszawie.

26 czerwca 2015
Informacje ogólne

Chrzan biega

Zapraszamy w niedzielę 28 czerwca na XXV Jubileuszowy Festyn Rekreacyjno - Sportowo - Biegowy Lato Chrzańskie 2015.

26 czerwca 2015
Informacje ogólne

5 milionów dla powiatu

Świetna wiadomość - kolejne 5,1 mln zł zasili budżet powiatu jarocińskiego. Dziś starosta Bartosz Walczak i wicestarosta Mikołaj Szymczak podpisali w Poznaniu umowę, na podstawie której zrefundowane zostaną koszty poniesione na przebudowę wiaduktów w Jarocinie. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Dzięki temu na terenie naszego powiatu będzie można zrealizować kolejne inwestycje

25 czerwca 2015
Informacje ogólne

Weekend z folklorem

Już 3 lipca rozpoczną się kolejne Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. W tym roku na ziemi jarocińskiej wystąpi 12 zespołów w tym ze Słowenii, Macedonii, Czech i Słowacji.

25 czerwca 2015
Informacje ogólne

Niezapomiany Mieszków

W najbliższą niedzielę odbędzie się druga edycja wydarzenia "(Nie)zapomniane miasto Mieszków". Organizatorzy przedsięwzięcia chcą przypomnieć historyczną chwilę, kiedy to w czerwcu 1777 roku miejscowości nadano prawa miejskie.

25 czerwca 2015
Informacje ogólne

Awansowali do "okręgówki"

Konsekwentnie i walecznie, pewnym krokiem drużyna GKS Żerków wywalczyła awans do klasy okręgowej.

25 czerwca 2015
Informacje ogólne

Odznaki za promocję piłki nożnej

Zbigniew Kuzdżał – członek Zarządu Powiatu w Jarocinie uhonorowany został złotą odznaką honorową Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Wyróżnienie wręczone zostało podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Jarocińskiego.

25 czerwca 2015
Informacje ogólne

Unijne wsparcie dla nauczycieli

Kończy się realizacja projektu „Kompleksowy Program Wspomagania Rozwoju Szkół oraz Przedszkoli na terenie Powiatu Jarocińskiego”, dzięki któremu ponad 530 nauczycieli i dyrektorów z 34 placówek oświatowych bezpłatnie podnosiło swoje kompetencje oraz nabyło nowe umiejętności. Projekt zwieńczyła konferencja, która wczoraj odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

24 czerwca 2015
Informacje ogólne

Gospodynie z gminy Żerków też potrafią się bawić

W Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie, odbyło się kolejne Spotkanie Koszykowe zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Żółkowie.

24 czerwca 2015
×