Uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych na konkursie o Unii Europejskiej

W Zespole Szkół Specjalnych w Lesznie odbył się Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej „Wielkopolska - kolebka państwa polskiego" związany z obchodami 1050 rocznicy Chrztu Polski.

13 maja 2016

Turniej klas policyjnych

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński objął Patronat Honorowy nad III Turniejem Klas Policyjnych Województwa Wielkopolskiego im. asp. Jana Kubiaka. Turniej, który był hołdem dla zamordowanych przez Rosjan w 1940 roku policjantów, odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Srebro dla piłkarzy z Tarc

Piłkarze Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zdobyli srebrny medal w rozgrywkach drużyn szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej. Zmagania trwały blisko miesiąc, a ich zakończenie odbyło się w Kępnie.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

27 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się XVI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Motyw książki w poezji polskiej” adresowany do młodzieży gimnazjalnej, połączony z warsztatami czytelniczymi. Ideą spotkania było rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, pobudzanie aktywności twórczej oraz nobilitacja uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin, służby mundurowe, harcerze, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji, w asyście pocztów sztandarowych kombatantów i szkół złożyli kwiaty pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa.

04 maja 2016

Obóz Lilii Białej

1 maja 2016 r. na polanie za Pałacem Radolińskich odbył się Obóz Białej Lilii, podczas którego społeczność lokalna Jarocina i okolic mogła wziąć udział w różnych zajęciach takich jak np.: harcerskiej pionierce, kuchni polowej, zjazdach linowych, grach, konkursach jak i postrzelać z łuku.

04 maja 2016

Dwukrotnie na szczeblu centralnym

Uczeń Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach, Dominik Terakowski bardzo dobrze zaprezentował swe umiejętności podczas dwóch ogólnopolskich konkursów wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i prawa pracy, które odbyły się w Warszawie.

Fryzjerskie zajęcia dla gimnazjalistów

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zorganizowano warsztaty fryzjerskie dla gimnazjalistów zainteresowanych nauką w technikum usług fryzjerskich.

Zakręcony rajd rowerowy

Lubisz kręcić??? Wybierz się na... "I Zakręcony rajd rowerowy”. Czeka Cię moc rodzinnych atrakcji i wspaniała atmosfera, o którą zatroszczą się organizatorzy pod przewodnictwem Grupy RoweLOVE.

Powiatowy konkurs matematyczny

W tegorocznym Powiatowym Konkursie Matematycznym dla szkół ponadgimnazjalnych wzięły udział reprezentacje trzech szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2 i Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Matematyczne zmagania w "ogólniaku" odbyły się po raz piąty.

Wydłużone godziny pracy Urzędu Skarbowego w Jarocinie

Pracownicy Administracji Podatkowej pomogą wypełnić PIT w formie elektronicznej

27 kwietnia 2016

Remontują drogi powiatowe

Blisko 460 tys. zł będą kosztowały tegoroczne remonty nawierzchni na drogach powiatowych. Roboty drogowe rozpoczęły się przed dwoma tygodniami. W pierwszej kolejności naprawione zostaną najbardziej uszkodzone odcinki dróg na terenie powiatu. Z początkiem maja rozpoczną się remonty cząstkowe masą asfaltową na gorąco ulic powiatowych, głównie w Jarocinie.

27 kwietnia 2016