otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Czytając z Janem Pawłem II

16 października to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka, to właśnie tego dnia kardynał Karol Wojtyła został wybrany na biskupa Rzymu. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie postanowili w sposób szczególny uczcić 37. rocznicę wyboru Papieża Jana Pawła II.

16 października 2015
Informacje ogólne

Przedsiębiorcy współpracują z Urzędem Pracy

Starosta Jarociński Bartosz Walczak spotkał się z kolejnymi przedsiębiorcami, którzy poprzez współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Jarocinie pozyskali dodatkowe środki na rozwój swojej działalności.

15 października 2015
Informacje ogólne

Oszczędności z obligacji

Władze Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin podpisały dziś umowę z Bankiem Pekao na emisję obligacji. Wspólna emisja obligacji jest pionierskim działaniem w tym zakresie, a jej efektem będą oszczędności publicznych budżetach.

14 października 2015
Informacje ogólne

Powiatowy Dzień Edukacji

Moc życzeń i kwiatów przekazano dziś wszystkim pracownikom oświaty - tegoroczne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Powiecie Jarocińskim zorganizowane zostały w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Święto było okazją do wręczenia nauczycielom nagród oraz pogratulowania awansu zawodowego.

14 października 2015
Informacje ogólne

Rajd "Pod Parasolami"

Kolejny XXIV Rajd „Pod Parasolami” za nami. Rajd przebiegał trasą z Cerekwicy i Noskowa do Ruska. Uczestniczyły nim dzieci i młodzież z siedmiu szkolnych drużyn rajdowych z MOW Cerekwica, SP Gola 1, SP Gola 2, PDD Góra, SP Góra, ZS nr 6 Jarocin, SP Żerków.

13 października 2015
Informacje ogólne

Zgłoś kandydata do nagrody starosty

Do końca grudnia można zgłaszać kandydatów do nagrody „Za zasługi dla Powiatu Jarocińskiego”. Dotychczas zaszczytne, honorowe wyróżnienie przyznane było w czterech kategoriach: gospodarka; oświata, kultura i sport; działalność społeczna oraz młody talent. W tym roku do grona zasłużonych dołączy osoba wyróżniona w nowej kategorii: rolnictwo.

12 października 2015
Informacje ogólne

Inwestycja odebrana

Droga z Brzostowa do Panienki została przebudowana zgodnie z planem. Dziś inwestor - samorząd powiatu jarocińskiego dokonał odbioru inwestycji.

12 października 2015
Informacje ogólne

Szpital podnosi standardy

Jarociński szpital ubiega się o akredytację Centrum Monitorowania Jakości będącego jednostką Ministerstwa Zdrowia. Akredytacja przede wszystkim wpłynie na podniesienie standardu jarocińskiej lecznicy poprzez poprawę jakości pracy i świadczonych usług medycznych.

09 października 2015
Informacje ogólne

Dołącz do drużyny SuperW

Chcesz zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Dołącz do jarocińskiej drużyny SuperW!

09 października 2015
Informacje ogólne

Trzeba inwestować w lokalnych przedsiębiorców

Potrzebny nam inwestor, ale nie możemy zapominać o naszych lokalnych przedsiębiorcach - uważa starosta Bartosz Walczak, który spotkał się dziś z właścicielami kilku firm współpracujących z Powiatowym Urzędem Pracy w Jarocinie.

06 października 2015
Informacje ogólne

Dzień muzyki w Tarcach i Jarocinie

Od 1975 roku - 1 października na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. W akcję od 15 lat włącza się Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach, gdzie co roku organizowane są koncerty.

05 października 2015
Informacje ogólne

Urodziny Biblioteki

Jarocińska biblioteka kończy 70 lat. W związku z tym w niedzielę - 18 października bibliotekarki zapraszają wszystkich swoich czytelników, sympatyków i przyjaciół na urodziny.

02 października 2015
×