otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Z Brzostowa do Panienki już oficjalnie

Przebudowana droga powiatowa z Brzostowa przez Zalesie do Panienki jest już oficjalnie otwarta.

22 października 2015
Informacje ogólne

Puls biznesu o jarocińskich obligacjach

Samorzadowy eksperyment zakończył się powodzeniem. Miasto Jarocin, powiat i dwie spółki komunalne wspólnie wynegocjowały warunki emisji papierów dłużnych wartych 107 mln zł - tak zaczyna się tekst artykułu, który ukazał się w poniedziałkowym Pulsie Biznesu, po tym jak samorządy podpisały umowę na emisję obligacji z Bankiem Pekao.

21 października 2015
Informacje ogólne

Kolejny medal Martyny

Z brązowym medalem z turnieju rangi G1 WTF Serbia Open wraca do Polski zawodniczka MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin Martyna Stasik. Martyna, tym razem startująca w barwach reprezentacji Polski, tym samym dołożyła swoją cegiełkę do zwycięstwa polskich kadetów w rywalizacji drużynowej.

20 października 2015
Informacje ogólne

Jacek Dutkiewicz wyróżniony

Przedsiębiorca, Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Jarocinie – Jacek Dutkiewicz uhonorowany został Medalem Edukacji Narodowej.

20 października 2015
Informacje ogólne

Nagroda im.profesora Aleksandra Gieysztora

Instytucje kultury - państwowe, samorządowe bądź pozarządowe mogą zgłaszać kandydatów do Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora. Wyróżnienie przyznawane jest od siedemnastu lat za wybitne osiągnięcia mające na celu ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego.

19 października 2015
Informacje ogólne

Pomysłowa "Siedemdziesięciolatka"

W niedzielne popołudnie w jarocińskiej Bibliotece świętowano 70. urodziny. Bibliotekarki obchodziły je pracowicie przygotowując szereg atrakcji dla czytelników!

19 października 2015
Informacje ogólne

"Obroń się sama"

Jak zachować się w sytuacji zagrożenia, zminimalizować strach i odeprzeć atak – tego wszystkiego nauczą się uczestniczki bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet pod hasłem „Obroń się sama” organizowanego przez Komendę Powiatową Policji w Jarocinie.

16 października 2015
Informacje ogólne

Powiat zaprosił sołtysów

Coroczne zjazdy sołtysów powiatu jarocińskiego na stałe wpisały się do kalendarza spotkań powiatowych. Tym razem jednak zjazd miał nieco inny charakter. Liderzy wsi odwiedzili place budowy dwóch inwestycji realizowanych na terenie powiatu i nie ma co ukrywać byli pod wielkim wrażeniem ogromu prac, jakie tam wykonano.

16 października 2015
Informacje ogólne

Czytając z Janem Pawłem II

16 października to wyjątkowy dzień dla każdego Polaka, to właśnie tego dnia kardynał Karol Wojtyła został wybrany na biskupa Rzymu. Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie postanowili w sposób szczególny uczcić 37. rocznicę wyboru Papieża Jana Pawła II.

16 października 2015
Informacje ogólne

Przedsiębiorcy współpracują z Urzędem Pracy

Starosta Jarociński Bartosz Walczak spotkał się z kolejnymi przedsiębiorcami, którzy poprzez współpracę z Powiatowym Urzędem Pracy w Jarocinie pozyskali dodatkowe środki na rozwój swojej działalności.

15 października 2015
Informacje ogólne

Oszczędności z obligacji

Władze Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin podpisały dziś umowę z Bankiem Pekao na emisję obligacji. Wspólna emisja obligacji jest pionierskim działaniem w tym zakresie, a jej efektem będą oszczędności publicznych budżetach.

14 października 2015
Informacje ogólne

Powiatowy Dzień Edukacji

Moc życzeń i kwiatów przekazano dziś wszystkim pracownikom oświaty - tegoroczne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Powiecie Jarocińskim zorganizowane zostały w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie. Święto było okazją do wręczenia nauczycielom nagród oraz pogratulowania awansu zawodowego.

14 października 2015
×