otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Konsultacje z organizacjami pozarządowymi

Samorząd powiatu ogłosił konsultacje w sprawie rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na rok 2016.

09 września 2015
Informacje ogólne

Lataj z głową

Starostwo Powiatowe w Jarocinie włączyło się w kampanię informacyjną Urzędu Lotnictwa Cywilnego dotyczącą zasad bezpiecznego latania dronami. Przedsięwzięcie realizowane jest pod hasłem „Lataj z głową".

08 września 2015
Informacje ogólne

Najlepsi maturzyści na sesji

Pięcioro najlepszych maturzystów z pięciu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu jarocińskiego otrzymało nagrodę Starosty Jarocińskiego. Wyróżnienie wręczono na wczorajszej sesji rady Powiatu Jarocińskiego.

08 września 2015
Informacje ogólne

Razem posprzątajmy świat

Już po raz 22 organizowana jest akcja "Sprzątanie Świata - Polska". Tegoroczna kampania zwraca szczególną uwagę na tworzenie i funkcjonowanie systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

07 września 2015
Informacje ogólne

Bezpłatne porady prawne

Masz problem prawny, radca prawny doradzi! – już 17 września każdy będzie mógł skorzystać z bezpłatnej porady prawnej w Starostwie Powiatowym w Jarocinie w ramach akcji „Niebieski parasol”.

07 września 2015
Informacje ogólne

Licealiści z Jarocina na Uniwersytecie Medycznym

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie nawiązał współpracę z kolejną uczelnią. Tym razem jest to Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

04 września 2015
Informacje ogólne

Będzie próg zwalniający

Próg zwalniający zamontowany zostanie na przejściu dla pieszych przy Zespole Szkół Specjalnych na ul. Szubianki w Jarocinie. Taką decyzję, w trosce o bezpieczeństwo dzieci podjął starosta Bartosz Walczak, tuż po tym, jak temat niebezpiecznego przejścia poruszony został na powiatowej komisji oświatowej.

04 września 2015
Informacje ogólne

Szkoły gotowe na nowy rok

Blisko 320 tys. zł kosztowały inwestycje i remonty przeprowadzone w szkołach ponadgimnazjalnych. Doskonalenie warunków nauczania jest jednym z priorytetów powiatowych władz samorządowych.

03 września 2015
Informacje ogólne

Najwyższe wyniki z egzaminu zawodowego

Wyniki tegorocznego egzaminu zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Tarcach są najwyższe w historii szkoły.

03 września 2015
Informacje ogólne

W kierunku europejskich standardów

Kolejne inwestycje czekają jarociński szpital. Planowana modernizacja ma na celu dostosowanie oddziałów: chorób wewnętrznych z łóżkami kardiologicznymi, dziecięcego, ginekologiczno – położniczego i noworodkowego do wymogów rozporządzenia Ministra Zdrowia. Przedsięwzięcie obejmować będzie także utworzenie oddziału opieki paliatywnej i pracownię endoskopii.

02 września 2015
Informacje ogólne

Medal Patrona dla najlepszych

8 najlepszych uczniów - tegorocznych absolwentów ZSO w Jarocinie otrzymało medal Patrona Szkoły. Gratulacje podczas dzisiejszej Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego złożyli uczniom starosta Bartosz Walczak i dyrektor ZSO - Tomasz Kosiński.

01 września 2015
Informacje ogólne

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

Rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty. Podczas Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego, która odbyła się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie życzenia do wszystkich uczniów i ich nauczycieli skierował starosta Bartosz Walczak.

01 września 2015
×