otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Złom w prokuraturze

Dziś starosta Bartosz Walczak skierował do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa na szkodę Powiatu Jarocińskiego. Sprawa dotyczy złomu z rozbiórki przebudowywanych w 2012 roku wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp.w Jarocinie. Wraz z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, w tym w szczególności kradzieży i przywłaszczenia mienia, starosta złożył wniosek o ściganie.

03 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Kącik malucha w starostwie

Nowe mebelki i zabawki pojawiły się przy Biurze Obsługi Klienta w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. Kącik malucha ma służyć dzieciom, których rodzice załatwiają urzędowe sprawy na terenie magistratu.

03 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Oddali hołd bohaterom

W 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego starosta Bartosz Walczak, burmistrz Jarocina Adam Pawlicki i członek Zarządu Powiatu Jarocińskiego Mirosław Drzazga oddali hołd uczestnikom powstania, składając kwiaty pod tablicą pamiątkową w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

01 sierpnia 2015
Informacje ogólne

Święto plonów w rytmie disco

Tegoroczne Dożynki Powiatowo - Gminne odbędą się 22 sierpnia na boisku przy sali wiejskiej w Łuszczanowie.

31 lipca 2015
Informacje ogólne

Powstanie Warszawskie - Pamiętamy!

1 sierpnia o godzinie. 17.00 uruchomione zostaną syreny alarmowe na terenie miast i powiatów województwa wielkopolskiego.

31 lipca 2015
Informacje ogólne

Zdobądź koronę królowej

1 sierpnia rusza trzecia edycja konkursu Królowa Mleka. Do zdobycia są aż trzy korony! Podobnie bowiem jak przed rokiem, wybrana zostanie nie tylko Królowa Mleka na 2016 rok, ale także dwie Księżniczki Mleka. Projekt rozwija się dynamicznie, a liczba zaproszeń dla Królowej do udziału w różnych wydarzeniach rośnie w tak szybkim tempie, że zdecydowano, iż Królowa potrzebuje wsparcia.

31 lipca 2015
Informacje ogólne

Rozmawiali o dopalaczach

Problematyka skutków zażywania dopalaczy i wypracowanie wspólnej polityki edukacyjnej dla dzieci i młodzieży przyświecały spotkaniu, które odbyło się w jarocińskim starostwie. Z zaproszenia starosty Bartosza Walczaka i Komendanta Powiatowego Policji w Jarocinie Krzysztofa Rzepczyka skorzystali przedstawiciele gminnych władz samorządowych, Powiatowej Stacji Sanitarno–Epidemiologicznej, Ośrodka Terapii i Uzależnień oraz dyrektorzy i pedagodzy szkolni.

30 lipca 2015
Informacje ogólne

Zapisz sią na rajd szlakiem kolejki wąskotorowej

Do 10 sierpnia można zapisać się na I Gwiaździsty Rajd Rowerowy Szlakiem Kolejki Wąskotorowej. Rajd zaplanowano na 16 sierpnia.

29 lipca 2015
Informacje ogólne

Opublikuj zdjęcie z wakacji - wygraj nagrodę

Chcesz wygrać zestaw gadżetów Powiatu Jarocińskiego weź udział w konkursie i opublikuj na nasze stronie na facebooku zdjęcie z wakacji. Zwycięzcą konkursu zostanie autor zdjęcia, które zbierze najwięcej lajków.

27 lipca 2015
Informacje ogólne

Walczymy o multimedialną świętlicę

Jarocin dostał się do finału II edycji programu „Pracownie Orange”. Każda Pracownia otrzyma komputery z bezpłatnym dostępem do Internetu, drukarkę ze skanerem, konsolę do gier oraz telewizor LCD, a pomieszczenia przeznaczone na świetlicę zostaną wyremontowane i umeblowane.

27 lipca 2015
Informacje ogólne

Jak pozyskać środki na szkolenia dla przedsiębiorstw?

Zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu z cyklu: „Środa z Funduszami”. Tym razem zapraszamy przedstawicieli przedsiębiorstw zainteresowanych tematyką pozyskania dofinansowania ze źródeł unijnych przede wszystkim na szkolenia oraz rozwój kompetencji kadr z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

24 lipca 2015
Informacje ogólne

Policjanci obchodzili swoje święto

W jarocińskim ratuszu obchodzono dziś Święto Policji.

24 lipca 2015
×