Milcząca zgoda zamiast pozwolenia

Od 2 tygodni obowiązują nowe przepisy Prawa budowlanego. Mają one na celu uproszczenie i przyspieszenie procesu budowlanego dla większości inwestycji budowlanych. Co zatem zmieni się wraz z nowymi przepisami?

13 lipca 2015

Rzecznik pomoże

Kupiłeś towar i nie jesteś z niego zadowolony? Chciałbyś go zwrócić, ale nie wiesz, jak? A może padłeś ofiarą "objazdowych" naciągaczy i szukasz pomocy?

13 lipca 2015

Teraz ostrzeżenia o zagrożeniach na komórkę

Czy wiesz, że od 1 lipca 2015 możesz otrzymywać na komórkę SMS z ostrzeżeniami przed najważniejszymi lokalnymi zagrożeniami, takimi jak burze, upały, opady. A wszystko dzięki Regionalnemu Systemowi Ostrzegania...

10 lipca 2015

Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne za nami

Wczorajszy koncert finałowy w Jarocinie zakończył XVIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

06 lipca 2015

Uczniowie Rzemiosła dla Środowiska

Agnieszka Kujawa - uczennica Zespołu Szkół Ponagimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plakatowym „UCZNIOWIE RZEMIOSŁA DLA ŚRODOWISKA”, zorganizowanym przez Związek Rzemiosła Polskiego.

06 lipca 2015

Przed nami upalne dni

Przed nami kilka dni upałów. Jak zapowiada Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu, gorąco będzie do 8 lipca.

Plac budowy przekazany

Realizacja kolejnej powiatowej inwestycji już niedługo ułatwi życie kierowcom i przechodniom. Plac budowy został przekazany wykonawcy zadania Przedsiębiorstwu Robót Drogowych z Kalisza.

Folklorystyczne powitanie

Przedstawiciele zespołów folklorystycznych, m.in. ze Słowenii, Czech i Polski spotkali się dziś z władzami powiatu i gminy Jarocin inaugurując XVIII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne.

Profilaktyczne badania nowotworowe

Informujemy, iż mieszkańcy powiatu jarocińskiego mogą skorzystać z bezpłatnych badań realizowanych w ramach programu profilaktyki nowotworów głowy i szyi, które finansowane są przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

03 lipca 2015

Znamy wyniki matur w naszych szkołach

461 maturzystów ze szkół prowadzonych przez Powiat Jarociński może cieszyć się pozytywnym wynikiem na tegorocznej maturze. Zdawalność w naszych szkołach kształtuje się na poziomie 80,03 %. To wynik lepszy niż średnia krajowa (74%) i lepszy niż średnia w Wielkopolsce (72%). Gratulujemy!!!

02 lipca 2015

Wystawa Sztuki Ludowej już w niedzielę

Wystawa Sztuki Ludowej jest nieodłącznym elementem Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych. Twórcy pod szyldem Powiatu Jarocińskiego zaprezentują swe piękne wyroby rękodzielnicze w najbliższą niedzielę od godz. 17.00 na terenie Jarocin Sport.

02 lipca 2015

Zawodowcy w jarocińskim technikum

„Czas zawodowców – wielkopolskie kształcenie zawodowe” to projekt systemowy realizowany w ramach Priorytetu IX Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego liderem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a partnerem Politechnika Poznańska. W realizację zadań projektowych aktywnie włączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

01 lipca 2015