otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Patriotycznie w Mieszkowie

W Mieszkowie uroczyście obchodzono Dzień Niepodległości. W patriotycznych obchodach uczestniczyła delegacja samorządu Powiatu Jarocińskiego ze starostą Mikołajem Szymczakiem i Przemysławem Musielakiem - członkiem Zarządu Powiatu.

12 listopada 2014
Informacje ogólne

Kolejne środki na powiatowe inwestycje

Kolejne dofinansowanie zrealizowanej przez powiat jarociński przebudowy wiaduktów w Jarocinie jest w zasięgu ręki. Wniosek samorządu Powiatu Jarocińskiego znajduje się na pierwszym miejscu listy rankingowej kończącej się perspektywy unijnej (WRPO na lata 2007-2013). Kiedy na konto powiatu wpłynie wnioskowana przez nas kwota – ponad 5 mln zł, okaże się, że ta ogromna inwestycja, jaką była przebudowa wiaduktów zrealizowana została prawie w całości, bo w 95% przy udziale pozyskanych przez powiat funduszy – poinformował podczas konferencji prasowej starosta Mikołaj Szymczak. Dodatkowo na koncie powiatu znajdą się środki, które będzie można wykorzystać na realizację kolejnych inwestycji – dodał z zadowoleniem włodarz powiatu.

10 listopada 2014
Informacje ogólne

Zawodowe szkolenie dorosłych i odnawialne źródła energii

Program Leonardo da Vinci umożliwia poszerzenie kompetencji zawodowych. Z tej możliwości skorzystali nauczyciele ZSP-B w Tarcach a ostatnio również dyrektor Sławomir Adamiak.

10 listopada 2014
Informacje ogólne

Wypieki w "Marcinku"

Uczniowie klasy trzeciej technikum żywienia i usług gastronomicznych ZSP1 odwiedzili Przedszkole Nr 5 „Marcinek” z Oddziałami Integracyjnymi w Jarocinie. Jak co roku młodzież wraz z przedszkolakami wypiekała rogale na święto Patrona Przedszkola.

10 listopada 2014
Informacje ogólne

Startuje Akademia Darta

17 listopada startują zajęcia w pierwszej w Polsce Akademii Darta w Jarocinie działającej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

10 listopada 2014
Informacje ogólne

Minister nagrodził Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie

Powiatowy Urząd Pracy w Jarocinie został doceniony nagrodą Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Uznanie ministra podziela także starosta jarociński Mikołaj Szymczak, który złożył na ręce dyrektora PUP w Jarocinie Grzegorza Fenglera gratulacje dla całej załogi.

04 listopada 2014
Informacje ogólne

Dofinansowanie coraz bliżej

Coraz bliżej do pozyskania przez Powiat Jarociński środków na przebudowę drogi z Brzostowa przez Panienkę do granicy powiatu z powiatem średzkim. Aplikacja znalazła się na liście rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań w ramach NPPDL. Ostateczna lista projektów wyłonionych do dofinansowania zostanie ogłoszona przez wojewodę do 30 listopada 2014 r.

04 listopada 2014
Informacje ogólne

Posprzątali groby

Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu z Zespołu Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach posprzątali na cmentarzu Mauzoleum poległych.

04 listopada 2014
Informacje ogólne

Jubileusz Sanepidu

Jubileusz 95-lecia Służb Sanitarnych w Polsce i 60-lecia Państwowej Inspekcji Sanitarnej był okazją do złożenia życzeń i gratulacji pracownikom jarocińskiego Sanepidu. W uroczystości wziął udział Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Poznaniu - Andrzej Trybusz. Z życzeniami do jubilatów pospieszli także starosta Mikołaj Szymczak i wicestarosta Mirosław Drzazga.

03 listopada 2014
Informacje ogólne

Mobilne Punkty wróciły

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

03 listopada 2014
Informacje ogólne

Powiat finansuje remont ulicy Zacisznej

Trwa remont drogi na ul. Zacisznej w Jarocinie. Inwestycja Gminy Jarocin realizowana jest przy znacznym udziale pomocy finansowej Powiatu Jarocińskiego. Zgodnie z porozumieniem powiat dokłada gminie 850 tys. zł.

28 października 2014
Informacje ogólne

Złoty Adrian z powiatu jarocińskiego

Adrian Włodarczyk z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach zdobył złoty medal podczas finału Licealiady Województwa Wielkopolskiego w Lekkiej Atletyce. Wynikiem 6,50m w skoku w dal zdeklasował swoich rywali.

27 października 2014
×