Samochodówka w finale wojewódzkim

Drużyna ZSP nr 2 w Jarocinie zakwalifikowała się do Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla Szkół Ponadgimnazjalnych.

06 maja 2015

Odkryj bohatera

Rusza kolejna, III już edycja projektu edukacyjnego „Odkryj bohatera”. Tym razem wpisuje się ona w obchody Roku Jarocińskich Kolejarzy, który ogłosiła Rada Miejska w Jarocinie. Celem projektu jest upamiętnienie historii poświęconej jarocińskim kolejarzom oraz aktywizacja młodzieży na rzecz kultury.

Wymiana z rockiem w tle

Jarocin – to miasto brzmi – to główne hasło przyświecające już 10. spotkaniu polsko – niemieckiej młodzieży w ZSP Nr 1 w Jarocinie. Grupa 23 uczniów wraz ze swoimi opiekunami z Kinzig – Schule z partnerskiego miasta Schlűchtern po razy kolejny odwiedziła mury „Jedynki” i wraz z polskimi uczniami realizowała projekt odnoszący się do spuścizny jarocińskiego festiwalu.

Szóstka w Bydgoszczy

Sześć medali: dwa złote Patrycji Adamkiewicz i Martyny Stasik, dwa srebrne Nicoli Kaczmarek i Anny Zbawionej oraz dwa brązowe Alicji Końszczyńskiej i Alicji Kowańdy to dorobek zawodniczek MUKS Białe Tygrysy PWiK Jarocin w międzynarodowym turnieju taekwondo Bydgoszcz Cup.

Internetowy konkurs dla młodzieży

Local Heroes” jest internetowym konkursem organizowanym przez wolontariuszy PNWM dla młodzieży z Polski i Niemiec w wieku 16-26 lat mającym na celu zainspirowanie ich do bycia aktywnymi członkami swoich lokalnych społeczności.

Laureat ze szkoły w Tarcach

Dominik Terakowski z ZSP-B w Tarcach po raz drugi został laureatem finału Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy.

Srebro dla "Dwójki"

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wywalczył srebrny medal Mistrzostw Województwa Wielkopolskiego w Piłce Nożnej. Zawody rozegrane zostały wczoraj w Kaliszu. W turnieju finałowym wzięło udział siedem zespołów.

30 kwietnia 2015

Spacer z "Biało-Czerwoną"

Spacerem z "Biało- Czerwoną" uczczono przypadający w sobotę Dzień Flagi. W akcji zorganizowanej w ZSP nr 1 w Jarocinie uczestniczył m.in. starosta Bartosz Walczak.

30 kwietnia 2015

IV Powiatowy Konkurs Matematyczny

IV Powiatowy Konkurs Matematyczny dla szkół ponadgimnazjalnych mamy już za sobą. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech szkół ponadgimnazjalnych z powiatu jarocińskiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr1, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr2, Społeczne Liceum Ogólnokształcące i Zespół Szkół Ogólnokształcących.

27 kwietnia 2015

Dowiedz się więcej o funduszach

Jak skorzystać z funduszy europejskich? Gdzie szukać informacji o dofinansowaniu projektów? Jakie warunki spełnić, żeby otrzymać wsparcie finansowe?

Dojazd do szkolnych warsztatów

Zakończyły się prace związane z remontem dojazdu do warsztatów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Prace objęły także wykonanie parkingu.

Starają się o patronat Volkswagena

Władze powiatu starają się o patronat firmy Volkswagen Poznań Sp. z o.o. nad klasami mechanicznymi jarocińskich szkół ponadgimnazjalnych. Powiatowi samorządowcy zwrócili się też z propozycją współpracy do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK” we Wrześni, na której wkrótce powstanie nowa fabryka Volkswagena.