otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Sukces w ogólnopolskim konkursie BHP

Jagoda Kanafa uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Jarocinie zajęła wysokie 10 miejsce w Ogólnopolskim Finale XIV edycji Konkursu Wiedzy z Prawa Pracy i BHP dla młodocianych pracowników.

02 czerwca 2014
Informacje ogólne

Konkurs rozstrzygnięty

Znamy już finalistów XV edycji powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”, który corocznie odbywa się pod patronatem Starosty Jarocińskiego.

30 maja 2014
Informacje ogólne

Film o Jarocinie

warto obejrzeć

29 maja 2014
Informacje ogólne

Złoto w kolarstwie torowym

Dominik Marciniak - uczeń ZSP-B w Tarcach zdobył złoty medal Mistrzostw Polski w sprincie drużynowym juniorów na torze.

28 maja 2014
Informacje ogólne

Niedziela z Pucharem Wielkopolski

W minioną niedzielę do Jarocina przybyły drużyny z całej Polski, by zmierzyć się w trzech kategoriach: miniżak, żak oraz młodzik. Turniej współfinansowany był ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

27 maja 2014
Informacje ogólne

Strażacy świętowali w Żerkowie

Być strażakiem to wciąż niezwykłe wyzwanie. To zaszczyt i obowiązek. To bezinteresowna służba innym, ciągła praca nad sobą i doskonalenie własnych umiejętności – podkreślił starosta Mikołaj Szymczak podczas Powiatowego Dnia Strażaka, który odbył się w Żerkowie.

27 maja 2014
Informacje ogólne

Gotowi do lądowania

Jarocińskie lądowisko jest już gotowe do przyjmowania helikopterów. Pod koniec kwietnia obiekt został wpisany do rejestru lądowisk Urzędu Lotnictwa Cywilnego, co oznacza jego formalno – prawne dopuszczenie do użytkowania. Lądowisko ujęte zostało już także w planach operacji lotniczych SP ZOZ Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przygotowane są także powiatowe służby ratownicze: medyczne, pożarnicze i policyjne, które przeprowadziły na terenie lądowiska na ćwiczenia taktyczne w obecności starosty Mikołaja Szymczaka - przewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

27 maja 2014
Informacje ogólne

Uwaga, możliwy gwałtowny wzrost stanów wód

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega o możliwości przekroczenia stanów wód w związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu.

27 maja 2014
Informacje ogólne

Kurs dla repatriantów

Starostwo Powiatowe w Jarocinie informuje o możliwości uczestnictwa w kursie języka polskiego i kursie adaptacyjnym dla repatriantów i członków najbliższej rodziny. Kurs organizaowany jest w lipcu w Lublinie. Organizatorzy - Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą - zwracają koszty dojazdu, noclegu i wyżywienia.

23 maja 2014
Informacje ogólne

W Tarcach testują nowy sprzęt dydaktyczny

Chcąc dobrze przygotować uczniów do zawodu, szkoła w Tarcach zakupiła nowe maszyny i urządzenia określone w znowelizowanej podstawie programowej.

23 maja 2014
Informacje ogólne

Zagłosuj na europosła i weź udział w referendum gminnym

W najbliższą niedzielę, 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. W Jarocinie wraz z wyborami będzie można również wziąć udział w referendum gminnym dotyczącym rewitalizacji śródmieścia. Referendum, przede wszystkim ma dać odpowiedź na pytanie, czy mieszkańcy chcą wprowadzenia ruchu samochodowego na rynek, czy są temu zamiarowi przeciwni. Wezmę udział w obu głosowaniach – zapewnia starosta Mikołaj Szymczak - bo chcę mieć wpływ na to, kto będzie nas reprezentował w Europarlamencie, chcę też wyrazić swoje zdanie na temat ruchu aut na rynku i rewitalizacji śródmieścia Jarocina – dodaje włodarz powiatu zachęcając do głosowania wszystkich mieszkańców powiatu w Eurowyborach i mieszkańców gminy Jarocin w referendum.

22 maja 2014
Informacje ogólne

Będzie kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej

Będzie kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej. Jeszcze w tym roku ma powstać odcinek o długości ok. 260 m zaczynający się przy miejscowej szkole, biegnący w kierunku Witaszyc.

22 maja 2014
×