otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Święto Jednostki Wojskowej

Wczoraj obchodzono Święto Jednostki Wojskowej zorganizowane z okazji 69. rocznicy utworzenia 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk. W jubileuszu uczestniczył starosta Mikołaj Szymczak, który gratulował wojskowym odznaczeń i nagród przyznanych z okazji święta.

30 kwietnia 2014
Informacje ogólne

10 lat Powiatu Jarocińskiego w Unii Europejskiej

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej umożliwiło samorządowi Powiatu Jarocińskiego zrealizowanie szeregu inwestycji i działań służących rozwojowi naszego regionu – podkreśla starosta Mikołaj Szymczak. W ciągu minionych dziesięciu lat samorząd Powiatu Jarocińskiego pozyskał dodatkowe 54 mln zł pochodzące z budżetu Unii. W przeddzień jubileuszu wstąpienia Polski w szeregi europejskiej wspólnoty, prezentujemy wybrane przedsięwzięcia zrealizowane przez samorząd Powiatu Jarocińskiego, dzięki wsparciu pozyskanych środków unijnych.

30 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Informujemy, że od 28 kwietnia do 2 maja br. Powiatowy Rzecznik Konsumentów będzie nieobecny.

28 kwietnia 2014
Informacje ogólne

NefroTEST

Pleszew - 18 maja 2014r.

28 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Rekrutacja 2014/2015

REKRUTACJA 2014/2015 DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH - POWIAT JAROCIŃSKI

25 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Dzień Flagi

Zbliża się Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Święto flagi obchodzone jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

24 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Spotkanie z pisarką Hanną Cygler

Bardzo popularna autorka książek łączących w sobie romans, sensację, tajemnicę, osadzone w polskich realiach będzie gościć w Jarocinie.

24 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Starostwo Powiatowe pracuje do 13.00

W dniu dzisiejszym (piątek 18 kwietnia) Starostwo Powiatowe w Jarocinie pracuje do godz. 13.00.

18 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Filmowa Akademia Edukacyjna Powiatu Jarocińskiego

Uczniowie z terenu Ziemi Jarocińskiej kończący w tym roku gimnazja uczestniczyli w Filmowej Akademii Edukacyjnej Powiatu Jarocińskiego. To kolejna forma promocji szkół zarządzanych przez samorząd Powiatu Jarocińskiego i jeden z ostatnich momentów, kiedy gimnazjaliści podejmują decyzję o przebiegu swej dalszej edukacji.

17 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Jarocin - Ikona Polskiego Rocka

Tegoroczna realizacja obowiązkowego projektu edukacyjnego wykonywanego przez uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie obfitowała w wiele niespodzianek. Największą było spotkanie z Markiem Piekarczykiem, który przyjechał do Jarocina na koncert, a przy okazji znalazł czas by spotkać się z uczniami Zespołu Szkół Specjalnych.

15 kwietnia 2014
Informacje ogólne

"Szkoła oczami ucznia"

Rozstrzygnięto powiatowy konkurs filmowy "Szkoła oczami ucznia". Konkurs polegał na wykonaniu przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych krótkiego filmu zachęcającego młodzież kończącą gimnazja do wybrania szkoły ponadgimnazjalnej.

14 kwietnia 2014
Informacje ogólne

Wybrano władze Jarocińskiej Rady Pożytku Publicznego

Podczas pierwszego posiedzenia Jarocińskiej Rady Pożytku Publicznego dokonano wyboru władz. Przewodniczącą rady została Iwona Grodzka - Wojtaszak - prezes Stowarzyszenia JAROCIN XXI, jej zastępcą Jarosław Łukasiewicz - przewodniczący komisji oświaty i kultury w Radzie Powiatu Jarocińskiego, a sekretarzem Elżbieta Kostka - sekretarz Stowarzyszenia "Tęcza" z Radlina.

14 kwietnia 2014
×