otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Nowa szkoła - nowe wyzwania

Pierwszy dzień w nowej szkole to bardzo ważne przeżycie dla uczniów. Przeczytajcie, jak ten czas i te uczucia przelała na papier Adianna Napieralska - uczennica klasy I ZSP nr 1 w Jarocinie.

04 września 2014
Informacje ogólne

Powiatowa inauguracja roku szkolnego

3200 uczniów z placówek oświatowych zarządzanych przez samorząd powiatu jarocińskiego rozpoczęło rok szkokny 2014/2015.

03 września 2014
Informacje ogólne

Nowy dyrektor w ZSP nr 1

Od 1 września Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie ma nowego dyrektora. Został nim Marek Sobczak, który zastąpił na stanowisku dotychczasową dyrektor Małgorzatę Karwacką.

03 września 2014
Informacje ogólne

Nowy dyrektor "Ogólniaka"

Tomasz Kosiński - do niedawna przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego, od 1 wrzesnia pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

03 września 2014
Informacje ogólne

Zmiana na stanowisku przewodniczacego rady

Jarosław Łukasiewicz został wybrany na stanowisko przewodniczacego Rady Powiatu Jarocińskiego. Zastąpił dotychczasowego przewodniczacego - Tomasza Kosińskiego, który od 1 września 2014r. pełni funkcję dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie, szkoły zarządzanej przez samorząd Powiatu Jarocińskiego.

01 września 2014
Informacje ogólne

Oddali hołd ofiarom II wojny

Dziś obchodzona jest 75. Rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji władze samorządowe Powiatu Jarocińskiego i Gminy Jarocin, służby mundurowe, organizacje kombatanckie i związkowe oraz poczty sztandarowe szkół oddały hołd ofiarom II wojny światowej składając kwiaty pod pomnikiem w Parku Zwycięstwa w Jarocinie.

01 września 2014
Informacje ogólne

Samochody dla policji

Jarocińska policja wzbogaciła się o trzy samochody. Pojazdy zakupione zostały dzieki wsparciu finansowemu samorządów gminnych i samorządu Powiatu Jarocińskiego.

29 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Paterski na sesji powiatu

Maciej Paterski – kolarz zdobywający sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, najlepszy „Góral” ostatniego Tour de Pologne był gościem radnych Rady Powiatu Jarocińskiego.

29 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Wybory Samorządowe 2014

Tutaj znajdziesz informacje na temat zbliżających się wyborów samorządowych 2014

29 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Zaczarowana noc w bibliotece

Pałac Radolińskich, w którym mieści się biblioteka, zamienił się z piątku na sobotę w Krainę Czarów z książki Lewisa Carrolla. Dla 55 ochotników nocnych atrakcji biblioteczny Biały Królik zostawił ślady i wskazówki, po których dzieci wraz z opiekunkami podążały do sal, a tam czekały na nich zaczarowane zadania.

27 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Podziękowali za tegoroczne plony

Na Dożynki Diecezjalno - Powiatowo - Gminne do Żerkowa przybyły delegacje z 33 dekanatów Diecezji Kaliskiej oraz gmin powiatu jarocińskiego. Wszystkie z wieńcami z tegorocznych plonów.

25 sierpnia 2014
Informacje ogólne

Tłumy na koncercie Pectusa w Żerkowie

Koncert zespołu Pectus, który był gwiazdą tegorocznych dożynek organizowanych przez Diecezję Kaliską oraz samorządy: Powiatu Jarocińskiego i Gminy Żerków przyciągnął tłumy publiczności. I nie przeszkodziły temu ani ciemne chmury, które na moment rozpostarły się nad Żerkowem, ani drobny deszczyk, który w końcu spadł z nieba.

25 sierpnia 2014
×