otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Mobilny Punkt Funduszy Europejskich w Tarcach

Słuchacze Szkoły Policealnej w Tarcach uczestniczyli w szkoleniu na temat uwarunkowań strategicznych perspektywy finansowej na lata 2014-2020. Seminarium przeprowadzili Inspektorzy Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich Starostwa Powiatowego w Jarocinie Katarzyna Mikołajczak i Jarosław Raś.

31 stycznia 2014
Informacje ogólne

69. rocznica wyzwolenia Jarocina

W 69. rocznicę wyzwolenia Jarocina władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin złożyły kwiaty pod mauzoleum żołnierzy polskich i radzieckich.

27 stycznia 2014
Informacje ogólne

"Miłość..." po raz jedenasty

Tegoroczna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię…” zaplanowana została na 20 lutego 2014 roku. Tym razem recytatorzy zmierzą się z poezją Baczyńskiego, Słowackiego i Tuwima.

21 stycznia 2014
Informacje ogólne

Zarząd Dróg Powiatowych pełni dyżur

Dzisiejsze warunki pogodowe skomplikowały życie wielu kierowcom. Poranne skrobanie samochodów, pozamarzane zamki, śliskie drogi, które mimo, że drogowcy sukcesywnie posypują piaskiem, pokrywają się nową warstwą lodu. Koordynacją zimowego utrzymania dróg powiatowych zajmuje się Zarząd Dróg Powiatowych w Jarocinie, który pełni dyżury pod nr tel 62 505-29-49 lub 698 266 198.

20 stycznia 2014
Informacje ogólne

Jarociński fotoreporter nagrodzony

Szymon Gruchalski z Jarocina zdobył główną nagrodę w kategorii fotografia prasowa w konkursie SGL Local Press 2013 organizowanym przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Fotoreporter reprezentujący Gazetę Jarocińską doceniony został za zdjęcie „Piknik na skraju miasta”.

13 stycznia 2014
Informacje ogólne

Spotkanie z biskupem

W niedzielę 5 stycznia, Starosta Mikołaj Szymczak i przewodniczący Rady Powiatu Jarocińskiego - Tomasz Kosiński uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym z biskupem kaliskim seniorem Stanisławem Napierałą.

07 stycznia 2014
Informacje ogólne

Mistrzostwa w siatkówce i tenisie

Jeszcze w starym roku 12 zespołów ze wszystkich klas technikum ZSP-B w Tarcach wzięło udział w Świątecznym Turnieju Siatkówki.

02 stycznia 2014
Informacje ogólne

Warszawskie uroczystości rocznicowe

Z udziałem Jarociniaków, wyjątkowo podniosłe obchody 95-lecia wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 miały miejsce w kilku ważnych miejscach stolicy. Tradycją już stało się, że 28 grudnia w Warszawie odbywają się uroczystości upamiętniające rocznicę wybuchu powstania. Dzień wcześniej uroczystości rocznicowe odbyły się w Jarocinie i w Poznaniu.

31 grudnia 2013
Informacje ogólne

Rocznica Powstania Wlkp. w Mieszkowie

W 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, delegacje samorządowców powiatu i gminy Jarocin oraz przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie.

27 grudnia 2013
Informacje ogólne

W Wigilię i Sylwestra krócej

Informujemy, że 24 grudnia - w Wigilię Bożego Narodzenia Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie czynne

20 grudnia 2013
Informacje ogólne

Dawcy Szpiku nie zawiedli

261 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się w Jarocinie podczas akcji Dzień Dawcy Szpiku, która odbyła się w minioną niedzielę na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Lekcja historii i demokracji

Pod koniec listopada uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach udali się do Berlina na lekcję historii i demokracji. Polsko-niemieckie warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Eureka” w Tarcach odbyły się pod hasłem „Berlin – od zniszczenia do światowej metropolii”. W projekcie uczestniczyło blisko 40 osób.

19 grudnia 2013
×