otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Dyrektor biblioteki w Pałacu Prezydenckim

W poniedziałek 24 marca zainaugurowana została polska edycja kampanii "Tydzień z Internetem", nad którą honorowy patronat objął prezydent Bronisław Komorowski. Uroczystej inauguracji w Pałacu Prezydenckim towarzyszyła debata, w której uczestniczyła Agnieszka Borkiewicz - dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Jarocin, realizującej również zadania biblioteki powiatowej.

27 marca 2014
Informacje ogólne

Odjazdowy Bibliotekarz startuje w kwietniu

Zapraszamy na „odjazdowe” spotkania rowerowe organizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Jarocin. Spotkania wprowadzą nas w majową atmosferę rowerowych wypadów po Ziemi Jarocińskiej.

27 marca 2014
Informacje ogólne

Arcydzieła Muzyki Pasyjnej

6 kwietnia kolejna odsłona Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. Tym razem w kościele oo. Franciszkanów w Jarocinie wystąpi duet CELLORGANIC. Początek koncertu o godz. 17.15.

27 marca 2014
Informacje ogólne

Szkolili mechaników samochodowych

40 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wzięło udział w szkoleniu prowadzonym przez przedstawiciela firmy MAHLE Polska Sp. z o.o. Firma produkuje części samochodowe i jest potencjalnym pracodawcą uczniów jarocińskiej „Dwójki”.

26 marca 2014
Informacje ogólne

Powiat wspiera gminę

5 tys. zł przekaże samorząd powiatu gminie Jarocin na realizację kiermaszu, który ma się odbyć 12 kwietnia na jarocińskim rynku. Podczas ostatniej sesji radni powiatowi wyrazili zgodę na udzielenie na ten cel dotacji.

26 marca 2014
Informacje ogólne

V Kiermasz Wielkanocny

W niedzielę Palmową na sali wiejskiej w Noskowie odbędzie się V Kiermasz Wielkanocny Gminy Jaraczewo.

26 marca 2014
Informacje ogólne

Rusza kolejna "schetynówka"

Konsorcjum Przedsiębiorstwa Drogowego DROGBUD Ostrów Wlkp. i Przedsiębiorstwa Drogowego DROGBUD Gostyń zaoferowało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na „Przebudowę drogi powiatowej Cielcza - Radlin – Stęgosz”. Podpisanie umowy, wieńczące procedurę przetargową zaplanowano na początek kwietnia. Oznacza to, że niebawem na powiatowej drodze ruszą prace budowlane.

26 marca 2014
Informacje ogólne

Segregacja - dobry nawyk

Przed nami XV edycja powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Tym razem inicjatywie pod patronatem Starosty Jarocińskiego przyświeca hasło „SEGREGACJA – DOBRY NAWYK”. Prace konkursowe w formie prezentacji multimedialnej lub wykonane odręcznie należy składać w jarocińskim starostwie do 6 maja.

26 marca 2014
Informacje ogólne

Wiosenna akcja krwiodawstwa

Pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach upłynął pod znakiem akcji krwiodawstwa. W kampanii „Twoja krew – moje życie” młodzież mogła oddać również dodatkową próbkę krwi na potencjalnego dawcę szpiku kostnego.

25 marca 2014
Informacje ogólne

Historia z rockowym dopełnieniem

Od wczoraj na rynku muzycznym dostępne jest niezwykłe dwupłytowe wydawnictwo prezentujące losy Jarocińskich Powstańców Wielkopolskich. Wydawnictwo tym bardziej niezwykłe, że przygotowane przez młodych mieszkańców Ziemi Jarocińskiej.

21 marca 2014
Informacje ogólne

Cuda natury

Wczoraj w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Cuda natury”. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn zgłoszonych przez szkoły gimnazjalne.

21 marca 2014
Informacje ogólne

Wykłady uniwersyteckie w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach bierze udział w Projekcie Edukacyjnym realizowanym przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach programu uczniowie mogą korzystać z cyklicznych wykładów.

20 marca 2014
×