Potarzycka Noc z Gwiazdami

„Potarzycka noc z gwiazdami” to impreza zaplanowana w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia „Noc Muzeów”.

Odjazdowy Bibliotekarz

Odjazdowy rajd rowerowy szykują jarocińskie bibliotekarki. By przeżyć wspaniałą przygodę, trzeba tylko dysponować sprawnym rowerem, zabrać ze sobą zestaw piknikowy oraz coś w kolorze soczystej pomarańczy.

Noc muzeów w Jarocinie

Na czas Nocy Muzeów kilka podwórek położonych przy Rynku i sąsiednich uliczkach otworzy swoje podwoje na małe działania animacyjne.

Literacko - muzyczna noc w Śmiełowie

Na wyjątkową noc zaprasza Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Literacko – muzyczne spotkanie rozpocznie się 17 maja o godz. 17, a zakończy się 18 maaja o 1 w nocy.

Super Jedynki przyznane

Od 12 lat część artystyczna uroczystego pożegnania Absolwentów Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie staje się swoistą Galą Oscarową, podczas której wręczane są Super Jedynki w kilku nietypowych kategoriach.

Taneczny turniej w Międzynarodowym Dniu Tańca

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie odbył się już po raz czternasty Wielkopolski Turniej w Aerobiku Grupowym, który na stałe wpisał się do kalendarza imprez sportowych naszego województwa.

Dzień Zwycięstwa nad faszyzmem

Licznie zgromadzone poczty sztandarowe, przedstawiciele służb mundurowych oraz samorządowcy Powiatu i Gminy Jarocin uczciły Dzień Zwycięstwa oddając hołd pod pomnikiem Bohaterskich Synów Ziemi Jarocińskiej w jarocińskim Parku Zwycięstwa.

08 maja 2014

Kolejna finalistka "Akademii Księgowego"

„Rachunkowość szczęścia” to tytuł wykładu jaki wygłosił profesor dr hab. Wiktor Gabrusewicz, podczas Gali kończącej VI edycję „Konkursu z rachunkowości – Akademia Księgowego. Wśród dotychczasowych finalistów aż 13, to uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie. W tym roku szkolnym do zaszczytnego grona finalistów dołączyła Marta Regulska, uczennica IV klasy Technikum Ekonomicznego, zajmując 8 miejsce w konkursie.

08 maja 2014

Biegacze z "Dwójki" reprezentowali województwo

Drużyna ZSP nr 2 reprezentowała województwo wielkopolskie podczas Mistrzostw Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Jarociniacy zajęli VIII miejsce.

07 maja 2014

Szpital z nowoczesnymi oddziałami

Dziś oficjalnie otwarte zostały nowe siedziby Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w jarocińskim szpitalu.

07 maja 2014

Minimaraton Rowerowy

Amatorska Grupa Kolarska Koźmin Wlkp. przy IKS ,,Spartakus” ma zaszczyt zaprosić na VI Koźmiński Minimaraton Rowerowy - 07.06.2014r. ZAPISY ROZPOCZĘTE!

06 maja 2014

Zwiastun nowej książki Dawida Waszaka