otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Forum Rad Młodzieżowych

Przedstawiciele społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach wzięli udział w dwudniowym Forum Rad Młodzieżowych, które odbyło się w Mickiewiczowskim Centrum Turystycznym w Żerkowie.

14 listopada 2013
Informacje ogólne

Patriotycznie w Mieszkowie

Patriotycznie i radośnie obchodzono dziś Święto Niepodległości w Mieszkowie. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Wawrzyńca.  Po eucharystii kolumna licznie zgromadzonych pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz samorządowych i organizacji społecznych przemaszerowała na mieszkowski rynek pod pomnik gen. Taczaka.

13 listopada 2013
Informacje ogólne

Konferencja dla nauczycieli

Dzisiaj w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie odbędzie się konferencja dla nauczycieli języka polskiego szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych Powiatu Jarocińskiego. 

13 listopada 2013
Informacje ogólne

Uroczyste otwarcie ul. Wolności w Golinie

12 listopada w Golinie otwarta została przebudowana ul. Wolności. Powiatowa inwestycja kosztowała 1,4 mln zł.  


13 listopada 2013
Informacje ogólne

Wiadukty oficjalnie otwarte

W piątek oficjalnie otwarto wiadukty przy ul. Powstańców Wielkopolskich w Jarocinie. Uroczystość podzielona została na dwie części.

film z otwarcia wiaduktów

12 listopada 2013
Informacje ogólne

Dziś o 15.00 oficjalne otwarcie wiaduktów

Niespełna rok trwały prace związane z przebudową wiaduktów przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. Uroczyste otwarcie największej powiatowej inwestycji drogowej ostatnich lat połączono z nadaniem wiaduktom imienia księdza Ignacego Niedźwiedzińskiego. Ceremonia odbędzie się dziś o godz. 15.00.

08 listopada 2013
Informacje ogólne

Sportowcy nagrodzeni

Nagrodzono najlepszych sportowców Powiatu Jarocińskiego w roku 2012.

06 listopada 2013
Informacje ogólne

Wnioski powiatu w czołówce rankingu

Powiat jarociński stara się o dofinansowanie przebudowy drogi Cielcza – Radlin – Stęgosz oraz przebudowy drogi powiatowej Góra – Zalesie – Panienka – granica powiatu. Obydwa wnioski powiatu złożone przed miesiącem w ramach tzw. „schetynówek” zostały wysoko ocenione przez Komisję Wojewódzką ds. oceny wniosków o dofinansowanie zadań. 

04 listopada 2013
Informacje ogólne

Konkurs scenek napoleońskich

Fantastyczny napoleoński pojedynek rozegrał się w piątek pomiędzy szkołami ponadgimnazjalnymi z terenu powiatu jarocińskiego. Uczniowie zaprezentowali tematyczne scenki teatralne, które urzekły publiczność zgromadzoną w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jarocinie.

29 października 2013
Informacje ogólne

Niesamowity recital niezwykłej artystki

Wczorajszy recital Edyty Geppert przyciągnął tłumy miłośników artystki. Nastrojowy koncert odbył się w kościele oo. Franciszkanów. Po niezwykłej muzycznej uczcie pani Edyta długo jeszcze rozdawała autografy. I to wszystko, bo każde kolejne słowo jest zbędne. Delektujmy się niesamowitą atmosferą... Niech trwa jak najdłużej...

Koncert zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie w ramach podsumowania realizacji projektu "Z Napoleonem do Wielkopolski".

29 października 2013
Informacje ogólne

W JOK-u runął już ostatni mur

Koncert Tomka Lipińskiego i zespołu TILT oraz Całej Góry Barwinków to jedna z atrakcji podsumowania trzyletniej realizacji projektu „Z Napoleonem do Wielkopolski”, którego liderem jest samorząd Powiatu Jarocińskiego. Muzyczne wydarzenie miało miejsce 25 października na deskach Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Nie zabrakło takich przebojów jak "Czekamy na sygnał", "Nie wierzę politykom", "Rzeka miłości...". Podczas koncertu wystąpiły również Dzieci Jarocina. Nasza Orkiestra Reprezentacyjna towarzyszyła Tomkowi Lipińskiemu podczas kultowego utworu "Runął już ostatni mur...".

Koncert zorganizowany został przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie.

29 października 2013
Informacje ogólne

Napoleońska wystawa

W ramach podsumowania projektu "Z Napoleonem do Wielkopolski" przygotowana została okolicznościowa wystawa, która została zaprezentowana w Jarocińskim Ośrodku Kultury podczas koncertu Tomaka Lipińskiego i zespołu Tilt oraz Całej Góry Barwinków. Wystawę wykonały: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie oraz Zespół Szkół Przyrodniczo - Biznesowych w Tarcach.

29 października 2013
×