Uczcili rocznicę Konstytucji 3 Maja

3 maja 1791 roku polski sejm przyjął konstytucję. Była to pierwsza konstytucja w Europie i druga na świecie po amerykańskiej.

05 maja 2014

Absolwenci odebrali świadectwa

W piątek 25 kwietnia absolwenci szkół ponadgimnazjalnych odebrali świadectwa ukończenia szkoły. We wszystkich szkołach ponadgimnazjalnych powiatu jarocińskiego odbyły się okolicznościowe uroczystości w których uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu. Starosta Mikołaj Szymczak odwiedził absolwentów Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

Najlepsi w konkursie BHP

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach stawia na bezpieczeństwo uczniów i absolwentów ściśle współpracując z Państwową Inspekcją Pracy oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Laureat konkursu centralnego

Dominik Terakowski uczeń ZSP-B w Tarcach został laureatem Centralnego Konkursu Wiedzy o Prawie Pracy.

Uczennice "Dwójki" w ścisłym finale

Uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie - Małgorzata Golińska i Marta Pluta zajęły wysokie miejsca w ścisłym finale Ogólnopolskiej Olimpiady „Zasoby wodne Polski – znaczenie – wykorzystanie – inwestycje – ochrona” . Podczas finału uczestnicy musieli rozwiązać test z ochrony zasobów wodnych Polski oraz roli wody w życiu organizmów żywych.

Powiatowy Konkurs Matematyczny za nami

Już po raz trzeci uczniowie rywalizowali w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Jarocinie.

Święto Jednostki Wojskowej

Wczoraj obchodzono Święto Jednostki Wojskowej zorganizowane z okazji 69. rocznicy utworzenia 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk. W jubileuszu uczestniczył starosta Mikołaj Szymczak, który gratulował wojskowym odznaczeń i nagród przyznanych z okazji święta.

10 lat Powiatu Jarocińskiego w Unii Europejskiej

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej umożliwiło samorządowi Powiatu Jarocińskiego zrealizowanie szeregu inwestycji i działań służących rozwojowi naszego regionu – podkreśla starosta Mikołaj Szymczak. W ciągu minionych dziesięciu lat samorząd Powiatu Jarocińskiego pozyskał dodatkowe 54 mln zł pochodzące z budżetu Unii. W przeddzień jubileuszu wstąpienia Polski w szeregi europejskiej wspólnoty, prezentujemy wybrane przedsięwzięcia zrealizowane przez samorząd Powiatu Jarocińskiego, dzięki wsparciu pozyskanych środków unijnych.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Informujemy, że od 28 kwietnia do 2 maja br. Powiatowy Rzecznik Konsumentów będzie nieobecny.

28 kwietnia 2014

NefroTEST

Pleszew - 18 maja 2014r.

28 kwietnia 2014

Rekrutacja 2014/2015

REKRUTACJA 2014/2015 DO SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH - POWIAT JAROCIŃSKI

25 kwietnia 2014

Dzień Flagi

Zbliża się Dzień Flagi Państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Święto flagi obchodzone jest w Polsce 2 maja, a jego główną rolą jest popularyzowanie wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

24 kwietnia 2014