Gala sportu w "Jedynce"

„Wagary na sportowo” organizowane w ramach pierwszego dnia wiosny stały się okazją do podsumowania tegorocznych osiągnięć sportowych uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych 1 w Jarocinie. Dyplomy i wyróżnienia z rąk dyrektor szkoły - Małgorzaty Karwackiej otrzymali wszyscy medaliści Mistrzostw Wielkopolski oraz Mistrzostw Rejonu Poznań Teren- Wschód.

Euro Rugby w Żerkowie

12 i 16 kwietnia w Żerkowie odbędą się 4 mecze w ramach Mistrzostw Europy w Rugby U18. Po raz pierwszy w historii zawody tej rangi są organizowane w Polsce i niewątpliwie będą sportowym wydarzeniem dla wszystkich polskich kibiców „jajowatej piłki”.

Targi w Marszewie za nami

Starosta Mikołaj Szymczak uczestniczył w otwarciu Targów Rolno - Ogrodniczych "Agromarsz" w Marszewie. Do Marszewa przybył także Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Warsztaty szkoleniowe z etyki

Urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Jarocinie biorą udział w warsztatach szkoleniowych z zakresu etyki. Jest to kolejne działanie w ramach realizacji projektu "Innowacyjna i sprawna administracja źródłem sukcesu opartej na wiedzy".

Znajdź idealnego pracownika

W opracowanym przez specjalistów Politechniki Poznańskiej serwisie www.zawodowcy.org błyskawicznie i całkowicie za darmo można znaleźć praktykanta, stażystę lub pracownika. Do dyspozycji pracodawców jest ponad 10 tys. uczniów wielkopolskich szkół.

Dzień otwarty w Urzędzie Skarbowym

Najbliższa sobota – 5 kwietnia będzie „Dniem otwartym” w Urzędzie Skarbowym w Jarocinie. Placówka będzie czynna w godzinach 9.00 – 13.00.

Masz Głos, Masz Wybór

W imieniu Fundacji im. Stefana Batorego zapraszamy do udziału w akcji Masz Głos, Masz Wybór. Celem akcji jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne.

01 kwietnia 2014

The Talent Show

4 kwietnia o godz. 16.00 w Jarocińskim Ośrodku Kultury odbędzie się konkurs "The Talent Show" - muzyka amerykańska. Po raz szósty najzdolniejsi młodzi ludzie z Jarocina i okolic zaprezentują swoje talenty artystyczno-językowe w amerykańskim repertuarze.

01 kwietnia 2014

Koncert z okazji Światowego Dnia Inwalidy

2 kwietnia o godz. 9.30 rozpocznie się koncert z okazji Światowego Dnia Inwalidy.

Mistrzowie Mechaniki

Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie zajęła VII miejsce w finale III Ogólnopolskich Mistrzostwach Mechaników w grupie Młody Mechanik. Mistrzostwa odbyły się 28 marca 2014r. na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu.

Konkurs na Dyrektora DPS

Zarząd Powiatu w Jarocinie ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie. Dokumenty można składać do 7 kwietnia 2014 roku.

31 marca 2014

Konkurs "Podaj łapę, podaj dłoń"

Fundacja „Daj Szansę - Schroniska dla Zwierząt” zaprasza dzieci i młodzież do udziału w konkursie rysunkowym „Podaj łapę podaj dłoń”. Tematem konkursu jest prawidłowa opieka nad zwierzętami i zapobieganie bezdomności.