otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Cuda natury

Wczoraj w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Cuda natury”. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn zgłoszonych przez szkoły gimnazjalne.

21 marca 2014
Informacje ogólne

Wykłady uniwersyteckie w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach bierze udział w Projekcie Edukacyjnym realizowanym przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach programu uczniowie mogą korzystać z cyklicznych wykładów.

20 marca 2014
Informacje ogólne

Floryści na targach ogrodniczych

Uczniowie Zespołu szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz słuchacze-floryści wzięli udział w Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu „Gardenia” oraz Produktów Świątecznych i Okazjonalnych „Special Days” w Poznaniu.

20 marca 2014
Informacje ogólne

Połączą ulice króli

Rozpoczęła się budowa łącznika ulic Kazimierza Wielkiego z ul. Bolesława Chrobrego w Jarocinie. Budowany przez powiat łącznik ma usprawnić ruch na istniejącym osiedlu. Do tej pory bowiem połączenie tych ulic prowadziło wąskim odcinkiem drogi gminnej, której szerokość nie jest wystarczająca dla ruchu dwukierunkowego. Powodowało to duże zagrożenie dla ruchu i zakłócało jego płynność – podkreśla starosta Mikołaj Szymczak.

17 marca 2014
Informacje ogólne

Prezydent zachęca do organizacji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Prezydent RP Bronisław Komorowski z małżonką zachęcają do organizacji obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin, który przypada 15 maja. W tym roku mamy szczególną okazję – święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych – obchodzone będzie po raz dwudziesty.

17 marca 2014
Informacje ogólne

Kręcą film o wiaduktach

W ramach projektu „Innowacyjna i sprawna administracja źródłem sukcesu w gospodarce opartej na wiedzy” powstaje film o przebudowie wiaduktów w Jarocinie. Temat doskonale wpisuje się w cykl filmów pokazujących dobre praktyki samorządów. Powiatowa inwestycja zakończona w ubiegłym roku kosztowała ponad 13 mln zł i była największą inwestycją drogową realizowaną w piętnastoletniej historii funkcjonowania samorządu Powiatu Jarocińskiego.

17 marca 2014
Informacje ogólne

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Gimnazjalistów, którzy szukają dobrej szkoły zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Jarociński.

13 marca 2014
Informacje ogólne

Głośne czytanie w Kotlinie

„Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie (…)” – wiersz Marii Konopnickiej będący wstępem do baśni literackiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi” był przewodnim tematem spotkania starosty Mikołaja Szymczaka z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Kotlinie. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu „Cała Polska czyta dzieciom”.

17 marca 2014
Informacje ogólne

Komputery dla ZSS

15 zestawów komputerowych wzbogaciło bazę dydaktyczną Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie.

10 marca 2014
Informacje ogólne

Miłosny konkurs

W bibliotece Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyła się kolejna edycja Konkursu Recytatorskiego „Miłość niejedno ma imię...”. Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie mieli do wyboru utwory trzech poetów. W związku z „okrągłymi” rocznicami, które przypadają w 2014 roku byli to: K. K. Baczyński (70 rocznica śmierci) J. Słowacki (120 rocznica urodzin) i Julian Tuwim (120 rocznica urodzin).

07 marca 2014
Informacje ogólne

Drzwi otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych

Przypominamy, że dla przyszłych absolwentów szkoły otwierają szeroko drzwi zapraszając do odwiedzenia swoich placówek. W trakcie "otwartych drzwi" będzie można zapoznać się zarówno z warunkami lokalowymi poszczególnych placówek oświatowych, jak również wyposażeniem pracowni i szkolną atmosferą.

06 marca 2014
Informacje ogólne

Klimatyczny Piekarczyk

Niesamowita atmosfera towarzyszyła koncertowi Marka Piekarczyka. Rock&roll w wersji akustycznej przyciągnął do jarocińskiego kina ECHO tłumy widzów. Zaskakująca i bardzo miła uczta duchowa na długo zapadnie w naszej pamięci.

03 marca 2014
×