Rusza kolejna "schetynówka"

Konsorcjum Przedsiębiorstwa Drogowego DROGBUD Ostrów Wlkp. i Przedsiębiorstwa Drogowego DROGBUD Gostyń zaoferowało najkorzystniejszą ofertę w przetargu na „Przebudowę drogi powiatowej Cielcza - Radlin – Stęgosz”. Podpisanie umowy, wieńczące procedurę przetargową zaplanowano na początek kwietnia. Oznacza to, że niebawem na powiatowej drodze ruszą prace budowlane.

26 marca 2014

Segregacja - dobry nawyk

Przed nami XV edycja powiatowego konkursu proekologicznego „Śmieciom – STOP!”. Tym razem inicjatywie pod patronatem Starosty Jarocińskiego przyświeca hasło „SEGREGACJA – DOBRY NAWYK”. Prace konkursowe w formie prezentacji multimedialnej lub wykonane odręcznie należy składać w jarocińskim starostwie do 6 maja.

26 marca 2014

Wiosenna akcja krwiodawstwa

Pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach upłynął pod znakiem akcji krwiodawstwa. W kampanii „Twoja krew – moje życie” młodzież mogła oddać również dodatkową próbkę krwi na potencjalnego dawcę szpiku kostnego.

25 marca 2014

Historia z rockowym dopełnieniem

Od wczoraj na rynku muzycznym dostępne jest niezwykłe dwupłytowe wydawnictwo prezentujące losy Jarocińskich Powstańców Wielkopolskich. Wydawnictwo tym bardziej niezwykłe, że przygotowane przez młodych mieszkańców Ziemi Jarocińskiej.

21 marca 2014

Cuda natury

Wczoraj w Zespole Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach odbyła się piąta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Cuda natury”. Do rywalizacji przystąpiło 11 drużyn zgłoszonych przez szkoły gimnazjalne.

21 marca 2014

Wykłady uniwersyteckie w Tarcach

Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach bierze udział w Projekcie Edukacyjnym realizowanym przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ramach programu uczniowie mogą korzystać z cyklicznych wykładów.

20 marca 2014

Floryści na targach ogrodniczych

Uczniowie Zespołu szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach kształcący się w zawodzie technik architektury krajobrazu oraz słuchacze-floryści wzięli udział w Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu „Gardenia” oraz Produktów Świątecznych i Okazjonalnych „Special Days” w Poznaniu.

20 marca 2014

Połączą ulice króli

Rozpoczęła się budowa łącznika ulic Kazimierza Wielkiego z ul. Bolesława Chrobrego w Jarocinie. Budowany przez powiat łącznik ma usprawnić ruch na istniejącym osiedlu. Do tej pory bowiem połączenie tych ulic prowadziło wąskim odcinkiem drogi gminnej, której szerokość nie jest wystarczająca dla ruchu dwukierunkowego. Powodowało to duże zagrożenie dla ruchu i zakłócało jego płynność – podkreśla starosta Mikołaj Szymczak.

Prezydent zachęca do organizacji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Prezydent RP Bronisław Komorowski z małżonką zachęcają do organizacji obchodów Międzynarodowego Dnia Rodzin, który przypada 15 maja. W tym roku mamy szczególną okazję – święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych – obchodzone będzie po raz dwudziesty.

Kręcą film o wiaduktach

W ramach projektu „Innowacyjna i sprawna administracja źródłem sukcesu w gospodarce opartej na wiedzy” powstaje film o przebudowie wiaduktów w Jarocinie. Temat doskonale wpisuje się w cykl filmów pokazujących dobre praktyki samorządów. Powiatowa inwestycja zakończona w ubiegłym roku kosztowała ponad 13 mln zł i była największą inwestycją drogową realizowaną w piętnastoletniej historii funkcjonowania samorządu Powiatu Jarocińskiego.

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Gimnazjalistów, którzy szukają dobrej szkoły zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Jarociński.

13 marca 2014

Głośne czytanie w Kotlinie

„Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: Krasnoludki są na świecie (…)” – wiersz Marii Konopnickiej będący wstępem do baśni literackiej „O krasnoludkach i sierotce Marysi” był przewodnim tematem spotkania starosty Mikołaja Szymczaka z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Kotlinie. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu „Cała Polska czyta dzieciom”.