otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Praktycznie o sieciach

Spawanie światłowodów, konfiguracja połączeń z wykorzystaniem najnowszych technologii sieciowych, urządzeń, szaf krosowniczych i testerów to tematyka praktyk, które jarocińscy uczniowie odbyli w specjalnym laboratorium Politechniki Poznańskiej.

01 października 2013
Informacje ogólne

Darmowa nauka angielksiego przez Internet

Unia Europejska w dzisiejszym kształcie to wspólnota 450 milionów ludzi, mówiących w ponad 20 językach urzędowych. Owa różnorodność jest źródłem bogactwa kulturowego, jednak z drugiej strony tworzy bariery w komunikacji dla obywateli krajów członkowskich. Stąd wielojęzyczność od wielu lat jest jednym z priorytetów UE.

01 października 2013
Informacje ogólne

Memoriał Taczaka

Siostry i Bracia z Mieszkowa serdecznie zapraszają na XI Memoriał o medal okolicznościowy Generała Stanisława Taczaka. Turniej odbędzie się 06 października 2013r. na strzelnicy brackiej.

01 października 2013
Informacje ogólne

Jubileusz planetarium

W październiku mija 20 lat od momentu, gdy w Planetarium w Potarzycy odbył się pierwszy seans. Jubileusz planetarium im. Twórcy Andrzeja Owczarka uczczony zostanie licznymi przedsięwzięciami przygotowanymi z tej okazji.

30 września 2013
Informacje ogólne

Medal dla Patrycji

Gratulacje dla Patrycji Adamkiewicz, która zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorek w Taekwondo.

27 września 2013
Informacje ogólne

Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej

Blisko 60-osobowa reprezentacja Powiatu Jarocińskiego działająca w Stowarzyszeniu Salos Dobieszczyzna wzięła udział w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, które odbyły się w miniony weekend we Wrocławiu.

27 września 2013
Informacje ogólne

Najlepsi maturzyści nagrodzeni

Pięciu najlepszych maturzystów 2013 roku otrzymało nagrodę Starosty Jarocińskiego. Z wyróżnionymi abiturientami spotkali się  wicestarosta Mirosław Drzazga i przewodniczący Tomasz Kosiński, którzy wręczyli pamiątkowe dyplomy i przekazali informację o nagrodach pieniężnych, które wpłyną na konta wyróżnionych.

27 września 2013
Informacje ogólne

Międzynarodowy Dzień Muzyki 2013

Obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki, który przypada na 1 października rozpoczną się koncertem Orkiestry Dętej z Żerkowa. Koncert będzie miał miejsce w auli Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach. Szkoła od trzynastu lat regularnie organizuje obchody tego święta przybliżając jego ideę swoim uczniom. O godzinie 17.00 w holu Kina „Echo” w Jarocinie dzięki Towarzystwu Muzycznemu oraz chórowi K.T. Barwickiego odbędzie się tradycyjne „Wielkopolskie Śpiewanie”.

26 września 2013
Informacje ogólne

Szkoła zyskała przestrzeń

Po wakacjach uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie wrócili do zmienionej szkoły z wyremontowanym i odpowiednio zagospodarowanym holem.  Młodzież jarocińskiej „dwójki” zyskała dodatkową, tak bardzo potrzebną, przestrzeń. Szkolny hol stał się też doskonałym miejscem na wypoczynek i zregenerowanie sił po zajęciach.

23 września 2013
Informacje ogólne

Odkrywali czystą planetę

Uczniowie szkół z terenu powiatu jarocińskiego po raz kolejny włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania świata-Polska 2013”. Tegoroczne hasło akcji: „Odkrywamy czystą planetę” nawoływało do wielokierunkowej ochrony Ziemi poprzez szereg działań ekologicznych.

23 września 2013
Informacje ogólne

Lekcja Agaty

46 540 ml krwi zebrano w akcji zatytułowanej „Lekcja Agaty”. Pod taką nazwą od 6 lat w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Jarocinie organizowana jest akcja krwiodawstwa, której inicjatorem jest Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie oraz Towarzystwo Krzewienia Sportu „Siatkarz”.

23 września 2013
Informacje ogólne

Kontynuacja budowy chodnika w Woli Książęcej

Jeszcze w tym roku kontynuowana będzie budowa chodnika w Woli Książęcej. Samorząd Powiatu Jarocińskiego przeznaczył na ten cel 85 tys. zł Chodnik budowany będzie na odcinku od Szkoły Podstawowej w kierunku Witaszyc.

20 września 2013
×