otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Rocznica Powstania Wlkp. w Mieszkowie

W 95. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego, delegacje samorządowców powiatu i gminy Jarocin oraz przedstawiciele służb mundurowych i organizacji społecznych złożyli kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie.

27 grudnia 2013
Informacje ogólne

W Wigilię i Sylwestra krócej

Informujemy, że 24 grudnia - w Wigilię Bożego Narodzenia Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie czynne

20 grudnia 2013
Informacje ogólne

Dawcy Szpiku nie zawiedli

261 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się w Jarocinie podczas akcji Dzień Dawcy Szpiku, która odbyła się w minioną niedzielę na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Lekcja historii i demokracji

Pod koniec listopada uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach udali się do Berlina na lekcję historii i demokracji. Polsko-niemieckie warsztaty zorganizowane przez Stowarzyszenie Edukacyjne „Eureka” w Tarcach odbyły się pod hasłem „Berlin – od zniszczenia do światowej metropolii”. W projekcie uczestniczyło blisko 40 osób.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Seminarium BHP w Tarcach

Tradycyjnie już uczniowie klas trzecich Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach kształcących się w zawodach technik agrobiznesu i technik architektury krajobrazu uczestniczyli w seminarium „Bezpieczeństwo i higiena pracy w gospodarce żywnościowej”.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Pamięci walczących o wolną Polskę

„Naród, który traci pamięć, traci sumienie..." – przesłanie Zbigniewa Herberta zobowiązuje nas do pielęgnowania przeszłości, która stanowi fundament narodowej tożsamości, kultury i rozwoju. 32 lata po obwieszczeniu przez gen. Wojciecha Jaruzelskiego decyzji o wprowadzeniu stanu wojennego, przedstawiciele władz samorządowych powiatu i gminy Jarocin uczciły pamięć bohaterów walczących w tym czasie o wolną Polskę, składając kwiaty pod pomnikiem "Solidarności" w Jarocinie.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

95 pływaków w sztafecie memoriałowej

W sobotnie przedpołudnie na jarocińskiej pływalni 95 ochotników w różnym wieku stanęło do Powstańczej Pływackiej Sztafety Memoriałowej. Impreza została zorganizowana w ramach obchodów 95. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Barwicki w Pradze

Na przełomie listopada i grudnia Chór im. K.T.Barwickiego koncertował w Pradze. Chórzyści wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Adwentowej.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Komisja bezpieczeństwa podsumowała rok

12 grudnia w starostwie zebrała się Komisja Bezpieczeństwa i Porządku, która podsumowała roczną działalność i realizację zadań bieżących, podległych Staroście służb, straży, inspekcji i powiatowych jednostek organizacyjnych realizujących zadania bezpieczeństwa i porządku na terenie powiatu.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Bieg memoriałowy

10 km pokonali uczestnicy biegu memoriałowego zorganizowanego z okazji 95. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

19 grudnia 2013
Informacje ogólne

Otrzymali stypendia premiera

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie Michał Wojtczak i Karolina Szkudlarek otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

17 grudnia 2013
Informacje ogólne

Powiat dołączył do akcji "Szlachetna paczka"

Sześcioosobowa rodzina z gminy Jarocin została w tym roku objęta świąteczną pomocą przez samorząd Powiatu Jarocińskiego. W ramach akcji Szlachetna Paczka, na apel starosty Mikołaja Szymczaka odpowiedzieli urzędnicy starostwa, jednostek podległych powiatowi, jak i radni powiatu.

12 grudnia 2013
×