otwórz widżet facebooka

Informacje ogólne

Informacje ogólne

Święto żołnierzy

93 rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego było okazją do uczczenia pamięci tych, którzy oddali swe życie w walce o wolność ojczyzny. Na cmentarzu przy grobach jarociniaków, oraz żołnierzy Wojska Polskiego, którzy zmarli w szpitalu wojskowym w 1920 roku złożono kwiaty i zapalono znicze. Wcześniej w jednostce swoje święto uczcili żołnierze 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk.

16 sierpnia 2013
Informacje ogólne

Obwodnica Jarocina w nowym załączniku

Ministerstwo Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej skierowało do konsultacji społecznych projekt załącznika nr 6 do uchwały Rady Ministrów, ustanawiającej Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015. Załącznik zawiera obwodnice 11 miast, w tym 13 kilometrowy odcinek obwodnicy Jarocina. Jeśli uchwała przejdzie weryfikację w proponowanym kształcie oznacza to, że jeszcze w tym roku mogą zostać ogłoszone przetargi na realizację wytypowanych przez ministerstwo 11 obwodnic, także obwodnicy Jarocina. Działania takie umożliwiłyby rozpoczęcie realizacji inwestycji ze środków europejskich już w 2014 roku.

więcej na stronie

http://www.pkd.org.pl/pliki/SKMBT_C45113080508460.pdf

07 sierpnia 2013
Informacje ogólne

Czy wrócą kursy pociągów do Gniezna?

Starosta jarociński Mikołaj Szymczak zwrócił się do marszałka województwa wielkopolskiego o rozważenie możliwości przywrócenia kursów pociągów na linii Jarocin – Gniezno – Jarocin.

05 sierpnia 2013
Informacje ogólne

Dożynki w Magnuszewicach

Tegoroczne dożynki Powiatu Jarocińskiego odbędą się w Magnuszewicach. Tym razem współgospodarzem imprezy będzie Gmina Kotlin. Święto plonów zaplanowano na niedzielę - 8 września. Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Urząd Gminy Kotlin przewidują szereg atrakcji, m.in. rowerowy rajd żniwny, występy artystyczne, atrakcje dla dzieci i tradycyjną zabawę ludową z zespołem Two Boys. Starostami tegorocznych dożynek gminno - powiatowych będą: Dominika Kwiecińska – sołtys Twardowa i Zbigniew Orpel – sołtys Magnuszewic.

02 sierpnia 2013
Informacje ogólne

Zatrzymaj się i oddaj hołd

1 sierpnia o godz. 17 na jedną minutę włączone zostaną syreny alarmowe upamiętniające 69. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Zatrzymajmy się  na moment i my, by w rocznicę godziny "W" oddać hołd powstańcom - zachęca starosta jarociński Mikołaj Szymczak. Wcześniej władze samorządowe powiatu i gminy Jarocin uczciły wydarzenie składając kwiaty pod tablicą pamiątkową znajdującą się na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jarocinie.

01 sierpnia 2013
Informacje ogólne

Rozwiązano umowę z dyrektorem DPS

Zarząd Powiatu w Jarocinie informuje, że z dniem 31 lipca 2013 roku została rozwiązana umowa o pracę z dyrektorem Domu Pomocy Społecznej w Zakrzewie - Konradem Krzynowkiem.

31 lipca 2013
Informacje ogólne

Wspólnie z gminami

Starosta Mikołaj Szymczak spotkał się dziś z przedstawicielami gmin powiatu jarocińskiego. Tematem narady były ustalenia związane z tworzeniem Jarocińskiego Obszaru Funkcjonalnego. Spotkanie było też doskonałym momentem do omówienia możliwości realizacji wspólnych inwestycji z uwzględnieniem kolejnego rozdania środków unijnych, planowanego na lata 2014-2020.

31 lipca 2013
Informacje ogólne

Pierwsze samochody na wiaduktach

Wiadukty przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie uruchomione. Pierwszych dziesięciu kierowców otrzymało od starosty Mikołaja Szymczaka upominek – mapę powiatu jarocińskiego i komplet widokówek. Samochody przejeżdżają przez wiadukty od godziny 8.30.

Zobacz więcej zdjęć:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.242909985859975.1073741859.100004229264217&type=1&l=c6c94502a7


31 lipca 2013
Informacje ogólne

Od jutra ruch na wiaduktach

Jutro w godzinach przedpołudniowych uruchomiony zostanie ruch na wiaduktach przy ul. Powstańców Wlkp. w Jarocinie. Prace przy przebudowie wiaduktów trwały ponad rok. Powiatowa inwestycja kosztowała ponad 12 mln zł. W połowie przedsięwzięcie sfinansowane zostało ze środków, które powiat pozyskał z ministerstwa infrastruktury.

30 lipca 2013
Informacje ogólne

Spotkanie TPPW w starostwie

W  jarocińskim Starostwie Powiatowym odbyło się spotkanie Prezesów Kół Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego powiatów jarocińskiego i krotoszyńskiego. W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele Kierownictwa Zarządu Głównego TPPW z Poznania: Prezes Zarządu Głównego, Stefan Barłóg oraz Prezes Oddziału Wielkopolskiego, Andrzej Szymankiewicz oraz starosta jarociński Mikołaj Szymczak.

29 lipca 2013
Informacje ogólne

Sąd oddalił skargę kasacyjną powiatu

9 lipca 2013 roku  Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) w Warszawie oddalił skargę kasacyjną powiatu jarocińskiego ustalając, że zespół pałacowo-parkowy w Zakrzewie nie podpadał pod działanie przepisów dekretu PKWN z dnia 6 września 1944 roku o przeprowadzeniu reformy rolnej. Rozstrzygnięcie to jest ostateczne i prawomocne.

26 lipca 2013
Informacje ogólne

Unieważniony przetarg na budowę lądowiska

Unieważniono przetarg na „Budowę lądowiska dla helikopterów na potrzeby Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Powiatowego w Jarocinie”. Powodem był fakt, że najkorzystniejsza oferta przewyższała kwotę, którą szpital zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

26 lipca 2013
×