Otrzymali stypendia premiera

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie Michał Wojtczak i Karolina Szkudlarek otrzymali stypendium Prezesa Rady Ministrów.

17 grudnia 2013

Powiat dołączył do akcji "Szlachetna paczka"

Sześcioosobowa rodzina z gminy Jarocin została w tym roku objęta świąteczną pomocą przez samorząd Powiatu Jarocińskiego. W ramach akcji Szlachetna Paczka, na apel starosty Mikołaja Szymczaka odpowiedzieli urzędnicy starostwa, jednostek podległych powiatowi, jak i radni powiatu.

12 grudnia 2013

Powiatowy Kiermasz w Galerii

Kilkunastu lokalnych producentów i sprzedawców wzięło udział w I Powiatowym Kiermaszu Bożonarodzeniowym. Przedsięwzięcie odbyło się w „Mikołajki” na terenie Galerii Jarocińskiej.

12 grudnia 2013

Dzień Dawcy Szpiku w Jarocinie

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczpienie szpiku do dawcy niespokrewnionego. Cały czas są w Polsce pacjenci, dla których nie znaleziono dawcy, wśród 22 milionów osób zarejestrowanych na całym świecie. By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska organizuje Dzień Dawcy Szpiku w Jarocinie. Rejestracja potencjalnych dawców: 8 grudnia 2013, godziny: 09:00 – 18:0, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. E. Kwiatkowskiego, ul. Franciszkańska 2, Jarocin.

04 grudnia 2013

Walczą o pełną obwodnicę

Dyskusja na temat planowanej budowy obwodnicy Jarocina cały czas jest bardzo ożywiona. Na ostatniej sesji radni Powiatu Jarocińskiego wystosowali apel do premiera Tuska, by ująć w planowanej budowie obwodnicy jej drugi odcinek omijający Witaszyczki, Witaszyce, Wyszki i Kotlin.

Mobilne Punkty Informacyjne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jarocinie zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem wsparcia ze środków Unii Europejskiej na bezpłatne konsultacje.

Wybierz sportowców 2013 roku

Do końca roku można złożyć wniosek o przyznanie nagród i wyróżnień dla zawodników i ich trenerów.

I Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy

W najbliższy piątek – 6 grudnia na terenie Galerii Jarocińskiej odbędzie się I Powiatowy Kiermasz Bożonarodzeniowy. Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Jarocinie i Tomasz Branecki – właściciel nieruchomości, na której odbędzie się kiermasz.

Bez prądu na Zacisznej

Starostwo Powiatowe w Jarocinie zostało poinformowane przez Zakład Energetyczny, że w najbliższy czwartek (28 listopada), w godzinach od 8.30 do 14.30, na ul. Zacisznej nie będzie prądu.

25 listopada 2013

Poznać język na obcej planecie

Gościem Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece ZSO w Jarocinie była Barbara Kosmowska. W piątek 15 listopada w czytelni z pisarką spotkały się członkinie klubu z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i z Zespołu Szkół Nr 3 w Jarocinie.

21 listopada 2013

Dziecięca encyklopedia Wielkopolan

Czy znamy wybitnych mieszkańców powiatu jarocińskiego, ich nazwiska, historię? Przypomną nam o nich wkrótce uczniowie podstawówek, którzy przystąpili do projektu edukacyjnego „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Pomogą im również nauczyciele, którzy w najbliższych dniach wezmą udział w specjalnych szkoleniach.

20 listopada 2013

"Lokomotywa" nie tylko po "naszymu"

Dzisiaj w Zespole Szkół Specjalnych w Jarocinie odbyły się VI Międzyszkolne warsztaty humanistyczne pt.: „Lokomotywa” J. Tuwima – nie tylko po „naszymu”. W warsztatach wzięli udział także uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Jarocinie.

20 listopada 2013